תואר שני במנהל עסקים בהתמחות אינטרנט באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני מנע"ס ואינטרנט.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהל עסקים עם התמחות באינטרנט באוניברסיטה העברית בירושלים


טכנולוגיה בשירות המנהל


השפעות האינטרנט והרשתות החברתיות על חיינו לא פסחו גם על הזירה העסקית. כמעט כל ארגון בימינו עושה שימוש יום יומי ברשת, מחברות כלכליות ותאגידים ענקיים ועד חברות סטארט אפ וטכנולוגיה. מעבר ליצירה של שיתופי פעולה וקשרים גלובליים, הטכנולוגיה מאפשרת גם לייעל את מערך המידע של הארגון וכך להפיק את המרב מתהליכי העבודה.


האוניברסיטה העברית מפעילה תכנית לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות אינטרנט, כאחת ההתמחויות בתואר השני במנהל עסקים. התמחות זו בוחנת לעומק טכנולוגיות ומחקרים בתחום האינטרנט ויישומיו בעסקים. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם חברות וארגוני הייטק כדי לסייע לבוגרים בהשתלבות במשק.


בפני הבוגרים נפתחים אפיקי תעסוקה מגוונים, כגון ניהול מוצרים או מערכי שיווק בחברות טכנולוגיה, ניהול מערכות מידע של ארגונים, יצירת מיזמים בעולם האינטרנט וכן מחקר בענפים כמו כריית מידע ומסחר אלקטרוני.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות מתמקדים בשני אשכולות, האחד מתמקד ברשתות ובמדיה החברתית ובוחן את השפעתן של טכנולוגיות מתקדמות על התנהלות חברות וארגונים. האשכול השני בוחן נושאים כמו ניתוח נתונים וכריית טקסט ואת יישומיהם לייעול הפעילות העסקית. כמו כן, הסטודנטים דנים במושגים בתורת המשחקים, בכלכלה ובהשפעות חברתיות וניהוליות של האינטרנט.

 


מתכונת הלימוד


זהי תכנית התמחות בתואר השני במנהל עסקים שנמשך כשנתיים וכולל ארבעה סמסטרים. הסטודנטים בהתמחות זו נדרשים לבחור התמחות נוספת מתוך המגוון המוצע כהתמחות משנית. ניתן ללמוד במסלול ללא תזה או במסלול מחקרי עם כתיבת תזה, בו בוחרים בשנה השנייה.


במהלך התכנית הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה עיוניים, בסמינריונים ובשיעורים מעשיים בהם הם מעמיקים בסוגיות מחקריות ותעשייתיות של האינטרנט. כמו כן, הם מבצעים פרקטיקום בטכנולוגיות רשת.

 


נושאי הלימוד

 

 • שימוש עסקי באינטרנט
 • מדע המידע
 • תחרות ומבנה השווקים
 • כלכלת אינטרנט
 • שימושי תורת הרשתות
 • טכנולוגיות אינטרנט
 • ניתוח נתונים וכריית מידע
 • מערכות מידע בניהול
 • יישומים עסקיים לכריית טקסט
 • מערכות סוציו - טכניות    
 • תורת המשחקים האלגוריתמית    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש התמחות זו הוא פרופסור שמומחה לתחום מערכות המידע, שנמנה גם בין מקימי חברה לפיתוח אפליקציות לכריית טקסט. כמו כן מרצים בתכנית: חוקר בעל תואר דוקטור שמתמקד בניתוח מערכות מידע דרך כלים מתחומי הסטטיסטיקה ומדעי החברה וכן בבעיות שנוגעות למבנה הרשתות החברתיות; דוקטור שעוסק בתחומי הכלכלה החישובית, כלכלת האינטרנט, תורת המשחקים והמסחר האלקטרוני; ועוד.


על מוסד הלימוד


בפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטה העברית מתקיימים מסלולים מגוונים לתואר שני, שבאים להכשיר את הסטודנטים לתפקידים ניהוליים ומחקריים בעולם העסקי. בין ההתמחויות שניתן לבחור נכללות תואר שני במנהל עסקים בהתמחות יזמות ואסטרטגיה, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון ובנקאות, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות שיווק ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות תפעול וחקר ביצועים.


תנאי קבלה


הקבלה למסלול היא לבוגרי לימודי מנהל עסקים או תחומים דומים בממוצע ציונים של 80 לפחות, כאשר בוגרי מקצועות שאינם מנהל עסקים נדרשים בשיעורי השלמה. נוסף על כך עליהם להציג ציון של מעל 48 בחלק הכמותי של בחינת GMAT.


במקרים מסוימים ניתן לקבל פטור מהצגת הציון ב - GMAT. אלה כוללים מועמדים מצטיינים שממוצע התואר הראשון שלהם 90 לפחות, בוגרי לימודי מדעי הטבע שממוצע הציונים שלהם מעל 87 ובוגרי תואר מוסמך עם ציון של 85 ומעלה. לקבלה ללא GMAT יש צורך לעבור גם ראיון בפני וועדת קבלה ולהציג קורות חיים וניסיון מקצועי.

 


תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל חובות המסלול זכאים לקבל בסיומו תואר שני MBA במנהל עסקים שניתן מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור