תואר ראשון בתקשורת עם התמחות מדיה דיגיטלית באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בתקשורת עם התמחות מדיה דיגיטלית באוניברסיטת אריאל

תואר ראשון בתקשורת עם התמחות אינטרנט ומדיה חברתית באוניברסיטת אריאל בשומרון


להצליח בשיווק בכוח הלייקים


הרשתות החברתיות יצרו מהפכה בשוק הפרסום והרחיבו בצורה משמעותית את קהלי היעד. קמפיין שיווקי בפייסבוק, למשל, יכול לזכות למיליוני לייקים וצפיות מכל רחבי העולם, בזמן קצר מאי פעם. בשוק של ימינו ישנה דרישה מוגברת למומחים במדיה חברתית, בדגש על מנהלי פרויקטים שיכולים לדאוג לשלל ההיבטים כמו אפיון, שיווק, תוכן וטכנולוגיה. שליטה בסל כלים נרחב זה מאפשרת להגיע לתפקידים בכירים בשוק וכך לזכות גם במשכורות גבוהות יותר.


באוניברסיטת אריאל מתקיימת תכנית תואר ראשון בתקשורת בהתמחות אינטרנט ומדיה דיגיטלית, כמסלול התמחות בתואר הראשון בתקשורת. מטרת התכנית להכשיר אנשי שיווק, טכנולוגיה ותוכן להשתלבות בענפי הדיגיטל, האינטרנט ובמיוחד הרשתות החברתיות, שהולכות וצומחות ללא הפסקה.


תכנית הלימודים


במהלך התמחות זו הסטודנטים לומדים על שלבי פיתוח פרויקטים דיגיטליים במדיה, החל משלבי פיתוח רעיונות, דרך אפיון והקמת אתרים ואפליקציות ועד לשיווק ולמעקב אחרי ביצועי האתרים. לאורך המסלול הם רוכשים מיומנויות בסיסיות בתכנות ובניהול אתרים ומתמקדים גם בעבודה עם רשתות חברתיות. התכנית מחולקת לארבעה תחומי עניין: עיצוב לרשת, ניהול, אפיון ופיתוח אתרים ושיווק אינטראקטיבי.


מתכונת הלימוד


בהתמחות באינטרנט ומדיה חברתית אפשר לבחור בשנה השנייה לתואר הראשון בתקשורת באוניברסיטה, שאורכו כשלוש שנות לימוד. התכנית כוללת קורסי חובה ובחירה וסדנאות מגוונות, שמאפשרות לתלמידים להתנסות במיומנויות ניו מדיה ומחשוב כגון תכנות, בניית אתרים ושיווק דיגיטלי.


נוסף על כך, מתקיימים סיורים לימודיים, דיונים קבוצתיים ומפגשים עם אנשי תקשורת. בשנת הלימודים האחרונה מבצעים עבודת גמר מסכמת בה הם מובילים פרויקטים באינטרנט ומתנסים בניתוח שווקים, ביצירת אפליקציות ובטכנולוגיות אינטראקטיביות לתפעול ולעיצוב של אתרים. מוסד הלימוד גם מסייע לתלמידיו במציאת סטאז' בחברות ובגופי תקשורת.


נושאי הלימוד

 

  • יישומי וידאו ברשת
  • תכנות לרשת
  • עולם התוכן למובייל
  • תוכנת פוטושופ
  • תכנות בשפת HTML
  • שיווק באינטרנט
  • התנהגות צרכני מדיה
  • ביצוע מחקרי שוק    
  • השלכות חברתיות של האינטרנט    
  • ועוד


סגל הוראה


בראש ההתמחות עומדת חוקרת שמתמחה בענפי מדעי המדינה והתקשורת. מחקריה מתמקדים בין היתר בשימושים פוליטיים של האינטרנט, בהשפעות המדיה החדשה על ההתנהגות וכן בנושאי הפרטיות בעידן המידע.


על מוסד הלימוד


בבית הספר לתקשורת של אוניברסיטת אריאל מתקיימות התמחויות שונות במסגרת התואר הראשון. אלה כוללות תואר בתקשורת בהתמחות רדיו, תואר בתקשורת בהתמחות תקשורת אסטרטגית, תואר בתקשורת בהתמחות טלוויזיה וקולנוע ותואר בתקשורת בהתמחות עיתונאות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר בתקשורת, יש צורך בציון קבלה משולב של 580 ומעלהף יש צורך בציון של לפחות 580 בפסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של לפחות 87. מי שממוצע הבגרויות שלהם מעל 98 יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי. יכולים להתקבל לתכנית זו גם הנדסאים מדופלמים. לקבלת המידע העדכני והמדויק ביותר לגבי תנאי הקבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים שמסיימים את התכנית בהצלחה ועומדים בכל דרישותיה זכאים לקבל תואר ראשון BA בתקשורת שניתן מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל