לימודי משפטים ותואר שני במנהל עסקים במסלול משולב באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי משפטים - עריכת דין?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - משפטים ותואר שני מנע"ס.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים LLB ותואר שני במנהל עסקים MA באוניברסיטת בר אילן


לפסוק ולהוביל


הקשר בין עולם החוק והמשפט לזירת העסקים היה מאז ומתמיד הדוק מאוד. מנהלים נדרשים פעמים רבות לקבל החלטות משפטיות, למשל בהבנה של חוזים או במסגרת יחסי העבודה בארגונים שלהם. גם עורכי דין ומשפטנים, שברצונם לטפס בסולם המקצועי ולהגיע לתפקידים בכירים יכולים לקבל תועלת מידע עסקי מעמיק, שמאפשר להם לקבל החלטות שקולות ונבונות יותר שמתחשבות במצב המשק היום.


באוניברסיטת בר אילן מציעים מסלול משולב ללימודי משפטים ותואר שני במנהל עסקים. התכנית היא פרי שיתוף פעולה בין הפקולטה למשפטים לבין בית הספר למנהל עסקים במוסד הלימוד והיא מאפשרת לסטודנטים לקצר את משך השלמת התואר הראשון והשני. מסלול ישיר זה מיועד לסטודנטים מצטיינים והוא מעניק לבוגריו סל נרחב של כלים שיכולים לסייע להם להשתלב בתפקידים בכירים, הן בעולם המשפט והן בזירה העסקית.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית לומדים לעומק על תחום המשפטים ועולם הניהול וחוקרים את הקשר שבין שתי הדיסציפלינות, בין היתר דרך עיסוק במשפט העסקי. במסגרת לימודי המשפטים הם גם שמים דגש מיוחד על תחום המשפט העברי. בהמשך, כחלק מהתואר השני במנהל עסקים הם דנים בהרחבה בכלים שמשמשים מנהלים בעבודתם ועורכים היכרות עם סוגיות אקטואליות במשק הישראלי על מגזריו השונים.


מתכונת הלימוד


משך המסלול הישיר לתואר השני הוא בין ארבע שנים וחצי לחמש שנות לימוד, במקום כחמש וחצי שנים. הסטודנטים משתתפים תחילה במגוון של קורסי חובה ובחירה של לימודי המשפטים ובהמשך מתחילים ללמוד גם לקראת התואר השני במנהל עסקים, שמתקיים במסלול לא תזה. התואר השני כולל גם הוא שלל קורסי חובה ובחירה, סמינריונים וסדנאות מעשיות שמאפשרות להכיר מקרוב שיטות ניהול ופיתוח של אסטרטגיה עסקית.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים לאורך התכנית:

 

 • אתיקה מקצועית
 • דיני חברות
 • כלכלה למשפטנים
 • משפט עברי
 • אסטרטגיה עסקית
 • יישוב סכסוכים שיפוטי
 • סדר דין אזרחי
 • משפט בינלאומי פומבי
 • עקרונות במימון    
 • תהליכי קבלת החלטות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה מציעים שלל תכניות נוספות, כגון לימודי משפטים ותואר שני במשפטים, לימודי משפטים ותואר שני בכלכלה וחשבונאות, לימודי משפטים במסלול משולב עם לימודי מזרח אסיה ותכנית לימודי משפטים ופילוסופיה. כמו כן מתקיימים מסלולים לתואר שני במשפטים ללא משפטנים ותואר שני במשפטים בתכנית מרוכזת לשופטים ולעורכי דין. נוסף על כך, בפקולטה למדעי החברה ניתן ללמוד בלימודי ניהול, לימודי כלכלה, לימודי מנהל עסקים ותכניות רבות נוספות.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת כאמור לסטודנטים מצטיינים, הקבלה אליה נעשית בסיום השנה הראשונה של לימודי המשפטים, כאשר המועמדים צריכים להיות בעלי ממוצע של לפחות 85 בשנה א'. נוסף על כך, הם נדרשים להיות בעלי בגרות מלאה ובה ציון בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד. כמו כן, הם צריכים להציג ציון של לפחות 700 בפסיכומטרי.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל החובות במהלך הלימודים ניתן תואר ראשון LLB במשפטים ותואר שני במנהל עסקים MA (ללא תזה). כדי לשמש עורכי דין על הבוגרים לעבור את תקופת ההתמחות ומבחני לשכת עורכי הדין. הם יכולים לגשת להתמחות רק לאחר סיום מוצלח של כל התכנית, כלומר כעבור כארבע שנים וחצי מתחילת הלימודים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור