לימודי אינטרנט וחברה באוניברסיטה העברית - תכנית למצטיינים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - לימודי אינטרנט וחברה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אינטרנט וחברה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים


הצד החברתי של הטכנולוגיה


טכנולוגיות הרשת הדיגיטליות הולכות ותופשות מקום מרכזי יותר ויותר בחיינו וכך ניתן לראות כי ההשפעות שלהם על החברה מתעצמות. מפעילויות יומיומיות ועד לתהליכי מסחר בינלאומיים משתנים דרך הטכנולוגיה. אחד האתגרים הגדולים היום היא עיצוב ההתפתחות הזו כך שלא רק יענה על הצורכים של המשתמשים אלא גם יעזור לקדם שינוי חברתי וצמיחה.


מי שמתעניינים בזירת הרשת והטכנולוגיה וגם בפן החברתי שלה יכולים ללמוד בתכנית ללימודי אינטרנט וחברה באוניברסיטה הפתוחה. זהו מסלול דו חוגי לסטודנטים מצטיינים, שמשותף לכמה פקולטות באוניברסיטה, בהן הפקולטות למתמטיקה, מדעי הטבע ומדעי החברה. מטרתו היא הכשרת מנהיגים להשפעה על עתיד המדיה הדיגיטלית והפעילות החברתית שמתאפשרת במסגרתה.

היום יש ביקוש רק למומחים במחשוב וטכנולוגיה, הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידים שונים ובהם גם בתפקיד מנהלי מוצר בהייטק, שאחראיים על פיתוח לפי צורכי משתמשים. כמו כן, באפשרותם להשתלב בתפקידי ניתוח, חקר מידע, אפיון ושיווק בתעשייה עתירת הידע.

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים לומדים על מגוון סוגיות טכנולוגיות, חברתיות, אנליטיות, משפטיות, אתיות וכלכליות. דרך מושגים אלה הם מנתחים תמורות שמתחוללות בזירה הטכנולוגית ובתחום המדיה והרשתות. כמו כן, הם דנים בנקודות הקשר שבין מדעי המחשב והחברה ולומדים כיצד ניתן לקרב ביניהם ולשלב את הידע ההולך ומתפתח בתחומי החברה והאינטרנט.


מתכונת הלימוד


את התכנית לאינטרנט וחברה אפשר ללמוד רק במסגרת דו חוגית, אפשר לשלב חוג מן הפקולטות השונות באוניברסיטה, כגון מדעי החברה והרוח ומדעי הטבע. בין החוגים המומלצים לשילוב נמנים לימודי מנהל עסקים, לימודי מתמטיקה לתואר ראשון, לימודי סטטיסטיקה, לימודי כלכלה, לימודי מדעי המחשב ותואר ראשון בתקשורת. משך הלימודים הוא כשלוש שנים, כאשר מדובר בתכנית לימודים למצטיינים.


התכנית משלבת קורסים עיוניים ומבואות מחוגים שונים. כמו כן, הסטודנטים משתתפים בקורסים יישומיים כגון קורס יזמות באינטרנט שבו הם עובדים בצוותים על רעיונות עסקיים ברשת ומפתחים אבטיפוס של שירות או מוצר. כמו כן, הם לוקחים חלק בסמינר שבו הם בונים קהילה מקוונת ומתנדבים במרחבים רשתיים שונים. בחודשי הקיץ הם משתתפים בסטאז' בגופני ציבוריים ובחברות מסחריות.


נושאי הלימוד

 

 • בניית קהילות אינטרנט
 • ניתוח מאגרי מידע
 • טכנולוגיה, חוק ואתיקה
 • בניית יישומי WEB
 • רשתות, קהלים ושווקים
 • טכנולוגיות תקשורת
 • יישומים בניתוח סטטיסטי
 • מדיה חדשים וחברה
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
 • עיצוב ממשק משתמש    
 • תולדות המחשבה החברתית    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש החוג הוא פרופסור אשר שימש בעבר חוקר בכיר במיקרוסופט ובגוגל. בין תחומי המחקר שלו אפשר לכלול נקודות קשר בין כלכלה ומדעי המחשב ובפרט במכרזים באינטרנט ובשווקים אלקטרוניים.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית הדו חוגית נעשית לפי שקלול ציוני הבגרות והפסיכומטרי כאשר מושם דגש על הציון הפסיכומטרי הכמותי. כמו כן נדרשת הגעה לרמת "בסיסי" בשפה האנגלית.


תעודה


סוגי התואר שניתן לבוגרי התכנית תלוי בחוג הנוסף שהם לומדים. בוגרים שמשלבים חוג ממדעי החברה, הרוח או מנהל עסקים מקבלים תואר ראשון BA באינטרנט וחברה ובחוג נוסף. בוגרי לימודי מדעי המחשב או מדעי הטבע מקבלים תואר B.Sc. באינטרנט וחברה ובחוג נוסף.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור