לימודי עבודה סוציאלית עם התמחות קהילתית באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי עבודה סוציאלית עם התמחות קהילתית באוניברסיטת אריאל

לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות קהילה באוניברסיטת אריאל בשומרון

 

קהילה ורווחה

 

עבודה סוציאלית היא תחום עיסוק אשר מטרתו לשפר את רמת החיים והרווחה של קהילות ושל אנשים פרטיים הנמצאים בתנאים שונים של מצוקה. המצוקה יכולה לבוא לידי ביטוי בהיבטים שונים, כמו מצוקה כלכלית, מצוקה נפשית ומצוקה חברתית. תפקידם של העובדים הסוציאליים הקהילתיים הוא לעודד התערבות קולקטיבית ולתווך בין החברה לבין הפרטים שחיים בה.

 

לימודי עבודה סוציאלית מבוססים על תהליכים לשינוי שבעזרתם אפשר לעזור ליחידים ולקהילות באמצעות פיקוח צמוד, קשר ישיר ופיתוח תכניות להאצת פעילויות חברתיות ופוליטיות באמצעות משאבים פנימיים וחיצוניים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות קהילה באוניברסיטת אריאל בשומרון מכשירים את הסטודנטים לעסוק בתחום העבודה הסוציאלית בהסתמכות על מחקרים ופרקטיקה. הסטודנטים לומדים לעבוד עם כלל שכבות האוכלוסייה על פרטיה השונים, הן בטיפול אינדיבידואלי, והן בטיפול חברתי ועם אנשים בעלי צרכים מיוחדים.

 

התמחות בקהילה שמה דגש תיאורטי ומתודולוגי על פיתוח שיתופי פעולה וקשרים בין הקהילה לבין מגזרים שונים וארגונים פרטיים וציבוריים. כמו כן, הם לומדים תכנון קהילתי מהו ואת הדרכים לקדם את הקהילה כגוף אחד ואת הפרטים המכילים אותה כישות עצמאית.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימודים כוללת קורסי מבוא, קורסי חובה כלליים, קורסי חובה בהתמחות קהילה, קורסי בחירה, סדנות, סיורים, תצפיות והכשרה מעשית. כמו כן, הסטודנטים משתתפים במיזמים של מעורבות קהילתית.

 

נושאי לימוד

 

 • ארגוני המגזר השלישי
 • עוני ומצוקה
 • סוגיות בבריאות ובחולי
 • אלימות במשפחה
 • המשפחה כיחידת לימוד
 • תיאוריות באישיות
 • דינמיקה משפחתית
 • פסיכוסוציאליה בטיפול בקשישים
 • סוגיות בטיפול בילד    
 • גישות בהתערבות בעבודה קהילתית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון היא מוסד להשכלה גבוהה המציע מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. האוניברסיטה מפעילה שני בתי ספר – בית הספר לאדריכלות ובית הספר לתקשורת, וארבע פקולטות – הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה למדעי הטבע והפקולטה להנדסה. בין התארים שאפשר ללמוד באוניברסיטה הם לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי פסיכולוגיה ולימודי קרימינולוגיה.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי עבודה סוציאלית מתקבלים מועמדים אשר יש להם תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 93 ומעלה וציון 580 לפחות בפסיכומטרי כשציון הקבלה המשולב של השניים הוא 600 ומעלה. כמו כן, מתקבלים מועמדים שלהם תעודת בגרות איכותית בממוצע ציונים 100 ומעלה ללא צורך בפסיכומטרי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תואר ראשון בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר ממשיכים ללמוד תארים מתקדמים בתחום העבודה הסוציאלית ובתחום הניהול, הקהילה והייעוץ הארגוני והם משתלבים בשוק התעסוקה במגוון תפקידים, כמו עובדים סוציאליים קהילתיים, במתנ"סים ובעמותות והם מעורבים במיזמי ניהול, תכנון ומעורבות קהילתית הן ברמה המקומית והן ברמה החברתית והמדינית.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל