תעודת הוראה במגמת ביולוגיה ותזונה באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תעודת הוראה בביולוגיה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תעודת הוראה במגמת ביולוגיה ותזונה - אוניברסיטת אריאל בשומרון


ההתפתחויות המהירות בתחומי הרפואה והמדע הופכים את המקצועות המדעיים לכלי חיוני לדור העתיד. התלמידים של היום יהיו מפתחי שיטות הטיפול, התרופות והמחקרים של העתיד. מגמות המעבר לחיים בריאים וירוקים יותר צפויות גם הן להעמיק בעתיד הקרוב, מה שמעלה את הביקוש למומחים שיכולים לסייע למחקר ולפיתוח. מי שיכולים לסייע לקידום תחום המדע הם המורים והמורות למקצועות המדעיים, שביכולתם להטמיע בתלמידיהם יכולות חשיבה טכנולוגית, מדעית ויצירתית.


באוניברסיטת אריאל בשומרון מתקיימת תכנית לתעודת הוראה במגמת ביולוגיה ותזונה. מסלול זה מכשיר מורים להוראת ביולוגיה לבתי ספר על יסודיים ומתמקד בכיתות י' עד י"ב ולהכנת תלמידים לבחינות הבגרות. באוניברסיטה שואפים להכשיר דור של מורים שיכולים להנהיג את מערכת החינוך ולהשתלב בשלל פרויקטים חינוכיים. לצד הוראת ביולוגיה בבתי ספר, מסלול זה פותח גם דלת לקריירה בתחום החינוך הבלתי פורמלי ולתפקידי הדרכה שונים.

 

מיועד לבוגרי לימודי ביולוגיה ומדעי התזונה

 


תכנית הלימודים


תכנית זו מכשירה את המשתתפים להשתלבות כמורים לביולוגיה בהתמחות קידום בריאות ותזונה. התכנית מותאמת לדרישות מערכת החינוך ולשינויים שעוברים עליה. במהלך התכנית, הסטודנטים נחשפים לשלל כלים שחיוניים למורים בחינוך בעל יסודי. הם לומדים על היבטים בפדגוגיה ובמתודיקה ונחשפים לסוגיות באוריינות בחינוך.


מתכונת הלימוד


במסלול תעודת ההוראה ניתן ללמוד במקביל ללימודי ביולוגיה לתואר ראשון או לאחר סיום הלימודים. תכנית זו משלבת למידה עיונית עם לימודים מעשיים, היא משלבת התנסות במרכז סימולציות מתקדם שפועל באוניברסיטת אריאל, שבו הסטודנטים יכולים לתרגל מיומנויות מקצועיות בתחום החינוך דרך תרגול של אירועים מהעולם המקצועי.


מסלול זה מתבצע בשלושה מישורים -

 

 

  • מישור תיאורטי - במישור התיאורטי הסטודנטים מעמיקים את הידע בתחום הביולוגיה תוך שהם מתמקדים בתחומי קידום הבריאות והתזונה.

 

  • מישור מעשי - המישור המעשי בתכנית כולל התנסות בתנאי אמת בהוראה. התנסות זו מאפשרת לסטודנטים ללמוד כיצד להתאים את השיעורים לקבוצות הלומדים השונות והיא מסייעת להם לפתח יכולות רפלקטיביות על העשיה החינוכית. לאורך ההתנסות הם צופים בשיעורים שאותם מעבירים מורים מנוסים ומנתחים את פעילותם ודנים בדילמות שעמן מתמודדים מורים בבתי הספר.

 

  • מישור חינוכי - מטרתו של המישור החינוכי היא לסייע לסטודנטים לפתח מיומנויות הוראה וללמוד כיצד לפתח כישורי למידה וחשיבה אצל תלמידיהם. כמו כן, הם מקבלים כלים להבנה של תהליכים ותמורות במערכת החינוך.


על מוסד הלימוד


סטודנטים באוניברסיטת אריאל וכן בוגרי לימודים בשלל תחומים יכולים ללמוד בתכניות מגוונות לתעודת הוראה. אלה כוללות תעודת הוראה במגמת מתמטיקה, תעודת הוראה במגמת תעשייה וניהול, תעודת הוראה במגמת היסטוריה של עם ישראל, תעודת הוראה במגמת ניהול עסקי, תעודת הוראה במגמת ערבית ומסלולים נוספים להוראה בבתי ספר על יסודיים.


לצד תכניות אלה, האוניברסיטה עורכת מבחר תכניות לימודים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. בין המסלולים המתקיימים לימודי ניהול מערכות בריאות, לימודי מדעי התזונה, לימודי מדעי הכימיה, לימודי מדעי המחשב, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מתמטיקה לתואר ראשון, לימודי פיזיקה, לימודי ביולוגיה מולקולרית ותכניות נוספות.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודי ביולוגיה או מדעי התזונה. בוגרי מקצועות אחרים נדרשים לעבור קורסי השלמה כדי להתקבל לתכנית זו. המסלול מתאים במיוחד למעוניינים לקבל כלים נוספים לפיתוח הקריירה ולקבל תעודת הוראה לבתי ספר תיכוניים.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים את התכנית בהצלחה ועומדים בכל הדרישות ניתנת תעודת הוראת ביולוגיה ותזונה מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. משרד החינוך מציב מספר חובות נוספים כדי לקבל את רישיון ההוראה, לרבות השלמת סטאז' בהוראה שאורכו כשנה אחת.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור