לימודי תעודת הוראה במגמת לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תעודת הוראה בלימודי א"י.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודת הוראה - מגמת לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון


אוניברסיטת אריאל בשומרון עורכת תכנית ללימודי תעודת הוראה - מגמת ארץ ישראל וארכיאולוגיה. תכנית זו נועדה לספק מענה לצורכים של מערכת החינוך הישראלית למורים למקצועות ארץ ישראל, ארכיאולוגיה ושל"ח, אשר יכולים להשתלב בבתי ספר על יסודיים.


תכנית זו ללימודי תעודת הוראה מכשירים את הסטודנטים להשתלב במערכת החינוך העל יסודית, בכיתות י' - י"ב ולהכין את התלמידים לקראת מבחני הבגרות. התכנית מתאימה לבוגרי לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה וכן לסטודנטים שנמצאים במהלך הלימודים לתואר בתחום זה, אשר מעוניינים לרכוש תעודת הוראה לבתי ספר תיכוניים. מסלול זה גם פותח בפני הסטודנטים אופק לתחומי החינוך הבלתי פורמלי וההדרכה, במגוון של מסגרות.

 

המסלול מיועד לבוגרי לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה

 


תכנית הלימודים


מטרתם של לימודי תעודת הוראה בתכנית לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה היא הכשרתם של מורים הבקיאים בהיסטוריה של ארץ ישראל, תוך הכרת הארץ, התרבות הרוחנית והחומרית שלה ומשטריה הפוליטיים, לצד הבנה של תולדותיה לאורך הדורות. תחום ארץ ישראל וארכיאולוגיה מהווה מקצועי עיקרי באשכול מקצועות הומניים שנלמדים במערכת החינוך של היום, מקצוע זה מקנה לתלמידים הבנה נרחבת של תהליכים ארכיאולוגיים אשר מבוססים על העמקה ובחינה של סוגיות בלימודי ארץ ישראל. כמו כן, הלומדים בתכנית זו מפתחים מיומנויות וכלים לפיתוח של יכולות ההוראה שלהם, לצד כישורי הדרכה ועמידה בפני קהל, שחיוניות למורים ולאנשי חינוך.


מתכונת הלימוד


התכנית ללימודי תעודת הוראה בחטיבת העל יסודי משלבת לימודים בתחום החינוך, מתודיקה ואוריינות, לימודי פדגוגיה והתנסות מעשית. כחלק מן התואר נלמדים גם לימודי העשרה. הסטודנטים יכולים להתנסות שיפור של יכולות מקצועיות שונות באמצעות מרכז הסימולציות המתקדם שהאוניברסיטה מעמידה לרשותם. במרכז הסימולציות יכולים להתנסות בשלל תרחישים המבוססים על אירועים שונים מהעולם המקצועי.


ההכשרה כמורים לארץ ישראל ולארכיאולוגיה מתקיימת ב - 3 מישורים:

 

 

 • המישור התיאורטי: לימוד מעמיק של תחום ארץ ישראל ותחום הארכיאולוגיה, שמתקיים בהלימה לתכניות לימודים של משרד החינוך בתחום זה.

 

 

 • המישור המעשי: המישור כולל התנסות בתנאי אמת בהוראה, לימוד של התאמת הוראה לקבוצות לומדים, צפייה בהוראה של מורים בעלי ניסיון וניתוחה, פיתוח של יכולות רפלקטיביות של העשייה החינוכית והתמודדות עם שלל דילמות חינוכיות בכיתה.

 

 

 • המישור החינוכי: כולל פיתוח של מיומנויות הוראה ופיתוח כישורי למידה וחשיבה אצל התלמידים כמו גם הקנייה של כלים לצורך היכרות עם מערכת החינוך.


לאורך הלימודים בתכנית זו הסטודנטים מתנסים דרך שלל סדנאות, צפייה בשיעורים והוראה בפועל של תלמידים בכיתות י' - י"ב בבתי ספר על יסודיים אשר לומדים לבחינות הבגרות. גולת הכותרת בלימודים הדיסציפלינריים היא עבודה מעשית במסגרות חינוך אשר בה מביאים לידי ביטוי את הידע הפרקטי שרוכשים בזמן הלימודים ואת היכולות לשילוב של תחומי ידע מגוונים. לימודי מתודיקה תורמים לחיזוק הקשר שבין תכנית הלימודים שנערכת באוניברסיטה לבין תכניות שנקבעות לבתי הספר על ידי הפיקוח על הוראת תחום ארץ ישראל וארכיאולוגיה.


נושאי הלימוד

 

במהלך תכנית זו הסטודנטים לומדים שלל נושאים וביניהם גם:

 

 • פתרון בעיות משמעת וניהול הכיתה
 • עקרונות בלמידה וההשלכה להוראה
 • הערכה ומדידה של הישגים לימודיים
 • השתקפות ערכים בדיסציפלינת ההוראה
 • היבטים באישיות ובהנעה והשלכה ללמידה
 • יסודות פסיכולוגיה חברתית והשלכות ללמידה   
 • חינוך לחשיבה
 • דידקטיקה כללית
 • שיטות מחקר וביצוע
 • הפסיכולוגיה של גיל ההתבגרות   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


סטודנטים באוניברסיטת אריאל בשומרון יכולים לשלב במהלך לימודיהם במחלקות השונות תכניות ללימודי תעודת הוראה וכך לרכוש כלים וידע להשתלבות במערכת החינוך העל יסודית בהוראת מקצועות מבוקשים. תכניות אלה כוללות לימודי תעודת הוראה במגמת ספרות עברית, לימודי תעודת הוראה במגמת היסטוריה של עם ישראל, לימודי תעודת הוראה במגמת ניהול עסקי ולימודי תעודת הוראה במגמת תעשייה וניהול.


אוניברסיטת אריאל עורכת מבחר של תכניות לימודים לתואר ראשון ולתואר שני, וכן מסלולים ללימודים קדם אקדמיים שמיועדים למי שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים. בין הפקולטות שפועלות באוניברסיטה נכללות הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה להנדסה, הפקולטה למדעי הבריאות והפקולטה למדעי הטבע. כמו כן, ניתן ללמוד באחד משני בתי הספר שפועלים באוניברסיטה, בית הספר לתקשורת ובית הספר לארכיטקטורה.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך התכנית מוענקת תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי אשר ניתנת על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור