לימודי מדעי כדור הארץ בהתמחות אקלים, אטמוספרה ואוקיאנוגרפיה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - מדעי כדור הארץ ואקלים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי כדור הארץ בהתמחות אקלים, אוקיאנוגרפיה ואטמוספירה באוניברסיטה העברית בירושלים

 

רוחות של שינוי

 

מאז ומעולם אנשים ניסו להבין את מזג האוויר ואת תופעות הטבע השונות כמו סופות, רעידות אדמה, גלי צונאמי והתפרצויות הרי געש. בעבר ההסברים לתופעות אלה היו מיתיות ודתיות – ריבים בין אלים, בני אדם חוטאים, מאגיה שחורה ועוד סיבות נוספות שמטרתן לתת הסבר רציונאלי לתופעות בלתי מוסברות. עם התקדמות המדע והטכנולוגיה, ההסברים לתופעות אלה הופכים למובנים יותר ולארציים יותר.

 

מדעי כדור הארץ הוא תחום אשר עוסק בכלל התהליכים הפועלים את כדור הארץ, לרבות האטמוספירה, הימים והאוקיאנוסים. התמחות באקלים, אוקיאנוגרפיה ואטמוספירה עוסקת במדידה ובחקירה של תופעות הטבע השונות, של התכונות ושל הגורמים שלהם על פני כדור הארץ, מעליו ומתחתיו.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי כדור הארץ בהתמחות אקלים, אוקיאנוגרפיה ואטמוספירה באוניברסיטה העברית בירושלים מכשירים את הסטודנטים להבין את תהליכי האקלים המתרחשים בכדור הארץ ואת יחסי הגומלין בין האטמוספירה והאוקיינוסים. הסטודנטים ללימודי מדעי כדור הארץ לומדים על התהליכים הכימיים והפיזיקליים של הרכב האוויר באטמוספירה, על התנועות שלו ועל התנועות של המים.

 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את המיומנויות הנדרשות לחקירה של כימיה אטמוספירית, של מעבירי קרינה ושל המחזוריות הכימית של פחמן דו־חמצני. לשם כך הם נעזרים בכלים כמו מודלים נומריים אשר חוזרים את האקלים ואת מזג האוויר ואמצעי חישה של תכונות אטמוספירות ושל פני השטח.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה תרגולים, מעבדות וקורס מעשי באילת.

 

נושאי לימוד

 

 • פיזיקת העננים והגשם
 • תורת הרצף
 • סוגיות בתורת האקלים
 • מכניקה אנליטית
 • דינמיקה של אטמוספירה
 • מודלים במדעי כדור הארץ
 • מערכות מזג אוויר
 • מעברי קרינה באטמוספירה
 • מחזורים ביוגאוכימים    
 • אסטרופיזיקה והחיים ביקום    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

במכון למדעי כדור הארץ של האוניברסיטה העברית בירושלים מנסים להבין את כדור הארץ, את דרכי הפעולה שלו ואת התפתחותו. החוקרים והסטודנטים של המכון עוסקים במגוון נושאים, ובהם היווצרות של הרים ויבשות, הוריקנים ושיטפונות, מחזור החמצן הגלובאלי, תנועות מזהמים באטמוספירה ובמי התהום ועוד. המכון דוגל בפיתוח תשתיות למען הבנה של ההשפעות ושל יחסי הגומלין בין האדם לסביבה. במכון אפשר ללמוד במסלולי לימוד שונים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים, ובהם לימודי מדעי כדור הארץ בהתמחות גאולוגיה, לימודי כדור הארץ בשילוב מדעי הסביבה ותואר שני במדעי האטמוספירה.

 

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודי מדעי כדור הארץ נעשים על סמך שקלול ציוני תעודת הבגרות והציון בפסיכומטרי, בדגש על הפרק הכמותי של הבחינה.

 

מועמדים בעלי ממוצע בגרויות 10 ומעלה יכולים להתקבל ללימודי מדעי כדור הארץ ללא פסיכומטרי, ומועמדים עם ציון פסיכומטרי 650 ומעלה אינם נדרשים לציוני תעודת הבגרות.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר בוגר במדעי כדור הארץ מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור