לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות אלקטרואופטיקה באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - הנדסת חשמל ואלקטרואופטיקה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות באלקטרואופטיקה באוניברסיטת אריאל בשומרון


לראות את החשמל


מה משותף לעדשות מצלמות, למסכי LCD ולהתקנים לראיית לילה? כולם פועלים בזכות טכנולוגיות בתחום האלקטרואופטיקה. זהו ענף שמשלב בין תחומי האופטיקה והאלקטרוניקה ובוחן את ההשפעות של חשמל על התכונות האופטיות של חומרים. החוקרים בוחנים את הפעילות החשמלית ומשתמשים בנתונים כדי לפתח יישומים טכנולוגיים מתקדים לחישה מרחוק, לעיבוד תמונה ולגילוי תנועה.


ענף האלקטרואופטיקה נמצא היום בצמיחה אדירה בתעשייה הטכנולוגית, מה שיוצר ביקוש רב למהנדסי חשמל שמתמחים בו. באוניברסיטת אריאל אפשר ללמוד במסלול לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות אלקטרואופטיקה, שמכשיר מהנדסים לפיתוח טכנולוגיות בענף זה. בפני הבוגרים עומדות אפשרויות רבות לתעסוקה בפיתוח ובמחקר בתעשיות השונות בישראל.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול התמחות זה בלימודי הנדסת חשמל לומדים בהרחבה על תחומי האלקטרואופטיקה והאופטיקה ויישומיהם בעולם ההנדסה. הם בוחנים היבטים שונים של תקשורת אופטית, של שימוש בלייזר ופיתוח של מערכות טכנולוגיות שמשלבות אלקטרואופטיקה וציוד חשמלי ואלקטרוני ממגוון סוגים.


מתכונת הלימוד


זוהי אחת ההתמחויות שמוצעות בלימודי הנדסת החשמל והאלקטרוניקה באוניברסיטה, שנמשכים כארבע שנים. מלבד התמחות זו הסטודנטים נדרשים לבחור בהתמחות נוספת מתוך המגוון המוצע. בהתמחות בוחרים בשנה השנייה ללימודים.


בזמן לימודיהם הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה, בקורסי בחירה וגם משתתפים במעבדות מעשיות בהן מכירים מקרוב את תחומי החשמל והאלקטרואופטיקה. בשנה האחרונה הם גם מבצעים פרויקט מסכם בשיתוף גורמים בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

  • גלאים מוליכים למחצה
  • התקני מל"מ
  • גלים ומערכות מפולגות
  • מבוא ללייזרים
  • תקשורת אופטית בסיבים
  • אופטיקה יישומית
  • פוטוניקה ותקשורת אופטית
  • מערכות תקשורת    
  • פיתוח מערכות משולבות RF    
  • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים במסלול ההתמחות: פרופסור שמחקריו עוסקים באופטיקה לא לינארית אשר עבד בפרויקטים לפיתוח יישומים אופטיים בתעשייה הביטחונית; פרופסור שמתמחה בתחום ההנדסה הביורפואית, שבוחן היבטים בשימוש בלייזרים ובתורת החשמל; ועוד.


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת אריאל, הסטודנטים יכולים ללמוד בשלל התמחויות ובהן לימודי הנדסת חשמל בהתמחות מחשבים, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות בקרה, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות הנדסה רפואית ולימודי הנדסת חשמל בהתמחות עיבוד אותות. בפקולטה להנדסה של האוניברסיטה נלמדים מסלולים נוספים כגון לימודי הנדסה אזרחית, לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ולימודי הנדסת מכונות ומכטרוניקה.


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלול זה, יש צורך בציון קבלה משולב של לפחות 590. יש צורך בציון של לפחות 600 בפסיכומטרי וציון ממוצע של לפחות 87 בבגרויות. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון של מעל 70; בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 או ברמת 5 יחידות בציון 65; ובבגרות בפיזיקה בציון של לפחות 70 ברמת 5 יחידות. מי שאינם עומדים ברף זה יכולים להשתתף במכינות השונות שהאוניברסיטה מציעה.


מועמדים שלהם ממוצע בגרויות של מעל 97 וברשותם 8 יחידות ריאליות בתעודת הבגרות יכולים להתקבל גם בלי צורך בפסיכומטרי. האוניברסיטה מקבלת גם הנדסאים מדופלמים, בכפוף למעבר של מכינות במתמטיקה ובפיזיקה.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בכל חובות הלימודים בהצלחה מוענק תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור