לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות ייצור באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות ייצור באוניברסיטת אריאל

לימודי הנדסת תעשייה וניהול עם התמחות בהנדסת מערכות ייצור באוניברסיטת אריאל בשומרון


למען ייצור מתקדם


העלייה ברמת החיים מביאה עמה דרישה לשכלול של טכנולוגיות הייצור. היום אנו דורשים מוצרים מתקדמים יותר ומבקשים לקבלם בזמן מהיר יותר ובאיכות גבוהה. בין מי שאמונים על תהליכי הייצור הללו הם מהנדסי התעשייה והניהול, שמחזיקים בידע הנדסי וטכנולוגי שמאפשר להם לקבל החלטות מורכבות במפעל, בפס הייצור ובמעבדה.


במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל אפשר ללמוד במסלול לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות הנדסת מערכות ייצור. מסלול זה חושף את הסטודנטים לפיתוחים עדכניים אותם מטמיעים בתעשייה לייעול הייצור ולהגברת איכותו. התכנית מעניקה כלים מגוונים לסטודנטים, שיכולים לסייע להם להשתלב בתחומים כגון בקרה, רובוטיקה, אוטומציה וניהול ייצור בתום הלימודים.

 


תכנית הלימודים


תכנית ההתמחות במערכות ייצור מתמקדת בתהליכי הטמעה של טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה. הסטודנטים בוחנים דרכים לפיתוח, לתכנון ולניהול של מערכות כגון בינה עסקית, שליטה ובקרה ויישומי רובוטיקה שיכולים לייעל את הייצור ולהגדיל את הרווחים. כך הם לומדים על יישומים ממוחשבים כגון SAP ו - ERP, לצד דיון בהבטחת אמינותן ואיכותן של המערכות הללו.


מתכונת הלימוד


זוהי התמחות במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול, אשר נמשכים כארבע שנים. בהתמחות בוחרים בסוף השנה השנייה לתואר. במסגרתה, לומדים בקורסי בחירה ייעודיים של ההתמחות וגם משתתפים בכמה מעבדות.


נוסף על כך, בשנה הרביעית עורכים פרויקט גמר בתחום מערכות הייצור. פרויקט זה מתקיים לרוב בשיתוף עם גורמים חיצוניים בתעשייה ובמהלכו עוברים את כל השלבים לפיתוח והטמעה של פרויקטים הנדסיים בעזרת הכלים הנלמדים במהלך התואר.


נושאי הלימוד

 

 • רובוטים ניידים אוטונומיים
 • שיטות חיזוי
 • תורת המשחקים בתעשייה
 • גורמי אנוש במערכות בקרה
 • אמינות מערכות ייצור
 • שיטות מתקדמות בסימולציה
 • מודלים לניהול פרויקטים
 • הטמעת מערכות SAP ו - ERP
 • מערכות מרובות סיכונים    
 • חקר הביצועים בשרשראות אספקה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המחלקה להנדסה תעשייה וניהול באוניברסיטת אריאל מציעה עוד שני מסלולי התמחות, לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע ולימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ניהול טכנולוגי. כמו כן, במחלקה פועל מסלול ישיר לתואר שני שמתמקד בתחום הנדסת גורמי האנוש והרובוטיקה ומאפשר לסיים תואר ראשון ושני בחמש שנים בלבד. עוד תכניות לימודי הנדסה שמתקיימות באוניברסיטה כוללות לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסה אזרחית, לימודי הנדסה כימית ולימודי הנדסת מכונות ומכטרוניקה.


תנאי קבלה


ציון ההתאמה שדרוש במסגרת תנאי הקבלה להנדסת תעשייה וניהול הוא 600 ומעלה, יש צורך בפסיכומטרי 600 לפחות ובבגרות מלאה בממוצע 90. מי שיש ברשותם ממוצע בגרות של 97 ומעלה וכן 8 יחידות ריאליות יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי, לאחר אישורה של וועדת הוראה במחלקה.


מוסד הלימוד מביא בחשבון את ההישגי ביחידות הריאליות בתעודת הבגרות. כמו כן, מועמדים שהם הנדסאים מדופלמים יכולים להתקבל ללימודים. מי שחסרים בגרויות אלה או לא עומדים ברף הציונים צריכים להשתתף בקורסי השלמה.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם, לרבות השלמת פרויקט הגמר, מקבלים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. את הלימודים במחלקה ניתן לשלב עם תעודת הוראה בתעשייה וניהול.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל