תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות בקרה באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תואר שני בהנדסת חשמל ובקרה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות בקרה M.Sc. באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

מרכז בקרה

 

על אף שכיום חשמל הוא דבר מובן מאליו, הוא המצאה חדשה יחסית והתפתחותו המשמעותית החלה רק במאה ה-19. כך גם עם האלקטרוניקה, שקיימת בכל אספקט של החיים, מהמכונית ועד המעלית, אשר קיבלה תאוצה רק בתחילת המאה ה-20 עם המצאת שפופרת הריק. תחום הנדסת החשמל והאלקטרוניקה עוסק בפיתוח, במחקר, בתכנון ובייצור של מערכות שונות אשר פועלות בעזרת רכיבים אלקטרוניים ומעגלים חשמליים. התחום חולש על שטחים שונים כמו תקשורת, מחשבים, עיבוד אותות, אלקטרופיזיקה, בקרה, קרינה אלקטרומגנטית, מערכות אנרגיה, רשתות הספק ומכשור ביו-רפואי.

 

תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות בקרה מקנה לסטודנטים את הכלים העיוניים והיישומיים לפתח את התחום, לתכנן ולהמציא מערכות בקרה חדשות ולשפר את היכולת של מערכות בקרה מסורתיות על סמך נתונים חדשים.

 

 

תכנית הלימודים

 

בתואר השני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות בקרה באוניברסיטת אריאל בשומרון הסטודנטים לומדים רקע תיאורטי לצד ידע יישומי אשר מקנה להם הן כלים להמשיך במחקר בתחום והן לעסוק בתחום הלכה למעשה. לשם כך, הסטודנטים לומדים שיטות לפיתוח מערכות בקרה, שיטות לשערוך אופטימלי ושיטות לפיתוח מערכות בקרה אדפטיביות ודיגיטליות.

 

תכנית התואר השני בהנדסת חשמל מאפשרת לסטודנטים להשתלב במסלולי מחקר מגוונים, ובהם פיתוח ממוחשב, ניתוח ופיתוח ממוחשב של מערכות בקרה רציפות ובודדות בזמן, הדמיה ואופטימיזציה של מערכות לבקרת תנועה, פיתוח מערכות בקרה לריסון מבנים בעת רעידת אדמה ומערכות בקרה מתבייתות.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר השני הוא כשנתיים. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות, תרגולים ומעבדות.

 

נושאי לימוד

 

  • בקרה אופטימאלית
  • זיהוי אותות
  • מתמטיקה מתקדמת
  • בקרה ספרתית
  • תורת השערוך הליניארי
  • בקרה מסתגלת
  • אופטימיזציה של תהליכים
  • בקרה מתקדמת    
  • בקרה במערכות לא ליניאריות    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון היא מוסד ללימודים גבוהים המפעיל ארבע פקולטות ושני בתי ספר – הפקולטה להנדסה, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה למדעי החברה, בית הספר לתקשורת ובית הספר לאדריכלות, אשר בכל אחד מהם ניתן ללמוד במגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. בין תכניות הלימוד של הפקולטה להנדסה אפשר ללמוד תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות אלקטרואופטיקה, תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות ותואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות קרינה אלקטרומגנטית. כמו כן מתקיימות תכניות לתואר שני בהנדסה כימית, תואר שני במתמטיקה יישומית ותואר שני בהנדסת גורמי אנוש ורובוטיקה.

 

תנאי קבלה

 

לתואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 80 ומעלה. בוגרי תואר ראשון B.TECH ובוגרי תואר ראשון ממקצועות ההנדסה והמדעים יכולים להתקבל על סמך החלטת ועדת קבלה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר M.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים בתעשיית ההייטק במגוון תפקידים, כמו פיתוח ותכנון של מערכות בקרה, של מערכות תקשורת, של רכיבים אלקטרוניים ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור