לימודי הנדסת חשמל בהתמחות הנדסה רפואית באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - הנדסת חשמל בהתמחות רפואית.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות הנדסה רפואית באוניברסיטת אריאל בשומרון


חשמל בשירות הרפואה


תחום הרפואה לעולם אינו מפסיק להשתכלל ולהתפתח, חוקרים ומדענים שואפים להתגבר על מחלות קשות ולמצוא את הטכנולוגיות החדשניות שיכולות לסייע להציל חיים. ממכשירי רנטגן ואולטרסאונד ועד לציוד זעיר שמשמש לביצוע ניתוחים מורכבים והשתלות, למכשור הרפואי יש תפקיד מרכזי בהתקדמות הענף. מהנדסי החשמל ממלאים תפקיד חיוני במערכת זו, הם אמונים על פיתוח הציוד הטכנולוגי בבתי החולים ובמעבדות ועל מציאת פתרונות יצירתיים ומתקדמים לאתגריים הטכניים בתעשייה הרפואית של ימינו.


במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת אריאל מתקיים מסלול התמחות בהנדסה רפואית. תכנית זו מכשירה מהנדסי חשמל לתכנון ולביצוע של טכנולוגיות חדשניות שיכולות להצעיד קדימה את עולם הרפואה. הבוגרים יכולים להשתלב בשלל תפקידים בארגונים ובמרכזי מחקר בתעשייה, בדגש על תחומי המחקר ופיתוח המכשור הרפואי.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול התמחות זה בלימודי הנדסת חשמל מתמקדים בתהליכי פיתוח, מחקר וייצור של ציוד אלקטרוני שמיועד לתחום הרפואה. הם חוקרים סוגים שונים של מכשור ומעמיקים בתופעות חשמליות ופיזיקליות כמו רדיואקטיביות וגלים. הם גם עוסקים בסוגיות בתחום האנטומיה והרפואה שנוגעים לעבודתם של מהנדסים בתחום בפיתוח של טכנולוגיות ומערכות מתקדמות.


מתכונת הלימוד


זוהי כאמור אחת ההתמחויות במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה שבה יכולים הסטודנטים לבחור בשנה השנייה ללימודים. התכנית מתפרשת על כארבע שנים. שיעורים מתקיימים בארבעה או בחמישה ימים בשבוע, משעות הבוקר ועד הערב. במסגרת ההתמחות הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה וגם מתנסים בעבודה מעשית במספר מעבדות. בשנה האחרונה מבצעים פרויקט גמר יישומי בליווי של סגל המרצים ובשיתוף עם ארגונים בתעשייה.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית נכללים גם:

 

 • חשבון אינפיטסימלי
 • מכשור רפואי
 • אופטיקה ביו רפואית
 • הדמיה רפואית
 • גלים ופיזיקה מודרנית
 • מבוא לאנטומיה
 • מערכות המרת אנרגיה
 • חומרים הנדסיים
 • מערכות מפולגות וגלים
 • אלקטרוניקת הספק    
 • אופטיקה ורדיואקטיביות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה מפעילה מגוון של מסלולים בתחום ההנדסה, כגון לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסה אזרחית ולימודי הנדסה תעשייה וניהול. במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מתקיימות גם התמחויות נוספות, ובהן לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תקשורת, הנדסת חשמל בהתמחות בקרה, הנדסת חשמל בהתמחות מחשבים והנדסת חשמל בהתמחות עיבוד אותות. כמו כן מוצע מסלול דו חוגי ללימודי הנדסת חשמל ופיזיקה.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודי הנדסת חשמל באוניברסיטה היא על סמך ציון התאמה של מעל 590. בעלי ציון התאמה שבין 570 - 590 נדרשים במכינת השלמה במתמטיקה ובפיזיקה. ניתן להתקבל בלי פסיכומטרי על סמך ממוצע בגרויות מעל 97, כאשר ישנן מעל 8 יחידות ריאליות בתעודת הבגרות. הנדסאים יכולים להתקבל בהצגת ציון של לפחות 83 במבחנים החיצוניים ומעבר מכינות השלמה.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בכל דרישות המסלול מוענק בסיום לימודיהם תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור