תואר שלישי במשפטים באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שלישי במשפטים באוניברסיטת חיפה

דוקטורט במשפטים באוניברסיטת חיפה - תואר שלישי במשפטים


חוקים ומחקרים


שינויים רבים מתחוללים בעולם המשפט לאורך השנים. מחוקים חדשים שבאים לענות על תהליכים חברתיים חדשים ועד לדילמות שעומדות בפני שופטים ומשפטנים לאור התקדמות הטכנולוגיה והמחשוב, חוקרי המשפט של היום נדרשים להתמודד עם לא מעט אתגרים בדרך לפיתוח המחקרים של מחר.


בתואר השלישי במשפטים של אוניברסיטת חיפה אפשר לבחון לעומק מגוון רחב של סוגיות משפטיות וחוקיות. כך יכולים עורכי דין ומשפטנים לקדם את הקריירה שלהם וכן לפנות לקריירה אקדמית ומחקרית.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית לתואר דוקטור במשפטים הסטודנטים מתכננים מחקרים מקוריים ועצמאיים ומעמיקים בסוגיות שונות שיכולות לתרום ולחדש לקידום הידע בעולם המשפט, בזירה המקומית והבינלאומית. הפקולטה מפעילה כמה מרכזי מחקר, בתחומים כגון שלטון החוק, חקר הפשיעה והחברה, משפט סייבר, משפט ושווקים, סיכון וביטוח, שלטון החוק במרכזי קיצון ומשפט וטכנולוגיה.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית הדוקטורט יכול להתפרש עד כשש שנים. בתחילתה הדוקטורנטים מגישים לאישור את הצעת המחקר שלהם, שלב זה נדרש להיות עד שנה מתחילת התכנית. בשלב זה גם לומדים בקורסים עיוניים ובסמינרים שונים של החוג למשפטים כדי להכיר מקרוב סוגיות רלבנטיות במחקר.


לאחר מכן, הסטודנטים משלימים את עבודת הדוקטורט בפרק זמן שלא עולה על שלוש שנים. העבודה המחקרית מוגשת לאישורה של הרשות ללימודים המתקדמים כאשר קבלת הארכות אפשרית במקרים מסוימים לפי אישור של דיקן הלימודים המקדמים. דוקטורנטים מצטיינים יכולים להיעזר במגוון של מלגות לתואר שלישי שמציעים מרכזי המחקר השונים.


נושאי הלימוד


בפקולטה ישנם שלל תחומי מחקר אפשריים. בין התחומים אפשר למנות:

 

  • יחס בין שלטון מקומי ומרכזי
  • אתגרי המשפט בעידן הסייבר
  • היבט משפטי בחברות הייטק
  • יישוב סכסוכים בדרכי חלופיות
  • ניתוח מגדרי של עולם המשפט   
  • משפט וגיאוגרפיה
  • דיני הגבלים עסקיים
  • משפט בחברות שסועות
  • יזמות וניהול הקניין הרוחני   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה מתקיימות גם תכניות למסלול ישיר לתואר שלישי, שמתאימות לבוגרים מצטיינים של לימודי משפטים. ישנה גם תכנית השלמות לתואר השלישי - לימודי מחקר מקדים, בה בוגרי תואר שני ללא תזה יכולים לבצע עבודת מחקר מתאימה.


האוניברסיטה מפעילה מסלולים נוספים לתואר שלישי, כגון תואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי במדעי המדינה, תואר שלישי בגיאוגרפיה, תואר שלישי בניהול מידע וידע ותואר שלישי במערכות מידע.


תנאי קבלה


מתקבלים בוגרי תואר שני במשפטים בוגרי מסלול עם תזה (מסלול מחקרי) שברשותם גם תואר ראשון במשפטים, שממוצע הציונים שלהם הוא לפחות 90. ממוצע הציונים בקורסי הסמינריון שלהם נדרש להיות לפחות 90. הציון בעבודת הגמר המחקרית צריך להיות מעל 90.


נוסף על כך, יכולים להתקבל בוגרי תואר שני במשפטים ללא תזה, לפי ממוצע של 90 ומעלה והשלמה של כתיבת עבודת מחקר ומספר קורסים נוספים. וועדת הדוקטורט של התכנית דנה במועמדים וממליצה על קבלה לפי איכות המחקרים המוצעים על ידם והמצוינות האקדמית שלהם.


במסגרת תנאי הקבלה לתואר השלישי, הם צריכים לציג קורות חיים, אישור של המנחה לעבודת המחקר, שני מכתבי המלצה מגורמים אקדמיים, תקציר של עבודת המחקר וכן הצהרת כוונות שנוגעת בנושא המחקר המבוקש.


תעודה


בוגרי התכנית שמשלימים את כל החובות הנדרשים זכאים לתואר שלישי "דוקטור לפילוסופיה" במשפטים שמוענק על ידי אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה