דוקטורט במנהל עסקים באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - דוקטורט מנהל עסקים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי במנהל עסקים PhD באוניברסיטה העברית בירושלים


לחקור כל הדרך לניהול מוצלח


כיצד מתקבלות החלטות בארגונים גדולים? מה משפיע על משקיעים בשוק ההון בפעילות באפיקים שנחשבים מסוכנים? אילו גורמים יכולים לעצב מוטיבציה של עובדים בחברה? עם שאלות מרתקות אלה ועוד רבות אחרות מתמודדים חוקרים בענף מנהל העסקים, בדרך להבין טוב יורת את האופן בו אנחנו מנהלים ומתנהלים בעסקים.


התכנית לתואר שלישי במנהל עסקים של האוניברסיטה העברית מציעים לסטודנטים לרכוש כלים מחקריים מתקדמים כדי להשתלב כחוקרים בעולם האקדמי וכן בזירה העסקית הדינמית של היום. מסלול זה פותח בפני הבוגרים מגוון של אפשרויות תעסוקתיות ומאפשר להם להשתלב בתפקידים מרכזיים בארגונים ובחברות ציבוריות ופרטיות בעזרת הידע שנצבר במהלך המחקר.


תכנית הלימודים


במהלך הדוקטורט, הסטודנטים משלבים בין בחינה נרחבת של עולם העסקים עם העמקה בענפים ממוקדים שתואמים את תחומי העניין שלהם. בית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה מפעיל מספר מרכזי מחקר, אלה כוללים מרכזים בתחומים כגון חדשנות ויזמות, שיווק בינלאומי וקמעונאות, מימון, יזמות ונדל"ן וכלכלה חקלאית.


מתכונת הלימוד


בשלב הראשון של תכנית המחקר, מתכננים את הצעת המחקר ומגישים אותה תוך פרק זמן של עד שנתיים אל הרשות למחקר. לאחר מכן, ממשיכים לשלב השני של התכנית וזו מבצעים מחקר עצמאי בפרק זמן של עד שנתיים וחצי. הסטודנטים גם לוקחים חלק בקורסים עיוניים שונים, בימי עיון שעורך בית הספר ובסמינרים. כדי לסייע לתלמידי המחקר, ישנה אפשרות לקבלת מלגות לימוד מטעם בית הספר וכן מטעם קרנות חיצוניות. אלה ניתנות על סמך קריטריונים כגון הצטיינות מחקרית, המלצות מנחים ועבודה באוניברסיטה.


נושאי מחקר


בית הספר מתמקד במגוון רחב של נושאים מחקריים. בין המחקרים שמתקיימים בו לאחרונה אפשר למנות:

 

  • קונפליקטים בין מנהלים לבעלי מניות
  • השקעות במוצרים פיננסיים
  • תמחור של נכסים מסוכנים בשוק ההון
  • אפקט פלסבו בפעולות שיווקיות
  • ניהול משאבי אנוש והתנהגות ארגונית
  • תרגום טכנולוגיה וגוגל אנליטיקס
  • השפעות ערכים אישיים על הטיות התפיסה
  • יחסי חליפין בין מתרימים ותורמים    
  • אלגוריתמים לפתרון של בעיות בתורת התזמון    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטה העברית פועלים מגוון חוגים נוספים לדוקטורט. אלה כוללים תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי בסטטיסטיקה, תואר שלישי במשפטים, תואר שלישי ביחסים בינלאומיים ותואר שלישי במדעי המדינה. ישנם גם מסלולים רבים לדוקטורט ניסויי בענפי המדעים המדויקים, מדעי הטבע ותחומים נוספים.


תנאי קבלה


תנאי קבלה לדוקטורט בתכנית זו כוללים תואר שני במנהל עסקים בממוצע ציונים של לפחות 85, כאשר הציון בעבודת התזה הוא למעלה מ - 85. במקרים בהם מדובר בבוגרי תואר שני ללא תזה, יש אפשרות ללמוד במסלול "משלים למחקר", ובו עורכים עבודה השקולה לתזה ומשלימים קורסים רלבנטיים.


במסגרת תהליך הקבלה על המועמדים להגיש שני מכתבי המלצה מגורמים אקדמיים, קורות חיים המעידים על ניסיון מקצועי מתאים והצהרת כוונות אישית. בבית הספר למנהל עסקים שואפים לקבלת גם תלמידי מחקר מצטיינים מתחומים משיקים כגון כלכלה, סטטיסטיקה, מתמטיקה, מדעי הטבע, הנדסה, מחשבים ומדעי הרוח. במקרים אלה יש צורך בהשלמות לפי החלטת בית הספר.


תעודה


הבוגרים מקבלים תואר דוקטור לפילוסופיה PhD מטעם האוניברסיטה העברית לאחר השלמת כל החובות בתכנית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור