תואר שני בקרימינולוגיה עם התמחות במדע פורנזי באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בקרימינולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני בקרימינולוגיה ומדע פורנזי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות מדע פורנזי באוניברסיטה העברית בירושלים

 

חטא על פשע

 

הקרימינולוגיה היא ענף מחקרי אשר מטרתו לחקור את הגורמים השונים המשפיעים על פשיעה ועל הצורות שבה היא באה לידי ביטוי. כמו כן, היא עוסקת במציאת שיטות למנוע פשיעה ולהילחם בה. המדע הפורנזי הוא תת־תחום של דיסציפלינת הקרימינולוגיה והוא ממוקד באיסוף ראיות בזירות הפשע, בעיבוד הראיות ובשיטות לאיתור פושעים והעמדתם לדין.

 

כיום המדע הפורנזי משמש כבסיס לאכיפת החוק, הן בישראל והן בשאר העולם. תחום זה משלב בתוכו תחומי מחקר רבים, ובהם כימיה, רפואה, ביולוגיה, משפטים ומחשבים, אשר יחד מספקים תמונה מלאה על הנעשה בזירות הפשע ומקדם את גורמי החוק למציאת הנאשמים. הבוחרים ללמוד תחום זה מקבלים את הארגז הכלים ההכרחי לאנשים אשר חוקרים את תחום הקרימינולוגיה ואשר מעוניינים להתמקד בפענוח מוקדי אירוע, בזיהוי ראיות ובהעמדה לדין של פושעים.

 

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות מדע פורנזי מעמיקה את הידע של הסטודנטים על דיסציפלינת הקרימינולוגיה ועל האספקטים השונים שמדע הפורנזי מעניק לה. הסטודנטים מתמחים על השיטות המדעיות אשר משמשות את היחידות לזיהוי פלילי. הם לומדים על ניתוח זירות פשע ועל המתודות לגיבוש ראיות מדעיות במטרה להעמדה לדין.

 

תכנית התואר השני בקרימינולוגיה מכשירה את הסטודנטים על הפנים המשפטיים והחברתיים העומדים בבסיס התהליכים של קבלת ההחלטות בעת העמדה לדין. יתר על כן, הם לומדים על התיאוריות השונות לגיבוש מדיניות בקנה מידה מקומי וארצי ועל דרכי היישום שלהן בתחום הענישה והפיקוח החברתי.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר השני הוא כשנה קלנדרית הנפרשת על פני שלושה סמסטרים, לרבות סמסטר קיץ. הסטודנטים בוחרים בין המסלול העיוני, שבסופו עליהם להגיש עבודת גמר, לבין המסלול המחקרי, שבסופו עליהם להגיש עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסי סמינר וסדנות.

 

נושאי לימוד

 

  • מושגים במשפט הפלילי
  • סדר דין פלילי
  • תיאוריות בקרימינולוגיה
  • שיטות מחקר בקרימינולוגיה
  • סוגיות במדע פורנזי
  • שיטות ביולוגיות לפי מדע פורנזי
  • דיני ראיות ודיני עונשין   
  • תיאוריות קרימינולוגיות מתקדמות    
  • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות מדעי פורנזי צריכים להיות בוגרי תואר ראשון בתחום משיק ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 85 ומעלה. נוסף על כך, עליהם להיות בעלי פטור מאנגלית אקדמית לפי הנהלים של האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים כל דרישות הלימודים, לרבות הגשת עבודת הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר מוסמך בקרימינולוגיה עם התמחות במדע פורנזי מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך במחקר בתחום הן באקדמיה והן מחוצה לה במכוני המחקר השונים. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה במגזר הציבורי – במשטרה, בשירות בתי הסוהר, במשרד הביטחון, במוסדות ממשלתיים ובמוסדות עירוניים ואזוריים. נוסף על כך, הם משתלבים במיזמים של שיקום שכונות ושל פיתוח אזורי וקהילתי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור