תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות אלקטרואופטיקה באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תואר שני הנדסת חשמל אלקטרואופטיקה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות אלקטרואופטיקה באוניברסיטת אריאל בשומרון


טכנולוגיות שרואות קדימה


ענף האלקרואופטיקה, שמשלב בין תחומי האופטיקה והאלקטרוניקה, הוא בין התחומים הנחקרים בעולם ההנדסה והחשמל והוא הולך וצובר ביקוש רב בתעשייה הטכנולוגית ובעולם ההייטק. יש לו שלל יישומים בתעשייה, מפיתוח של מערכות לזיהוי וחישה, דרך עדשות מתקדמות ואמצעים להדמיה ועד לסיבים אופטיים מתקדמים להעברה מהירה ויעילה של נתונים.


במסגרת תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה שמתקיים באוניברסיטת אריאל בשומרון, הסטודנטים יכולים לבחור במסלול תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות אלקטרו אופטיקה, אשר שואף להעניק לתלמידיו כלים מחקריים ותיאורטיים בתחום האופטיקה ויישומיה בתעשייה. הכלים שנרכשים בהתמחות יכולים לסייע לבוגרים להשתלב בתפקידי מחקר ופיתוח מתקדמים בחזית התעשייה האופטי והטכנולוגית.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול ההתמחות בתואר השני בהנדסה מעמיקים בהיבטים שונים שנוגעים לתחום האופטיקה והאלקטרו אופטיקה. הם דנים בסוגיות כגון שימוש בלייזרים ובגלאים, מערכות אופטיות, תקשורת אופטית, אפיון של חומרים וכן בוחנים את שימושיה של האלקטרואופטיקה בענפים כגון רפואה וביולוגיה.


הסטודנטים במסלול המחקרי יכולים להתמקד בתחומי מחקר מגוונים. בין ענפי המחקר של חברי הסגל נמנים ענפים כגון הדמיה רפואית, פיתוח של מכ"מ חדשני, חיישנים המבוססים על סיבים אופטיים, אפיון של מחלות באופן לא פולשני בצורה אופטית ותחומים נוספים.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית לתואר שני הוא כשנתיים כאשר הסטודנטים יכולים לבחור בין תואר שני במסלול עם תזה או במסלול ללא תזה. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים ובקורסים מתקדמים במתמטיקה. במסגרת התכנית המחקרית, הם עורכים מחקר עצמאי לצורך כתיבת התזה בהנחייתו של מנחה. לאחר השלמת העבודה המחקרית הם מציגים אותה במסגרת של הרצאה סמינריונית ועומדים בבחינת הגנה מול ועדות שיפוט. ללומדים במסלול המחקרי ניתנות מלגות לתואר שני שכוללות גם משרת עוזרי הוראה.


נושאי הלימוד

 

 • אופטיקה יישומית
 • מכשור רפואי
 • אופטיקה ביו רפואית
 • התפשטות אור
 • מתמטיקה מתקדמת
 • שימוש בלייזרים
 • גלאים מוליכים למחצה
 • סוגיות באופטיקה    
 • תקשורת אופטית ופוטוניקה
 • ועוד
 • שיטות להדמיה בתווך מפזר    
 


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה של אוניברסיטת אריאל, הסטודנטים יכולים לבחור בתחומי התמחות נוספים כגון התמחות זרם חזק, התמחות מחשבים, התמחות בקרה, התמחות עיבוד אותות, התמחות בקרינה אלקטרומגנטית והתמחות בהנדסה ביו רפואית. כמו כן, האוניברסיטה מציעה תכניות לתואר שני בהנדסת כימיה, תואר שני ברובוטיקה והנדסת אנוש ותואר שני במתמטיקה יישומית ומדעי המחשב.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית לתואר שני בהנדסת חשמל, על המועמדים להיות בוגרי לימודי הנדסת חשמל B.Sc. בממוצע של לפחות 80. בוגרי לימודי הנדסה בתחומים אחרים או לימודי מדעים מדויקים יכולים להתקבל על סמך החלטתה של וועדת לימודי ההמשך, במקרים אלה יש צורך בשיעורי השלמה.

 


תעודה


לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל חובות התכנית ניתן תואר שני M.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון. בוגרי המסלול המחקרי יכולים להמשיך גם לתואר שלישי בהנדסת חשמל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור