לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות מדעי המוח באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות מדעי המוח באוניברסיטת אריאל

לימודי מדעי ההתנהגות במוקד פסיכולוגיה ניסויית ומדעי המוח באוניברסיטת אריאל


מחשבה, התנהגות ומחקר


מה נמצא מאחורי התחושות שאנו חווים במהלך חיי היום יום? מה גורם לשני אנשים להגיב באופן שונה לחלוטין לאותה הסיטואציה? באילו דרכים ניתן לסייע לאנשים שמתמודדים עם מחלות נפשיות ונוירולוגיות? חוקרים בתחום מדעי המוח מתמודדים עם שאלות אלה ועם סוגיות מחקריות רבות נוספות, בניסיון שלהם לפצח את פעילות המוח האנושי. תחום הפסיכולוגיה הניסויית ומדעי המוח מתפתח לאחרונה בצעדי ענק ומגיע לגילויים פורצי דרך בנוגע להתנהגות בני האדם.


אוניברסיטת אריאל מאפשרת לסטודנטים ללימודי מדעי ההתנהגות ללמוד במסלול ללימודי מדעי ההתנהגות במוקד פסיכולוגיה ניסויית ומדעי המוח. הסטודנטים במוקד התמחות זו בלימודי מדעי ההתנהגות מקבלים ידע רב בתחום הפעילות המוחית של האדם ובוחנים סוגיות נרחבות בהתנהגות הפרט והקבוצה. הבוגרים יכולים להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים בתחומי הפסיכולוגיה וההתנהגות ולהשתלב בהמשך דרכם במחקר שנוגע למוח ולהתנהגות אנושית. חשוב לציין שהבוגרים אינם יכולים לעבוד כפסיכולוגים, לפי חוק הפסיכולוגים רק בעלי תואר שני בפסיכולוגיה יכולים להעניק טיפול פסיכולוגי בישראל.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים במוקד זה, הסטודנטים מתוודעים לגישות פסיכולוגיות שונות שמתמקדות בתחום חקר המוח והפסיכולוגיה הניסויית, תוך שהם מתוודעים להיבטים קוגניטיביים, נוירו פסיכולוגיים, ביולוגיים ופרמקולוגיים שמשפיעים על ההתנהגות האנושית. כך הם חוקרים תהליכים פונקציות מוחיות של אנשים פגועים ובריאים ומצבי תודעה שונים.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא כשלוש שנים. הסטודנטים במוקד בתחום מדעי המוח לומדים בקורסי חובה ובחירה של החוג ושל המוקד וגם משתתפים בסמינרים ובעבודה במעבדות. כמו כן, הם לוקחים חלק במחקרים פעילים של המוקד דרכם הם מכירים מקרוב היבטים של הפסיכולוגיה הניסויית.


נושאי הלימוד


במסגרת התואר נלמדים שלל נושאים ובהם גם:

 

  • פסיכו פרמקולוגיה
  • מצבי תודעה
  • החברה הישראלית
  • נוירו פסיכולוגיה
  • תיאוריות אישיות
  • פסיכולוגיה קוגניטיבית
  • ביולוגיה של התא    
  • מחקר בפסיכולוגיה הניסויית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


הסטודנטים ללימודי מדעי ההתנהגות באוניברסיטת אריאל יכולים לבחור גם במוקד התמחות בבריאות הנפש. כמו כן, בפקולטה למדעי הרוח והחברה של מוסד הלימוד פועלות תכניות לימודים רבות נוספות, ביניהן לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי מזרח תיכון, לימודי מדעי המדינה, לימודי פסיכולוגיה ולימודי מורשת ישראל.


תנאי קבלה


יכולים להתקבל מועמדים שברשותם בגרות מלאה, הציון המשולב שנדרש לקבלה הוא 580 לפחות. נדרש ממוצע בגרויות של לפחות 87 וציון של 580 ומעלה בפסיכומטרי. למועמדים שברשותם ציון בגרויות של לפחות 95 יש אפשרות להתקבל ללא פסיכומטרי. מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי הקבלה.


תעודה


תואר ראשון BA במדעי ההתנהגות ניתן לבוגרים אשר עומדים בהצלחה בכל החובות במסגרת התואר מטעם אוניברסיטת אריאל.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל