לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - הנדסת חשמל ועיבוד אות.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בעיבוד אותות באוניברסיטת אריאל בשומרון


הטכנולוגיה שמאחורי הקול והתמונה


התפתחות הטכנולוגיה הגבירה עמה את הצורך בטכנולוגיות לעיבוד אות. ממחשבים, דרך מערכות רדיו ועד לחיישנים מתקדמים, בכולם יש צורך לדגום ולעבד אותות על ידי מעגלים חשמליים ואלקטרוניים. מהנדסים משתמשים במידע המופק מהאותות כדי לקבל החלטות טכנולוגיות חשובות בתעשיות השונות, למשל בתחום התקשורת, בתעשייה הביטחונית ואף בעולם הרפואה לצורך הצלת חיי אדם.


כחלק מלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת אריאל ניתן ללמוד במסלול לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות. תכנית זו מקנה לתלמידיה כלים טכנולוגיים מתקדמים בתחום האותות, שיכולים לסייע לבוגרים להשתלב בשלל משרות פיתוח ותכנון בתעשייה.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו בלימודי הנדסת חשמל לומדים על שלל שיטות לזיהוי, לבקרה ולניתוח של אותות. כמו כן, הם דנים בטכנולוגיות לתקשורת ספרתית ובמודמים, ובגישות שונות לעיבוד תמונות ואותות. נוסף על כך הם בוחנים את ההתפתחויות האחרונות בעולם הנדסת האלקטרוניקה ובענף עיבוד האותות ולומדים על הפיתוחים החדשניים בתחום זה.


מתכונת הלימוד


התכנית לעיבוד אותות היא אחד ממסלולי ההתמחות שמוצעים לסטודנטים ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. הסטודנטים נדרשים לבחור בהתמחות נוספת (וללמוד בסך הכל בשתי התמחויות). אורכם הכולל של הלימודים הוא ארבע שנים.


במסגרת ההתמחות לומדים במבחר קורסי חובה ובחירה ולוקחים חלק במעבדות בהן מכירים ציוד וטכניקות בתחום האלקטרוניקה והחשמל. בשנת הלימודים הרביעית עורכים גם פרויקט גמר שנערך בשילוב עם מהנדסים וגורמים בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

  • אותות אקראיים ורעש
  • בקרה ספרתית
  • עיבוד אותות ספרתי DSP
  • טכניקות שערוך
  • תקשורת ספרתית ומודמים
  • ראייה ממוחשבת
  • צילום חישובי ועיבוד תמונה
  • עיבוד אותות מתקדם    
  • בקרה מסתגלת וזיהוי אותות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בין תחומי ההתמחות הנוספים בהם אפשר לבחור במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטה, אפשר למנות הנדסת חשמל ומחשבים, הנדסת חשמל ובקרה, הנדסת חשמל ותקשורת, הנדסת חשמל ואלקטרואופטיקה, הנדסת חשמל ומיקרו גלים RF, הנדסת חשמל והנדסה רפואית והנדסת חשמל בתכנית זרם חזק. הפקולטה להנדסה של מוסד זה עורכת גם לימודי הנדסת כימיה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסה אזרחית והנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה להנדסת חשמל, יש צורך בציון התאמה של לפחות 590, עליהם להציג ציון 87 ומעלה בבגרויות וציון פסיכומטרי 600 לפחות. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 או ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה; בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 או ברמת 5 יחידות בציון 65 לפחות; ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון של לפחות 70.


בעלי ממוצע בגרות של 97 ומעלה יכולים להתקבל גם בלי פסיכומטרי, אם ברשותם 8 יחידות ריאליות בבגרות ומתוכן 4 יחידות במתמטיקה. האוניברסיטה מקבלת גם בוגרי לימודי הנדסאים שלהם ממוצע של 83 ומעלה, בכפוף למעבר מכינות השלמה בפיזיקה ומתמטיקה. כדי לקבל את תנאי הקבלה המדויקים ביותר יש לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


לבוגרים ניתן תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Sc. על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור