מכינה אוניברסיטאית באוניברסיטת אריאל בשומרון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכינה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - מכינה אוניברסיטאית.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה אוניברסיטאית - אוניברסיטת אריאל בשומרון


רוצים להתקבל לאוניברסיטה?


הקבלה ללימודים באוניברסיטה היא שאיפה של לא מעט אנשים, שמעוניינים לרכוש כישורים, ידע וכלים לקידום מקצועי ולהשתלבות בענפים מבוקשים במשק. מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה למסלולי לימוד יכולים לקחת חלק במכינות שבאות לסייע להם להשלים את הפערים ולרכוש ידע חשוב.


באוניברסיטת אריאל בשומרון אפשר ללמוד במכינה אוניברסיטאית, מכינה זו מציעה לבוגרים תעודה אשר משמשת חלופה לתעודת הבגרות ומאפשרת להעלות את סיכויי הקבלה ללימודים אקדמיים במגוון המסלולים של האוניברסיטה. דרך המכינה ניתן להכיר נושאים אקדמיים חשובים שיכולים לפתוח דלת להמשך הלימודים.


תכנית הלימודים


המכינה האוניברסיטאית של אוניברסיטת אריאל בשומרון מתקיימת בשני מסלולים:

 

  • מכינה למדעים: מכינה זו מיועדת לסטודנטים שברצונם להשתלב בלימודים בתחומי ההנדסה ובמדעי הטבע. מקצועות הלימוד: מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית, כתיבה מדעית.

 

  • מכינה למדעי החברה: מכינה זו מתאימה למעוניינים להתקבל ללימודים בתחומי מדעי החברה באוניברסיטה. מקצועות הלימוד: מתמטיקה, אנגלית, מדעי החברה, כתיבה מדעית, מבוא ללימודי ארץ ישראל.


מתכונת הלימוד


מסלול מכינה שנתית זה נפרש על פני פרק זמן של כ - 9 חודשים והוא כולל שני סמסטרים רצופים. המכינה נפתחת בשני מחזורים מידי שנה, בחודש נובמבר ובחודשים אפריל או מאי.הסטודנטים במכינה יכולים לקבל מלגות לימוד עד גובה של 100 אחוזים משכר הלימוד וכן להיות זכאים לדמי קיום, בהתאם לקריטריונים שמציב מוסד הלימוד.

 


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל בשומרון מפעילה את המכינה הקדם אקדמית, שהיא בין המכינות הוותיקות בארץ. המכינה באה לסייע לתלמידיה לשפר את הסיכויים לקבלה למסלולי לימוד מגוונים, היא מופעלת על ידי צוות מנוסה שמעניק לתלמידים ייעוץ לימודי, הכוון מקצועי ויחס אישי. המכינה הקדם אקדמית מוכרת ומפוקחת על ידי גופים ציבוריים כגון האגודה לקידום החינוך של משרד החינוך והקרן לקליטת חיילים משוחררים של משרד הביטחון. בין מסלולי המכינה שמתקיימים באוניברסיטת אריאל נכללים מכינה 30+, מכינה ייעודית למדעי החברה וניהול מערכות בריאות ומכינה ייעודית להנדסה ולמדעי הטבע.


באוניברסיטהת אריאל בשומרון ישנם מגוון רחב של חוגי לימוד, בתחומי ההנדסה, מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעי הטבע ומדעי הבריאות וניתן ללמוד בה לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. מוסד הלימוד שואף לקדם את ערכי המצוינות המחקרית והאקדמית וכן היבטים של מעורבות חברתית וקהילתית.


תנאי קבלה


מכינה זו מיועדת למועמדים ללימודים אקדמיים שאין ברשותם זכאות לתעודת בגרות מלאה או חסרי תעודת בגרות, אשר מעוניינים ללמוד לתואר ראשון בחוגים השונים של אוניברסיטת אריאל בשומרון. במסגרת תנאי הקבלה למכינה זו, עליהם להציג ציון במבחן מימ"ד או ציון בפסיכומטרי.


תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את המכינה האוניברסיטאית ועומדים בכל הדרישות במהלכה זכאים לקבל תעודת סיום מכינה, שניתנת על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון. תעודת זו מהווה חלופה לתעודת הבגרות לצורכי קבלה ללימודים אקדמיים בחוגים השונים באוניברסיטה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור