תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות זרם חזק באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תואר שני הנדסת חשמל וזרם חזק.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות בזרם חזק באוניברסיטת אריאל בשומרון


להתחזק בעולם החשמל


מהנדסים שמתמחים בתחום הזרם החזק (או מערכות ההספק) עוסקים בטיפול במגוון רחב של מערכות בתחום החשמל. אלה כוללות מערכות לייצור ולהובלה של אנרגיה חשמלית עבור מבנים ומוסדות בתעשייה, מערכות בקרה חשמלית מתקדמות, ספקי כוח ואף כלי רכב חשמליים חדשניים. שוק החשמל וההספק הישראלי צומח בקצב מהיר לאחרונה וכך נוצר ביקוש רב למהנדסים שמומחים בענף.


אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה תכנית לתואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות זרם חזק, זוהי אחת ממגמות ההתמחות בהן יכולים לבחור הסטודנטים לתואר השני בהנדסת חשמל במוסד הלימוד. תכנית זו מאפשרת לסטודנטים להעמיק במחקר בתחום המתח הגבוה ואלקטרוניקת הספק ומעניק להם כלים שיכולים לסייע להם לשדרג את הקריירה בתעשייה. הבוגרים יכולים להשתלב בחברת החשמל, בארגונים בתחום האנרגיה המתחדשת והירוקה, בחברות תחבורה ובתעשיית ההייטק.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית זו לתואר השני בהנדסה, הסטודנטים מקבלים ידע רב על רשתות להולכת מתח על ומתח עליו ולומדים בהרחבה על תופעות של מעבר אלקטרומגנטיות במערכות לאספקת החשמל. בהמשך הם דנים בטכניקות לעבודה במתח גבוה במתקנים ובתחנות כוח ולביצוע של מדידות חשמליות ברשתות מסוג זה. כמו כן, הם סוקרים דרכים לבקרה על מערכות הספק, לווידוא איכות החשמל ברשתות זרם חזק ולהגנה על מערכות אלה מפני תקלות ופגיעות שונות.


מתכונת הלימוד


משך התואר השני הוא כשנתיים והוא נלמד במסלול מחקרי בו הסטודנטים כותבים תזה. הם משתתפים בקורסי חובה ובחירה ובסמינריונים וכן בקורסים ייעודיים לתחום ההתמחות שלהם. כמו כן, הם מתנסים בעבודה מחקרית במעבדות האוניברסיטה במסגרת כתיבת התזה שלהם. הם משתלבים באחד מהנושאים שנחקרים על ידי הסגל, מבין שלל סוגיות בתחום החשמל והמתח הגבוה.

 


נושאי הלימוד

 

  • בקרת מערכות הספק
  • אנרגיה מתחדשת
  • עיוותי זרם ומתח גבוה
  • כלי רכב היברידיים
  • רשתות מתח עליון וגבוה
  • הינע חשמלי מתקדם
  • אלקטרוניקת הספק מתקדמת
  • מתמטיקה למתקדמים    
  • הגנה ממסרית למערכות חשמל    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מציעים מספר התמחויות נוספות, בהן אלקטרואופטיקה, עיבוד אותות, מיקרו אלקטרוניקה, תדר רדיו ומיקרוגל, מחשבים ובקרה. כמו כן, האוניברסיטה מפעילה תכניות שונות לתואר שני, בהן תואר שני בהנדסה כימית, תואר שני במתמטיקה יישומית ומדעי המחשב, תואר שני ברובוטיקה והנדסת אנוש ותואר שני בכימיה ביולוגית. ניתן להמשיך וללמוד גם לתואר שלישי במוסד הלימוד.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסת חשמל, המועמדים צריכים להיות בוגרי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה שברשותם ממוצע ציונים של לפחות 80. גם בוגרי תחומים נוספים בהנדסה ובמדעים המדויקים יכולים להתקבל, וכמוהם גם בוגרי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Tech, בכפוף להחלטתה של וועדת קבלה ולמעבר של קורסי השלמה.


תעודה


מי שעומדים בכל הדרישות במהלך התכנית זכאים לקבל בסיומה תואר שני M.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה המוענק על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור