תואר שני במתמטיקה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במתמטיקה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני במתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במתמטיקה M.Sc. באוניברסיטה העברית בירושלים


מכירים לעומק את עולם המספרים


לתחום המתמטיקה יש חשיבות רבה במחקר המדעי. תיאוריות מתמטיות משמשות את החוקרים כדי להסביר תופעות בטבע, כדי לייעל תהליכים טכנולוגיים וכדי לחזות פעולות כלכליות במשק. בידן האינטרנט, ידע מעמיק במתמטיקה חשוב גם לתהליכי פיתוח ותחזוקה של אפליקציות, מערכות אבטחה ובסיסי נתונים.


תואר שני במתמטיקה שמציעה האוניברסיטה העברית בירושלים מעניק לתלמידיו כלים לקידום הקריירה בשדה האקדמי ובתעשייה כאחד. לאורך התכנית מכירים היבטים מתקדמים של תחום המתמטיקה ומשתתפים במחקרים ופרויקטים רבים בשיתוף חוקרים מנוסים. בוגרי התכנית המחקרית יכולים גם להמשיך לדוקטורט במתמטיקה ובהמשך לפנות למשרות מחקר במוסדות השונים.


תכנית הלימודים


התואר השני חושף את הסטודנטים למגוון של נושאים מתקדמים במתמטיקה ובמהלכו לומדים לעומק על שיטות מחקר חדישות. הם מתחילים ובוחנים סוגיות בסיסיות בענפים כגון גיאומטריה, אלגברה, טופולוגיה ואנליזה. בהמשך הם דנים בהרחבה בנושאים מתקדמים ומפתחים מיומנויות מחקריות וחשיבה מתמטית שחיוניות הן לעבודה באקדמי והן להתפתחות בתעשייה.


מתכונת הלימוד


תכנית התואר השני כוללת ארבעה סמסטרים. היא מוצעת בתכנית מחקרית עם תזה ובמסלול לא מחקרי. בתכנית המחקרית נלמדים קורסים עיוניים שונים ומתקיים מחקר לקראת כתיבת עבודת הגמר. התכנית הלא מחקרית כוללת בחינות גמר. סטודנטים במסלול התזה צריכים למצוא מנחה לקראת סיום השנה הראשונה.


נושאי הלימוד


הנה כמה נושאים שנלמדים במסגרת התואר השני:

 

 • טופולוגיה אלגברית
 • סוגיות באנליזה
 • גיאומטריה דיפרנציאלית
 • אנליזה הרמונית
 • קומבינטוריקה אריתמטית
 • דינמיקה מודרנית
 • מודלים בתורת המשחקים
 • תורת ההסתברות
 • תורת החבורות הגיאומטרית
 • גיאומטריה חישובית    
 • משוואות דיפרנציאליות חלקיות    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש החוג למתמטיקה הוא חוקר ותיק בעל תואר פרופסור. בין תחומי המחקר שלו נמנים קבוצות אלגבריות, גיאומטריה אלגברית ותכנית לנגלנדס.

 


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעי הטבע והמתמטיקה של האוניברסיטה העברית מתקיימות שלל תכניות ללימודי מוסמך. אלה כוללות בין היתר תואר שני במדעי המוח, תואר שני בגנטיקה, תואר שני במדעי המחשב, תואר שני בגיאולוגיה, תואר שני בפיזיקה, תואר שני בכימיה ותואר שני בניהול טכנולוגיה. מכוני המחקר והמעבדות של הפקולטה מאפשרים לסטודנטים להעמיק במחקר בנושאים עדכניים רבים ומגוונים בליווי הסגל.


תנאי קבלה


תנאי קבלה לתואר שני במתמטיקה בתכנית זו כוללים ציון ממוצע של לפחות 80 בלימודי מתמטיקה במוסד אקדמי מוכר. המועמדים צריכים להציג כי השלימו מספר קורסי בסיס בתחום המתמטיקה במסגרת לימודיהם הקודמים, כגון תורת ההסתברות, מבנים אלגבריים, טופולוגיה, תורת המידע וקורסים מתקדמים נוספים בתחום האינפי. כל המועמדים צריכים להגיע לרמת פטור בשפה האנגלית.


בוגרי לימודי מדעים בתחומים שאינם מתמטיקה, כגון לימודי פיזיקה, נדרשים לשיעורי השלמה אותם יש ללמוד במהלך השנה הראשונה לתואר. ועדת הקבלה יכולה לאשר במקרים חריגים קבלת מועמדים בממוצע ציונים נמוך יותר.


תעודה


הסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל חובותיהם בתכנית מקבלים תואר שני מוסמך במדעים M.Sc. במתמטיקה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור