מכינה ללימודי הנדסה ומדעי הטבע באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
מכינה ללימודי הנדסה ומדעי הטבע באוניברסיטת אריאל

מכינה קדם אקדמית ללימודי הנדסה ומדעי הטבע באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

עזרה למהנדסים ולמדענים לעתיד

 

לימודי ההנדסה הן בין המסלולים הפופולריים באקדמיה, אך הם גם דורשים תנאי קבלה גבוהים למדיי. מי שאינם עומדים ברף הקבלה יכולים ללמוד במסלולי מכינה ייעודיים וכך לשפר את הסיכוי שלהם להתקבל ללימודים הנחשקים.

 

המכינה ללימודי הנדסה ומדעי הטבע באוניברסיטת אריאל מיועדת למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי הנדסה ולמסלולי לימודי מדעי הטבע באוניברסיטת אריאל. במהלך המכינה לומדים עקרונות חשובים לקראת הלימודים האקדמיים, כאשר הציון שמתקבל בסיום המכינה פוטר מהצורך בפסיכומטרי ומסייע לקבלה ללימודים האקדמיים באריאל.

 


מסלולי מכינה

 

 

  • מכינה סמסטריאלית: המכינה נפרשת על פני כארבעה חודשים, היא כוללת סמסטר אחד. המקצועות הנלמדים בה הם פיזיקה, מתמטיקה, מבוא לתכנות ואנגלית. עבור מקצועות מדעיים מסוימים לומדים גם ביולוגיה וכימיה. מכינה זו מכשירה סטודנטים ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסה אזרחית, לימודי מדעי המחשב ולימודי כימיה וביוטכנולוגיה. המכינה נפתחת בשלושה מחזורים במהלך השנה, בחודשים ספטמבר, מרץ ואפריל - מאי.

 

 

  • מסלול שנתי - ערב: המכינה נמשכת כשני סמסטרים, היא נפתחת אחת לשנה בחודש נובמבר. היא מותאמת לאנשים עובדים והשיעורים בה מתקיימים אחר הצהריים ובערבים, כולל בימי שישי. היא מיועדת למועמדים ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסה אזרחית, לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה, לימודי כימיה וביוטכנולוגיה. נלמדים בה המקצועות הבאים: פיזיקה, אנגלית ומתמטיקה.

 

 

  • מסלול מהנדסאי למהנדס: מסלול מכינה זה מיועד לסטודנטים בעלי תואר הנדסאי אשר ברצונם להשתלב בלימודי הנדסה אזרחית במסלול לעובדים. נלמדים בה מקצועות המתמטיקה והפיזיקה. המכינה נמשכת ארבעה חודשים, היא נפתחת במחזור ספטמבר בלבד.

 

על מוסד הלימוד

 

אוניברסיטת אריאל מציעה תכניות נוספות ללימודים קדם אקדמיים, שמאפשרים לשפר את הסיכויים לקבלה ללימודים במסגרתה. אלה כוללים מכינה אוניברסיטאית שמתאימה לבעלי בגרות חלקית שמעוניינים ללמוד מדעי החברה ומדעי הבריאות והיא מקנה תעודה שוות ערך לבגרות. כמו כן, מוצעת מכינת 30+ לסטודנטים מעל גיל שלושים שמעוניינים להשלים את הפערים לקראת לימודים אקדמיים.

 

מלגות

 

הסטודנטים במכינה הסמסטריאלית יכולים לקבל מלגות לימוד עד גובה של 100 אחוזים משכר הלימוד. כמו כן, באפשרותם לקבל דמי קיום בהתאם לקריטריונים.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה למכינה משתנים לפי המסלול הנבחר:
 

  • למכינה הסמסטריאלית: מתקבלים בעלי זכאות לבגרות מלאה שאינם עומדים בדרישות הקבלה ללימודי מדעי הטבע וללימודי ההנדסה, שברשותם ציון בבחינת מימ"ד או בפסיכומטרי .היא מתאימה לבוגרי כיתה י"ב שלא עומדים בתנאי קבלה אך זכאים לתעודת בגרות; למועמדים מעל גיל 30 חסרי תעודת בגרות לומדים בנוסף גם משטר מדינת ישראל ואוריינות אקדמית; ומועמדים הנדסאים שלא עומדים בתנאי הקבלה שנקבעו להנדסאים אך יש בידיהם בגרות מלאה או חלקית או שווה ערך לבגרות.

 

  • מכינה שנתית (ערב): יכולים להתקבל מועמדים זכאים לבגרות מלאה שאינם עומדים בדרישות הקבלה ללימודים במחלקות ההנדסה ומדעי הטבע. יש צורך בציון מימ"ד או פסיכומטרי. קהל היעד הוא מועמדים בוגרי י"ב שעומדים בדרישות הקבלה ובעלי בגרות מלאה; מועמדים מעל גיל 30 חסרי בגרות שלומדים משטר מדינת ישראל ואוריינות אקדמית; או מועמדים הנדסאים שאינם עומדים בתנאי הקבלה שמוצבים להנדסאים ויש בידיהם בגרות מלאה, בגרות חלקית או שווה ערך לבגרות.

 

 

  • מסלול הנדסאי למהנדס: קהל היעד למכינה זו - בוגרי הנדסאים. יכולים להתקבל זכאים לתעודת בגרות, או בעלי דיפלומה שאינם עומדים בדרישות למחלקות לימודי ההנדסה ומדעי הטבע.


לאחר סיום המכינה

 

בוגרים שמסיימים בהצלחה את המכינה ועומדים בכל החובות הנוספים הנדרשים כדי להתקבל ללימודי הנדסה או ללימודי מדעי הטבע יכולים להתקבל ללימודים במסלולים השונים באוניברסיטת אריאל. החוגים המתקיימים כוללים לימודי הנדסה אזרחית, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת מכונות ומכטרוניקה ולימודי הנדסת כימיה וחוגים נוספים. יש לציין שכדי לסיים את המכינה בהצלחה יש צורך לעבור את מבחני הסיכום ולהקפיד על חובות הנוכחות והגשת המטלות.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל