לימודי תעודת הוראה במגמת ספרות באוניברסיטת אריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אריאל - תעודת הוראה במגמת ספרות.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודת הוראה - מגמת ספרות באוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל בשומרון ניתן ללמוד בתכנית לימודי תעודת הוראה - מגמת ספרות. מסלול זה שם לו למטרה להכשיר סטודנטים ללימודי ספרות ובוגרי לימודים בתחום זה לשמש מורים שמחזיקים בידע נרחב במקצוע הספרות, אשר יש בו שליחות ותרומה משמעותית למדינה ולחברה ושימת דגש רבה על ערכי הזהות הלאומיים, החברתיים והאישיים.


במסלול זה ניתן לקבל תעודת הוראה שמיועדת לבתי הספר העל יסודיים, ללימוד מקצוע הספרות לכיתות י' - י"ב ולהכנתם לקראת בחינת הבגרות בספרות. תכנית זו לתעודת הוראה במגמת ספרות מיועדת למי שרואים את עצמם מובילים בתחום החינוך והוראת בני הנוער. הכשרה זו גם פותחת בפני הסטודנטים אפשרויות להדרכה ולהוראה לא פורמלית בשלל מסגרות. את לימודי תעודת ההוראה ניתן לשלב בלימודי ספרות עברית לתואר ראשון של אוניברסיטת אריאל, מה שמקל על השלמת לימודי התעודה.

 

המסלול מיועד לבוגרי לימודי ספרות עברית לתואר ראשון


תכנית הלימודים


תכנית לימודים זו מקנה לסטודנטים כישורי הדרכה אשר נדרשים לדור החדש שמתאפיין בסקרנות הולכת וגוברת, בביקורתיות, בחשיבה יצירתית מפותחת ובשימוש בטכנולוגיות למידה מתקדמות וחדשניות. הסטודנטים מקבלים סל כלים רטוריים אשר נחוצים להבנה של טקסטים מסוגים שונים ולמיצוי של הפרשנויות שגלומות בהם, תוך שהם מעיינים בשלל יצירות ספרותיות ובפרט בספרות העברית. נוסף על כך, תכנית זו מקנה לסטודנטים כלים לפיתוח של מיומנויות ההוראה, מיומנויות הניהול ויכולות ההדרכה והעמידה בפני קהל.

 


מתכונת הלימוד


התכנית לתעודת הוראה בספרות בחטיבת העל יסודי כוללת לימודים בתחום החינוך, לימודי פדגוגיה, לימודי מתודיקה ואוריינות והתנסות מעשית בחינוך, כמו כן נלמדים לימודי העשרה כחלק מן התואר. הסטודנטים יכולים להתנסות בעבודה במרכז הסימולציות המתקדם שמעמידה האוניברסיטה לרשותם, בו הם יכולים לשפר מיומנויות מקצועיות דרך התנסות שלל סוגי תרחישים אשר מבוססים על אירועים מן העולם המקצועי.


ההכשרה כמורים לספרות מתקיימת בשלושה מישורים:

 

 

 • מישור תיאורטי: לימוד מעמיק בתחום הספרות, שמתקיים בהלימה לתכניות לימודים של משרד החינוך.

 

 

 • מישור מעשי: מישור זה כולל התנסות במלאכת ההוראה בתנאי אמת. הסטודנטים דנים בהתאמת הוראה לקבוצת הלומדים וצופים בהוראה של מורים מנוסים ומנתחים אותה. הם מפתחים יכולות רפלקטיביות של העשייה החינוכית ולומדים להתמודד עם דילמות חינוכיות שונות בכיתה.

 

 

 • מישור חינוכי: מישור זה מפתח מיומנויות הוראה ומיומנויות חשיבה ולמידה אצל התלמידים. הוא מקנה שלל כלים להיכרות עם מערכת החינוך.


במהלך הכשרתם, הסטודנטים מתנסים בשלל סדנאות, בצפייה בשיעורים ובהוראה עצמאית בפועל של תלמידים בבתי ספר על יסודיים בכיתות י' - י"ב לצורך הכנתם לבחינת הבגרות. גולת הכותרת בלימודים הדיסציפלינריים היא עבודה מעשית שמתקיימת בבית הספר, אשר מביאה לידי ביטוי את הידע הפרקטי שהסטודנטים רוכשים במהלך הלימודים ואת היכולות שלהם לשלב בין תחומי ידע שונים. לימודי המתודיקה תורמים לקשר שמתקיים בין תכנית הלימודים שמתקיימת באוניברסיטה לבין תכניות הלימודים שנקבעות לבית הספר לפי הפיקוח על הוראה הספרות.


נושאי לימוד


בתכנית זו נלמדים מגוון של נושאים וביניהם גם:

 

 • פסיכולוגיית גיל ההתבגרות
 • ניהול כיתה ובעיות משמעת
 • יסודות בפסיכולוגיה חברתית
 • מדידה וערכת הישגים לימודיים
 • היבטים בהנעה ואישיות בלמידה   
 • חינוך לערכים
 • חינוך לחשיבה
 • שיטות מחקר ותכנון
 • ריאליזם ופנטזיה בספרות   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל מציעה לסטודנטים במחלקות השונות לשלב את הלימודים במחלקה עם לימודים לתעודת הוראה. בין היתר, ניתן ללמוד בתכניות כגון לימודי תעודת הוראה במגמת ניהול עסקי, לימודי תעודת הוראה במגמת תעשייה וניהול, לימודי תעודת הוראה במגמת ארץ ישראל וארכיאולוגיה ולימודי תעודת הוראה במגמת היסטוריה של עם ישראל.


באוניברסיטת אריאל פועלות מספר פקולטות ושני בתי ספר, אלה כוללים את הפקולטה להנדסה, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למדעי הבריאות, בית הספר לארכיטקטורה ובית הספר לתקשורת. כמו כן פועל מרכז ללימודים קדם אקדמיים בו יכולים סטודנטים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם לתכניות הלימוד. באוניברסיטת אריאל לומדים היום למעלה מ - 15,000 סטודנטים בתכניות השונות. הסטודנטים יכולים להסתייע במלגות לימוד שונות שמציעה האוניברסיטה, על סמך קריטריונים שונים.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל חובות התכנית זכאים לקבל תעודת הוראה שמוענקת על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון. יש לציין כי כדי לזכות ברישיון ההוראה מטעם משרד החינוך יש צורך להשלים שנת התמחות בהוראה (סטאז') ולעמוד בכל החובות של משרד החינוך, לאחר מכן ניתן להשתלב כמורים במערכת החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת אריאל בשומרון

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

כלים שיעזרו לך לבחור