תואר בתקשורת וחינוך מיוחד באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר בתקשורת וחינוך מיוחד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת וחינוך מיוחד באוניברסיטת בר אילן - מסלול דו חוגי


מדיה ללא גבולות


התקשורת הולכת ומשתכללת עם השנים והביטויים שלה נוכחים בכל תחומי החיים שלנו, בהם גם בבתי הספר. יותר ויותר מוסדות משלבים עזרים דיגיטליים וכלים מן הניו מדיה בתכניות ההוראה כדי לפתח למידה יצירתיות ולא שגרתית. בחינוך המיוחד, בולטת מגמה להכנסת תכנים בתקשורת במסגרת מגמות השילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל. המדיה יכולה לסייע גם להעלות את הייצוג של אנשים עם מוגבלות בחברה שלנו.


באוניברסיטת בר אילן מציעים תכנית תואר ראשון בתקשורת וחינוך מיוחד, אשר פועלת כמסלול דו חוגי המשלב בין תואר ראשון בתקשורת לבין לימודי חינוך מיוחד ומציע לסטודנטים להעמיק בשני תחומי הדעת. בפני בוגרי התכנית נפתחות שלל אפשרויות לתעסוקה במגזר הציבורי והפרטי. הם יכולים להשתלב במסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות (לאחר קבלת תעודת הוראה), לעסוק בפיתוח של תכניות לימוד המשלבות מדיה ושיעורי עזר חדשניים וכן להשתלב בענפי העיתונאות והתקשורת המשודרת ככתבים וכפרשנים לענייני חינוך.


תכנית הלימודים


הלימודים מקנים לסטודנטים הכשרה מעמיקה בתחום התקשורת הישראלית והגלובלית, ובמקביל מעניקים להם הבנה נרחבת של הוראת לילדים ולנערים עם צרכים מיוחדים. במסגרת התואר הראשון בתקשורת, הם לומדים בהרחבה על סוגי מדיה שונים, כגון עיתונות כתובה, תקשורת חזותית וניו מדיה ובוחנים את ההשפעות הפסיכולוגיות והחברתיות שלהם. במהלך לימודי חינוך מיוחד הם סוקרים שיטות דידקטיות להתמודדות עם סוגים שונים של מוגבלויות, כגון לקויות למידה וקשיים בהתפתחות השפה. כך הם יכולים לדון בזיקה שבין שני הענפים ולבחון את האופן בו הם משפיעים זה על זה.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים בתכנית דו חוגית (דו ראשית) שנמשכת שלוש שנים. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה של שני החוגים ובסמינריונים. מלבד הלימוד העיוני, הסטודנטים לוקחים חלק בסדנאות ובתרגולים מעשיים רבים. אלה כוללים סדנאות בתחומי המדיה השונים, כגון פרסום, הופעה מול מצלמה וקידום אתרים וכן פרקטיקום מעשי בתחום התקשורת. במסגרת לימודי החינוך הם צריכים להשתתף בעבודה מעשית במוסדות חינוך ובפרקטיקום.


נושאי הלימוד

 

 • פסיכולוגיה של למידה
 • ילדים עם לקויות למידה
 • כתיבה עיתונאית
 • מדיה, טכנולוגיה וחברה
 • סוציולוגיה חינוכית
 • עקרונות פרסום במובייל
 • התקשורת בישראל
 • תעשיית הפרסומות הישראלית
 • דוברות ויחסי ציבור    
 • שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בבית הספר לתקשורת מציעים מגוון של מסלולים דו חוגיים, בהם תואר ראשון בתקשורת ולימודי מדעי המדינה, תואר ראשון בתקשורת ולימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ותואר ראשון בתקשורת ומזרח תיכון. בפקולטה למדעי החברה של האוניברסיטה אפשר למצוא עוד תכניות לימוד רבות, כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי כלכלה, לימודי גיאוגרפיה וסביבה ותואר ראשון בניהול.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית המועמדים נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. מועמדים שלהם ציון נמוך בפסיכומטרי יכולים להתקבל על סמך ממוצע גבוה בבגרויות, ולהיפך. בעלי פסיכומטרי מעל 710 יכולים להתקבל ללא בגרויות, וכך גם מועמדים שברשותם ממוצע בגרויות של מעל 104. מועמדים המתקבלים בנתיב זה צריכים להיבחן במבחן אמי"ר לקביעת הרמה באנגלית.


תעודה


לסטודנטים המסיימים בהצלחה את התכנית מוענק תואר ראשון BA בתקשורת וחינוך מיוחד שמוענק מטעם אוניברסיטת בר אילן. יש לציין שכדי ללמד בפועל בבתי ספר יש צורך ללמוד לקבלת תעודת הוראה במסגרת נפרדת ולעמוד בחובות של משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור