לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות בריאות הנפש באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי ההתנהגות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - מדעי ההתנהגות ובריאות הנפש.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי ההתנהגות עם התמחות בבריאות הנפש באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

התנהגות נאותה

 

בעבר הטיפול הפסיכולוגי היה בגדר טאבו, אנשים חששו מסטיגמות שיידבקו עליהם אם ידעו שהולכים לטיפול והתחום עצמו היה מעגל סגור של חוקרים באסכולות טיפול מסורתיות. כיום "טיפול" היא אינה מילה גסה ואפשר לשמוע את שיחות "אצל הפסיכולוג שלי" בכל מקום, בדלתיים סגורות או בפרהסיה. עם השתנות הזמנים השתנו גם נקודות המבט על התחום הטיפולי עצמו וכיום ישנו צורך לרדת לעומקו של הקשר הטיפולי בין המטפל למטופל מצד אחד ועל סוגי הטיפול ועל האסכולות השונות מצד שני.

 

לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות בריאות הנפש מקנים ללומדים תחום זה את הידע התיאורטי והמחקרי על מהות הטיפול, על התפקיד שלו בסיוע לאנשים בשגרה ובעתות מצוקה ועל הקשרים המתפתחים בין מטפל למטופלים שלו בטיפולי קצרי מועד וארוכי טווח.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות בריאות הנפש באוניברסיטת אריאל בשומרון מקנים לסטודנטים ידע מקיף על תחום מדעי ההתנהגות בהיבטים חברתיים כלליים ופרטניים. הסטודנטים משתתפים בקורסי בסיס כמו מבוא לסוציולוגיה ופסיכולוגיה חברתית ובקורסים מתקדמים כמו שיטות למידה, פסיכופתולוגיה ותפקוד המשפחה בעידן הנוכחי.

 

ההתמחות בבריאות הנפש מציגה לסטודנטים את דרכי החשיבה והתיאוריות היישומיות בכל הנוגע לפסיכולוגיה ככלי לטיפול ולשיקום. הסטודנטים לומדים על ההבדלים בין התחומים השונים המרכיבים את הפסיכולוגיה הטיפולית, ובהם פסיכולוגיה שיקומית, פסיכולוגיה קלינית ופסיכולוגיה רפואית. כמו כן, הם לומדים על המאפיינים של הקשר הטיפולי ועל תהליכים פסיכולוגיים במצבים לא שגרתיים כמו חולי, נכות והתמודדות עם אובדן.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות, קורסי סמינר, סיורי שטח והתנסות מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • פסיכולוגיה קוגניטיבית
 • החברה בישראל
 • פסיכולוגיה ככלי טיפולי
 • בין שיקום למחלה
 • מושגי יסוד בקשר טיפולי
 • מבוא לפסיכולוגיה
 • תפקיד המשחק בחיי הילד
 • תיאוריות באישיות
 • מבחני אינטליגנציה ואישיות
 • מחקרים בפסיכותרפיה    
 • תהליכים פסיכולוגיים במצבי נכות ומחלה    
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון היא מוסד אקדמי המציע מבחר תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. באוניברסיטה פועלות ארבע פקולטות ושני בתי ספר – הפקולטה למדעי החברה והרוח, הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה להנדסה, בית הספר לתקשורת ובית הספר לאדריכלות. בפקולטה למדעי החברה והרוח אפשר ללמוד לימודי עבודה סוציאלית, לימודי פסיכולוגיה, לימודי קרימינולוגיה ולימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות בריאות הנפש מתקבלים מועמדים על סמך תעודת בגרות איכותית בממוצע ציונים 95 ומעלה או על סמך ציון 580 לפחות בפסיכומטרי כשהשקלול עם ציוני תעודת הבגרות הוא 580 ומעלה. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות השלמת ההכשרה המעשית, מקבלים תואר B.A במדעי ההתנהגות מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.


אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר ממשיכים לתארים מתקדמים בתחומים השונים של מדעי החברה, כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. כמו כן, הם משתלבים בתפקידים השונים במכוני מחקר, בעמותות ובמשרדי החינוך, הרווחה ובריאות הנפש.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור