לימודי תעודת הוראה במגמת ניהול עסקי באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תעודת הוראה ניהול עסקי.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודת הוראה - מגמת ניהול עסקי באוניברסיטת אריאל בשומרון


תחום הניהול העסקי הוא רב תחומי באופיו והוא משלב בתוכו שלל ענפים כגון ארגון ומנהל, מימון, חשבונאות, שוק ההון, דיני עסקים, יחסי עבודה ועוד מבחר של תחומים. הוראת תחום זה הפכה למבוקשת ונפוצה מאוד, עקב ההתפתחות של מסלולי לימוד בבתי ספר על יסודיים, שמגישים את תלמידיהם לבחינות בגרות במקצועות הללו.


באוניברסיטת אריאל בשומרון ניתן ללמוד בתכנית ללימודי תעודת הוראה במגמת ניהול עסקי, מטרתה של התכנית לתעודת הוראה היא להכשיר סטודנטים להוראת ניהול עסקי בבתי ספר תיכוניים והיא מתאימה לסטודנטים לתואר שני במנהל עסקים (MBA) או ללימודי תחומי הכלכלה - לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי כלכלה דו חוגי או חטיבת כלכלה במסגרת המחלקה הרב תחומית. ניתן ללמוד בתכנית זו במהלך הלימודים לתואר או לאחר סיום הלימודים. תעודת ההוראה שמקבלים הבוגרים מאפשרת ללמד מקצועות עסקיים שונים לכיתות י' - י"ב, כולל הגשה לבחינות הבגרות. מקצועות אלה כוללים בין היתר את תורת המנהל, כלכלה, מבנים ותהליכים בארגון, יחסי עבודה, מימון, משאבי אנוש, דיני עסקים ועוד מבחר תחומים. תכנית זו שואפת להכשיר מורים שרואים עצמם מובילים של תחום החינוך והיא מסייעת למורים לעתיד להעביר מיומנויות עסקיות לתלמידיהם, כדי לחנכם להבנה של מכלול המשמעויות של העולם העסקי של היום.

 

המסלול מיועד לבוגרי תואר ראשון במקצועות הכלכלה

 


תכנית הלימודים


התכנית להוראת ניהול עסקי מכשירה את משתתפיה להוראת נושאים שונים ככלכלה, ארגון ומנהל, כתיבה עסקית, ניהול משאבי אנוש, יחסי עבודה, חשבונאות, שוק ההון, מימון, אתיקה וערכים בעסקים, דיני עסקים ונושאים רבים נוספים. הבוגרים מטמיעים את שלל המשמעויות של העולם העסקי המודרני, שמתאפיין בתחרותיות הולכת וגוברת.


מתכונת הלימוד


ההכשרה כמורים לניהול עסקי נערכת ב - 3 מישורים:

 

 • תיאורטי: דרך לימוד של מקצועות רלבנטיים.

 

 • מעשי: מישור זה כולל סדנאות להוראת מקצועות שונים ובהם הנדסת גורמי אנוש, מימון וניהול הייצור, כתיבה עסקית ותחומים נוספים. הסדנאות מקנות למורים מיומנויות מעשיות לעבודתם.

 

 • חווייתי: הסטודנטים לוקחים חלק בהדרכה פדגוגית ובהתנסות מעשית הכוללת עבודה עם תלמידים. במהלך התכנית הם יכולים להתנסות הוראה בתנאי אמת תוך מתן תמיכה וכלים לסיוע פתרון של קשיים בתחום הפדגוגי והארגוני וטיפוח זהות מקצועית. הסטודנטים לוקחים חלק גם בשלל סדנאות בהן הם צופים בשיעורים ומתרגלים הוראה עצמאית.


ההתנסות המעשית מתבצעת תוך שימוש בתשתיות מתקדמות שונות שמציעה האוניברסיטה, בהן גם מרכז ייעודי לסימולציות בו הם יכולים לתרגל עמידה מול קהל ויכולות אישיות ומקצועיות. את ההדרכה המעשית מבצעים הסטודנטים באופן אינטנסיבי כדי לסייע לסטודנטים לקשור בפועל בין תיאוריה חינוכית לבין היישום שלה הלכה למעשה. ההדרכה הפדגוגית מנחה להכשרת מורים שהם בעלי רגישות חברתית ומיומנויות שהולמות את מגמת הניהול העסקי.


נושאי הלימוד


לאורך תכנית זו הסטודנטים לומדים מגוון של נושאים וביניהם גם:

 

 • שיטות מחקר, ביצוע ותכנון
 • בעיות משמעת וניהול כיתה
 • מדידת והערכת הישגים לימודיים
 • עקרונות למידה והשלכה להוראה
 • פסיכולוגיה חברתית והשלכות על הוראה ולמידה   
 • מנהל וכלכלה
 • חינוך לחשיבה
 • יסודות בחשבונאות
 • היבטים בהנעה ואישיות   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת אריאל בשומרון ניתן ללמוד במבחר תכניות לימודים לתואר הראשון ולתארים מתקדמים, אשר מתקיימות במסגרת בתי הספר והפקולטות של מוסד הלימוד: הפקולטה להנדסה, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למדעי הבריאות, בית הספר לתקשורת ובית הספר לארכיטקטורה. האוניברסיטה מפעילה גם את המרכז ללימודים קדם אקדמיים אשר מאפשר למועמדים ללימודים לשפר את סיכויי קבלתם.


במסגרת התכניות המוצעות באוניברסיטת אריאל ללימודי תעודת הוראה, ניתן לבחור גם במסלולים נוספים. אלה כוללים לימודי תעודת הוראה במגמת תעשייה וניהול, לימודי תעודת הוראה במגמת ספרות, לימודי תעודת הוראת במגמת היסטוריה של עם ישראל ולימודי תעודת הוראה במגמת ארץ ישראל וארכיאולוגיה. תכניות אלה מבקשות להקנות לסטודנטים כלים להוראת מקצועות מבוקשים במערכת החינוך העל יסודית.


קהל היעד


תכנית זו מיועדת לבוגרי תואר ראשון במקצועות הכלכלה, שברצונם לקבל תעודת הוראה לבתי ספר תיכוניים במהלך תקופת הלימודים לתואר או לאחר התואר.


תעודה


לסטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים בתכנית זו ניתנת תעודת הוראה אשר מוענקת על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון. יש לציין כי כדי לקבל רישיון הוראה על הסטודנטים לעמוד בחובות נוספים שמוצבים על ידי משרד החינוך, בהם השלמת סטאז' בהוראה.



** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור