תואר שלישי במשפטים באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - דוקטורט במשפטים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי במשפטים LLD באוניברסיטה העברית בירושלים - דוקטורט במשפטים


משפט במבט מעמיק


עולם המשפט הוא נרחב ורב גוני, הוא מקיף מגוון סוגיות של חיינו, מבחינה כלכלית, פוליטית, אישית וחברתית. כאשר בוחנים את המשפט הישראלי, יש צורך להביא בחשבון את מגוון המקורות שלו ואת הגלגולים הרבים שעבר עד לימינו אנו. חוקרים בענפי המשפט השונים שואפים לנתח את החקיקה של היום ולתכנן דפוסי מדיניות אפשריים לעתיד.


מי שמתעניינים בחקר מעמיק של סוגיות משפטיות יכולים ללמוד בתכנית לתואר שלישי במשפטים שמתקיימת באוניברסיטה העברית. מסלול התואר השלישי מתאים למי ששואפים להשתלב באקדמיה כחוקרי משפט בהמשך דרכם וכן הוא יכול לסייע למשפטנים להתקדם למשרות בכירות בזירה המשפטית הישראלית.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית הדוקטורט תלמידי המחקר מקבלים סל רחב של כלים מתודולוגיים בעזרתם הם יכולים לערוך מחקר עצמאי שסובב סביב שאלות עיוניות ומהותיות בעולם המשפט. בפקולטה פועלים כמה פורומים למחקר, בהם פורום למשפט וכלכלה, פורום לחקר של המשפט הפלילי, פורום למשפט אירופאי, פורום למחקרי חקיקה, פורום למשפט ציבורי, פורום למשפט ורווחה ופורום למשפט מסחרי ופרטי.


מתכונת הלימוד


הפקולטה למשפטים באוניברסיטה מאפשרת לבחור בין מסלול רגיל לדוקטורט, מסלול השלמה למחקר שמתאים לבוגרי תואר שלי לא מחקרי, או מסלול ישיר לתואר שלישי לתלמידים מצטיינים לאחר סיום התואר הראשון.


תלמידי מחקר מצטיינים יכולים לקחת חלק בתכנית עמיתי מחקר, שמאפשרת להם להקדיש את כל זמנם למחקר ולפעילות אקדמית בפקולטה. משך ההשתתפות כעמיתי מחקר היא כשלוש שנים ובתקופה זו זכאים למלגת מחיה ולשטח עבודה בקמפוס האוניברסיטה. נוסף על המחקר העצמאי, עמיתי המחקר משתתפים בפעילויות של הפקולטה כגון כנסים, סמינרים מחלקתיים, סדנאות מחקר ומפגשים נוספים עם חוקרים מהארץ ומהעולם.


על מוסד הלימוד


בפקולטה למשפטים פועלים מגוון של מכונים ומרכזי מחקר. ביניהם אפשר למנות את המרכז לזכויות אדם, המרכז לחינוך משפטי קליני, המרכז לקבלת החלטות במשפט, התכנית לצדק מעברי, המרכז לסייבר ומשפט והמרכז לחקר רב תרבותיות. בפקולטה אפשר ללמוד גם לתואר שלישי בקרימינולוגיה.


נוסף על כך, האוניברסיטה העברית מציעה תכניות דוקטורט בעוד שלל תחומי לימוד. בין המסלולים תואר שלישי בהיסטוריה, תואר שלישי בחינוך, תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי בעבודה סוציאלית ותואר שלישי ביחסים בינלאומיים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתואר השלישי במסלול זה צריכים להיות בוגרי תואר שני מחקרי במשפטים, תנאי הסף הם ציון משוקלל של 85 ומעלה וציון 85 לפחות בתזה. כדי להתקבל יש צורך לאתר מנחה להדרכת כתיבת העבודה המחקרית, שנדרשים להיות מרצים בדרגת "מרצה בכיר" ומעלה. כמו כן, יש צורך בהגשה של גיליונות הציונים ועותק של התזה ומסמך הצהרת כוונות למחקר.

 


תעודה


תלמידי מחקר אשר משלימים בהצלחה את התכנית זכאים לקבלת תואר שלישי LLD במשפטים, שניתן על ידי האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור