קורס פסיכותרפיה יונגיאנית ביחידת לימודי ההמשך בבר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - קורס פסיכותרפיה יונגיאנית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פסיכותרפיה בגישה אנליטית יונגיאנית באוניברסיטת בר אילן - לימודי המשך


יוצאים למסע נפשי וסמלי


הגישה היונגיאנית היא זרם בפסיכותרפיה שהתווה קרל יונג, תלמידו וממשיכו של פרויד. לפי יונג, אנו נולדים עם מאפיינים מסוימים, או ארכיטיפים, אך אישיותנו מתעצבת גם בהתאם למשפחתנו, לסביבה בה גדלנו ולחברה ממנה אנו מגיעים. ליסוד שיתופי זה קרא יונג "הלא מודע הקולקטיבי". במהלך הטיפול בגישה זו, המטפלים מסייעים למטופלים שלהם לגשת ללא מודע הקולקטיבי, על מנת לפתור קשיים אישיים מתוך עולמם הפנימי ולצאת ל"מסע" מעצים.


ביחידת לימודי החוץ של בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן מציעים קורס פסיכותרפיה יונגיאנית, שבא להכשיר מטפלים מקצועיים על פי הגישה האנליטית של יונג. המסלול, שמוכר על ידי האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, מקנה לתלמידיו כלים טיפוליים מגוונים לעבודה עם מבוגרים וילדים וכולל גם התנסות מעשית מרובה.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים מכירים לעומק את תורתו של יונג ואת הדרכים ליישומה בקליניקה. הם לומדים על תהליכי ההתפתחות של נפש האדם על פי יונג החל מגיל הילדות, דרך בגרות ועד לגיל השלישי. כמו כן דנים בתהליכי האינדיבידואציה של האדם כחלק משורשים תרבותיים והסביבה הקרובה. בנוסף, המשתתפים לומדים אודות הגישה הטיפולית והסימבולית של הפסיכולוגיה של יונג ובוחנים עיסוק בתכנים מהלא - מודע כחלק מהעבודה הפרטנית עם המטופלים.


מתכונת הלימוד


קורס פסיכותרפיה יונגיאנית בבר אילן מתפרש על פני כשלוש שנים וכולל כ - 572 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. במהלכם, משלבים המשתתפים בין הרצאות תיאורטיות, סמינרים קליניים, הדרכות קבוצתיות וסדנאות חווייתיות בהם מתנסים בפועל במיומנויות הטיפול וההדרכה. במוסד הלימוד ממליצים למשתתפים לעבור בעצמם טיפול בגישה היונגיאנית במקביל להשתתפות בקורס.


סגל הוראה


בין המרצים בקורס נמנים: פסיכולוג קליני ואנתרופולוג בעל תואר פרופסור שמומחה גם לפסיכותרפיה יונגיאנית; פסיכיאטרית מומחית לטיפול בילדים ובנוער שעוסקת גם בתרפיה דרך משחק ובטיפול בטראומה; אנליטיקאית יונגיאנית שהיא גם מטפלת באמצעות אמנויות; מומחית בפסיכותרפיה שעוסקת גם בטיפול בגישה האינדיווידואליסטית ובתרפיה לזוגות; ועוד.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי המשך פועלת בבית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן, ובה מתקיימים קורסים מקצועיים בתחומי התרפיה השונים. בין ההכשרות ניתן למצוא קורס טיפול זוגי ומשפחתי, קורס טיפול דינמי, קורס ביבליותרפיה וקורס הדרכת הורים. בנוסף מפעיל צוות מוסד הלימוד גם קליניקות, בהן הם מעניקים טיפול וייעוץ לחברה ולקהילה.


תנאי קבלה


לקורס פסיכותרפיה בגישה היונגיאנית בבר אילן מתקבלים מועמדים שברשותם תואר שני לפחות במקצועות טיפוליים, למשל תואר שני בעבודה סוציאלית, תואר שני בפסיכולוגיה או תואר שני בפסיכיאטריה. כמו כן, יכולים ללמוד במסלול גם קרימינולוגים קליניים בעלי תואר שני ומטפלים מנוסים בעלי תואר שני בטיפול באמצעות הבעה ויצירה.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את התכנית מקבלים תעודת גמר "לימודי פסיכותרפיה בגישת פסיכולוגיה אנליטית יונגיאנית והתפתחות לאורך החיים", שניתנת על ידי אוניברסיטת בר אילן, יחידת לימודי המשך של בית הספר לעבודה סוציאלית.


כדי לקבל את הדיפלומה, התלמידים צריכים להשתתף באופן פעיל בכל השיעורים, להגיש מסר עבודות עיוניות ועבודה מסכמת בסיום השנה השלישית. כמו כן, הם צריכים לסיים מכסה של כ - 90 שעות הדרכה, שמתקיימות אצל מדריכים מוסמכים בגישה היונגיאנית, מחוץ לשעות הקורס. הם צריכים לעבור הדרכה זו אצל שני מדריכים לפחות כאשר הם משלימים סך של 30 שעות ומעלה אצל כל מדריך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור