רוצה פרטים על לימודי פסיכוביולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פסיכוביולוגיה - ביולוגיה ופסיכולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פסיכוביולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכוביולוגיה B.Sc.


מוח פוגש מדע


איך הסביבה שלנו משפיעה על ההתנהגות שלנו? האם אפשר לשפר ולייעל דרכי קליטת ידע ולמידה? אילו גורמים מעצבים את הדרך שבה אנחנו רואים וחשים? מה עומד בבסיס של תופעות כמו חרדות או טראומות? בשאלות אלה ואחרות עוסק תחום הפסיכוביולוגיה, שנקרא לעיתים גם פסיכולוגיה ביולוגית או ביופסיכולוגיה. זהו ענף מחקרי שחוקר את הגורמים הביולוגיים שמסבירים את ההתנהגות, התפיסה והחשיבה ואת התהליכים שמתרחשים במוח שלנו.


חוקרי פסיכוביולוגיה מנתחים נושאים כמו רגשות, תפיסה חושית, כישורי למידה, הפרעות שינה, קבלת החלטות והתפתחות שפה ומנסים להסביר אותם. כמו כן, הם מנסים למצוא שיטות ריפוי וטיפול להפרעות פסיכולוגיות שונות, למשל מציאת תרופה למחלות כמו סכיזופרניה או להפרעות חרדה.


לימודי פסיכוביולוגיה מציעים לסטודנטים ללמוד על תחומי הפסיכולוגיה והביולוגיה ולהעמיק בנקודת המפגש ביניהם. במקרים רבים זוהי תכנית לימודים דו חוגית, שמשלבת לימודי פסיכולוגיה עם לימודי מדעי החיים או ביולוגיה. המסלול פותח דלתות רבות לבוגרים בהמשך דרכם, הם יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בתחומי המדע וגם להשתלב בתפקידים שונים בתעשייה. בין הענפים בהם הם יכולים לעסוק נכללים פיתוח של תרופות וציוד רפואי, טכנולוגיות ומזון.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מתאימה במיוחד למעוניינים להעמיק בענפי הביולוגיה והפסיכולוגיה, כדי להמשיך לתארים מתקדמים מחקריים או להשתלב בתעשיות מדעיות כגון חקר המוח, חישוביות עצמית, ביוטכנולוגיה ונוירופסיכולוגיה. בחלק ממוסדות הלימוד זהו מסלול שמתאים לסטודנטים מצטיינים, שמגיעים עם נתוני קבלה גבוהים במיוחד.


תכנית הלימודים


תכנית זו מאפשרת לסטודנטים ללמוד לעומק הן על תחום הפסיכולוגיה והן על תחום הביולוגיה ומסייעת להם לחקור את נקודות ההשקה ביניהם. הם בוחנים מושגי יסוד במדעים ובנפש האדם ובהמשך משתמשים בכלים אלה כדי לנתח את הבסיס הביולוגי של ההתנהגות האנושית. כמו כן, הם לומדים על תופעות ביולוגיות שמתרחשות בטבע ואת ההשפעה ההתנהגותית של הגנטיקה וכך סוקרים סוגיות כמו שינויים סביבתיים , השפעות הורמונליות ותהליכי הזדקנות.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני פרק זמן של כשלוש שנים ונלמדים לרוב במתכונת מלאה של חמישה או ארבעה ימים בשבוע. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה מהחוגים לביולוגיה ולפסיכולוגיה ובסמינריונים ייחודיים. כמו כן, הם מתנסים בעבודה מעשית ומחקרית במסגרת של ניסויים במעבדות וסדנאות יישומיות.


נושאי הלימוד

 

 • תפיסת פנים ורגשות
 • הדמיה מוחית
 • רגרסיה ושיטות ניתוח
 • מוח והתנהגות
 • תהליכים פסיכוביולוגיים
 • אנדוקרינולוגיה
 • מדעי העצב הקוגניטיביים
 • נוירופסיכולוגיה
 • למידה ועיבוד אינפורמציה
 • רשתות נוירונים
 • יסוד ביולוגי של ההתנהגות
 • פסיכופרמקולוגיה    
 • רכישת שפה ופסיכולינגויסטיקה    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל יש צורך בבגרות מלאה ובפסיכומטרי, המוסדות משקללים ציון התאמה ביניהם כאשר בחלקם מתמקדים בציון הפסיכומטרי בדגש כמותי. כמו כן, המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות במתמטיקה ובגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות לימוד בציון גבוה. בחלק מהמקרים הם צריכים גם לעבור ראיון בפני ועדות קבלה.

 


תעודה


בוגרי המסלול שעומדים בכל חובות הלימודים זכאים לקבל תואר ראשון B.Sc. בפסיכוביולוגיה או במדעי החיים. בתכניות מסוימות ניתנים שני תארים ראשונים- B.Sc. האחד בביולוגיה והשני בפסיכולוגיה.


מוסדות

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): לימודי פסיכוביולוגיה נלמדים כתכנית למצטיינים באוניברסיטה העברית. האוניברסיטה מפעילה מגוון של תכניות לימוד נוספות, ביניהן לימודי פסיכולוגיה ומדעי החיים, לימודי מדעי הקוגניציה, לימודי מדעים ביורפואיים ותכנית פכ"מ ללימודי פסיכולוגיה, כלכלה ומדעי המדינה.

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון (באר שבע): בבן-גוריון אפשר ללמוד בשלל תכניות לתואר ראשון בענפי הפסיכולוגיה והמדעים, כגון לימודי ביולוגיה חישובית, לימודי פסיכולוגיה וניהול ולימודי מדעי המוח. כמו כן ניתן להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה בהתמחויות מגוונות. סטודנטים שלהם הישגים גבוהים יכולים לקבל מלגות מטעם מוסד הלימוד.

 

 • אוניברסיטת חיפה: האוניברסיטה מציעה תכנית ללימודי פסיכולוגיה וביולוגיה, זהו מסלול דו חוגי שבו הסטודנטים לומדים קורסים משני החוגים וכך יכולים להעמיק בשני התחומים ולבחון את הקשר ביניהם. אורך הלימודים שלוש שנים.

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטת תל-אביב פועלת תכנית משולבת למצטיינים בלימודי פסיכולוגיה וביולוגיה עם דגש במדעי המוח, במסלול זה לומדים לעומק על הבסיס הנפשי והביולוגי שמאחורי התנהגות אנושית.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פסיכוביולוגיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי פסיכוביולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי פסיכוביולוגיה