לימודי הנדסת תעשייה וניהול התמחות במערכות מידע באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תעשייה וניהול התמחות במערכות מידע באוניברסיטת אריאל

לימודי הנדסת תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

מידע זה כוח

 

הטכנולוגיה, האינטרנט ומערכות המחשוב מהוות חלק אינטגראלי בהצלחה של ארגונים וחברות. כלים אלה מאפשרים להעביר מידע, לתכנן תהליכים וליישם אותם בצורה יעילה, חסכנית וחכמה. אך כדי להשתמש במערכות אלה בצורה הנכונה יש צורך בפיתוח מתמיד ובפיקוח שוטף.

 

מי שלומדים לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע רוכשים את המיומנויות לתכנן וליישם מערכות מידע ולהטמיע אותן בארגונים עסקיים. בוגרי התואר ממלאים תפקידים רבים ומגוונים כמו, ניתוח נתונים, ניהול אבטחה של מערכות מחשבים וניהול ופיתוח של טכנולוגיות.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע באוניברסיטת אריאל בשומרון מקנים לסטודנטים ראייה מערכתית על תחום הנדסת תעשייה ניהול ועל ההיבטים השונים שבה, כמו מתודות לניתוח מצבים, תכנון מערכי פעולה וייעול ותכנון אבטחת איכות. הסטודנטים לומדים את הבסיס של ההנדסה במקצועות כמו פיזיקה, מתמטיקה ומחשבים ונושאים מתקדמים כמו גורמי אנוש ומערכות ייצור ממוחשבות.

 

בהתמחות מערכות מידע הסטודנטים עוסקים בסוגיות המרכזיות של התוכנה ושל הטכנולוגיה. הם לומדים לתכנן ולהטמיע מערכות מידע ולהתאים אותן לצרכים השונים של הארגון. כמו כן, הם לומדים מתעמקים בהשפעת האינטרנט והעולם הסלולארי על ארגונים עסקיים, הן בפן המקומי והן בפן הגלובאלי.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסי התמחות, קורס מלווה פרויקט וקורסים במורשת ישראל.

 

נושאי לימוד

 

 • התנהגות ארגונית
 • ניהול קשרי לקוחות
 • כריית נתונים
 • מודלים דטרמיניסטיים
 • הנדסת שיטות
 • מבוא לבינה מלאכותית
 • פיזיקה ומכניקה
 • מבוא להנדסת תעשייה
 • אלגברה ליניארית    
 • תשתיות ויישומי אינטרנט    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון היא מוסד להשכלה גבוהה המציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. באוניברסיטה פועלות ארבע פקולטות – הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הבריאות והפקולטה להנדסה, ושני בתי ספר – בית הספר לאדריכלות ובית הספר לתקשורת. הפקולטה להנדסה מאפשרת ללמוד במגוון תכניות לימוד עם התמחויות שונות, ובהם לימודי הנדסה אזרחית, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת כימיה ולימודי הנדסת מכונות ומכטרוניקה.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול צריכים להיות בעלי תעודת מלאה עם ציון 80 ומעלה 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה או בציון 70 לפחות ב - 5 יחידות לימוד, ציון 70 לפחות ב - 4 יחידות לימוד אנגלית או ציון 65 ומעלה ב - 5 יחידות אנגלית וציון 70 לפחות ב - 5 יחידות פיזיקה, מועמדים ללא ציון זה משתתפים במכינה בפיזיקה.

 

כמו כן, עליהם לקבל ציון 85 לפחות במבחן אמי"ר או בפרק האנגלית של בחינת הפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך תעודת בגרות בממוצע ציונים 97 ומעלה ו - 8 יחידות לימוד במגמה ריאלית, או על סמך ציון משולב של תעודת הבגרות והפסיכומטרי בציון קבלה משולב 600 לפחות או על סמך ציון 83 לפחות בתעודת הנדסאי. יש צורך בממוצע בגרויות 90 ובציון של לפחות 600 בפסיכומטרי. כדי לקבל את הפרטים העדכניים ביותר לגבי תנאי קבלה יש לפנות למוסד הלימוד.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הסיום, מקבלים תואר B.SC מהנדס תעשייה וניהול מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. באפשרותם של הסטודנטים לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בהנדסת תעשייה וניהול.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל