תעודת הוראה במתמטיקה באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תעודת הוראה במתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים לתעודת הוראה במגמת מתמטיקה באוניברסיטת אריאל בשומרון


מגוון של אפשרויות בחינוך


אוניברסיטת אריאל בשומרון מאפשרת לסטודנטים ולבוגרי לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב ללמוד בתכנית תעודת הוראה במגמת מתמטיקה. מסלול זה מכשיר את משתתפיו כמורים למתמטיקה לבתי ספר על יסודיים והוא מתמקד בהקנייה של סל כלים נרחב ובפיתוח מיומנויות מנהיגות חינוכית.


התכנית לתעודת הוראה מתאימה למי שמעוניינים להוביל את תחום החינוך וללמד תלמידים בבתי ספר תיכוניים ולהכין אותם לבחינת הבגרות במתמטיקה. במערכת החינוך של היום קיים ביקוש הולך וגובר למורים איכותיים למתמטיקה, בתי הספר מקדמים לימוד מתוגבר בתחום המתמטיקה בחטיבות הביניים ובתיכונים וכך נפתחות שלל אפשרויות בפני מורים להשתלבות באפיקים משמעותיים במערכת.

 


תכנית הלימודים


במהלך תכנית תעודת ההוראה במתמטיקה, הסטודנטים מפתחים מיומנויות הדרכה שמותאמות לדור החדש. הם לומדים כיצד לסייע לתלמידיהם לטפח את החשיבה היצירתית והביקורתית ואת הסקרנות הטבועה בהם. כמו כן, הם לומדים על תהליכי שילוב של טכנולוגיות חדשניות בהוראה. תכנית זו כוללת דיון בנושאים בחינוך ובפדגוגיה, וכן באוריינות ומתודיקה. תכנית זו כוללת גם לימודי העשרה. נוסף על כך, תכנית זו חושפת את הסטודנטים לסוגיות מרכזיות בענפי ההדרכה והחינוך הבלתי פורמלי, מה שפותח בפניהם דלתות לתעסוקה בתום הלימודים.


מתכונת הלימוד


תכנית זו משלבת בין לימודים תיאורטיים ומעשיים. היא נערכת בשלושה מישורים -

 

 

  • מישור תיאורטי - שבו הסטודנטים לומדים לעומק על נושאים שונים במתמטיקה בהתאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך.

 

  • מישור מעשי - במישור זה הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסות בהוראה בבתי ספר, כדי לאפשר להם ללמוד כיצד להתאים את הכלים שברשותם לקבוצות לומדים. הם לוקחים חלק בצפייה מודרכת בהוראה ובניתוח שיעורים וגם מפתחים מיומנויות רפלקטיביות בעשייה החינוכית כדי ללמוד כיצד להתמודד עם שלל דילמות חינוכיות בכיתות.

 

  • מישור חינוכי - במישור החינוכי הסטודנטים מפתחים את מיומנויות ההוראה שברשותם ולומדים כיצד לפתח כישורי למידה ומיומנויות חשיבה בקרב התלמידים שלהם. הכלים הנלמדים במישור זה יכולים לסייע להם להעמיק את היכרותם עם מערכת החינוך.


סטודנטים בתכנית לתעודת הוראה יכולים להיעזר במרכז סימולציות מתקדם באוניברסיטת אריאל. במרכז הסימולציות הם יכולים להתנסות בתרחישים המבוססים על שלל אירועים במערכת החינוך וכך לשפר ולקדם את המיומנויות המקצועיות שלהם.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל בשומרון עורכת עוד שלל תכניות לתעודת הוראה, שמאפשרות לסטודנטים ולבוגרים לרכוש תעודת הוראה לחינוך העל יסודי. בין המסלולים המתקיימים אפשר למנות תעודת הוראה במגמת ביולוגיה ותזונה, תעודת הוראה במגמת מדעי החברה פסיכולוגיה וסוציולוגיה, תעודת הוראה במגמת ספרות, תעודת הוראה במגמת תעשייה וניהול, תעודת הוראה במגמת ערבית, תעודת הוראה במגמת ניהול עסקי, תעודת הוראה במגמת היסטוריה של עם ישראל ומגמות נוספות.


נוסף על כך, פועלות באוניברסיטה שלל תכניות ללימודים אקדמיים בתחומים כגון מדעי החברה, הנדסה, ארכיטקטורה, תקשורת, מדעי הבריאות וענפים נוספים. סטודנטים יכולים ללמוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל בוגרי לימודי מתמטיקה לתואר ראשון ומדעי המחשב וכן סטודנטים שברצונם לרכוש תעודת הוראה לחינוך העל יסודי במהלך לימודיהם או אחרי תום הלימודים. מועמדים שאינם בוגרי לימודי מתמטיקה נדרשים להשלמות. לקבלת הפרטים המלאים לגבי תנאי קבלה לתכנית זו יש לפנות ישירות אל מוסד הלימוד.


תעודה


בוגרי מסלול זה מקבלים תעודת הוראת מתמטיקה לחינוך העל יסודי מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. יש לציין כי כדי לקבל את רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך יש צורך להשלים את תקופת הסטאז' בחינוך ולעמוד בחובות נוספים שמציבים במשרד החינוך. עם קבלת תעודת ההוראה והרישיון הבוגרים יכולים להשתלב כמורים בבתי ספר על יסודיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור