דוקטורט במנהל עסקים באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
דוקטורט במנהל עסקים באוניברסיטת חיפה

תואר שלישי במנהל עסקים באוניברסיטת חיפה - דוקטורט במנהל עסקים


דוקטורים על כיסא המנכ"ל


עולם העסקים של היום הוא דינמי וגלובלי מתמיד, מה שמצריך ממנהלים ומבכירים להתפתח באופן תכוף. כדי להצמיח דורות של מנהלי איכותיים ורחבי אופקים בעתיד, שואפים להכשיר עתודת מנהלים בעלי דוקטורט בתחום מנהל העסקים, שיוכלו לנתח מגמות עכשוויות ולענות על אתגרי המחר במשק.


אוניברסיטת חיפה מציעה תכנית לתואר שלישי במנהל עסקים, שבאה להכשיר חוקרים להוות תשתית שתפתח את תחום הניהול ותוביל את ענפי המחקר באקדמיה ובמגזר הפרטי והציבורי. דוקטורנטים יכולים לתרום רבות לתעשייה ולמשק הישראליים דרך עיסוק בסוגיות הבוערות של עולם העסקים של היום, ורבים מהם משתלבים בתפקידים בכירים במשק.


תכנית הלימודים


התכנית לדוקטורט מקיפה מגוון היבטים מתקדמים של העולם העסקי. המחלקה מתמקדת בנושאים כגון מערכות מידע, מימון, ניהול משאבי אנוש, שיווק ואסטרטגיה. תלמידי התואר השלישי עורכים מחקר אינטנסיבי ורחב היקף במגוון של נושאים ומקיימים שיח עם חוקרים משלל גישות בניהול, במטרה לטפח חדשנות ויצירתיות בענף זה.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לדוקטורט נע לרוב בין ארבע לשש שנים. הדוקטורנטים לומדים בקורסי חובה בתחום המחקר שלהם ובסמינרים בנושא זה. מרבית הפעילות מוקדשת למחקר עצמאי באוניברסיטה, בליווי של מנחים. הם יכולים גם לקחת חלק בימי עיון ובסדנאות שעורכים בחוג.


את הצעת המחקר מגיעים עד שנה מתחילת התכנית. לאחר אישורה, מציגים את המחקר במסגרת סמינר חוגי. בתום כל שנה מגישים תיעוד על התקדמות המחקר. לאחר סיום כתיבת התזה היא מוגשת לשיפוט בפני המנחה וועדת הדוקטורט.


באוניברסיטה פועלות גם תכניות מסלול ישיר לדוקטורט, שמיועדות לסטודנטים מצטיינים במיוחד בתואר הראשון. משך תכניות אלה הוא לרוב ארבע שנים.


נושאי מחקר


בחוג חוקרים מגוון רחב של תחומים. בין נושאי המחקר שניתן להתמקד בהם בתכנית זו:

 

  • צמיחה בארגונים ובחברות
  • ארגונים בעידן המידע
  • מפגש בין אנשים לבין טכנולוגיה
  • מדיניות, כוח ורגולציה
  • הערכת מקצוענות במשאבי אנוש
  • משאבי אנוש ויחסי עבודה    
  • הסדרי תעסוקה והטבות לעובדים
  • ועוד
  • השפעות המחאה החברתית על ארגונים    
 


סגל הוראה


בראש תכנית הדוקטורט במנהל עסקים נמצא חוקר בעל תואר פרופסור, שמחקריו מתמקדים בין היתר בהתנהגות ארגונית ובניהול המשאב האנושי. הוא משמש עורך ראשי של מספר כתבי עת בתחום הניהול, משאבי האנוש ומדעי המדינה.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת חיפה מציעה במסגרת הפקולטה לניהול גם דוקטורט בניהול משאבי טבע וסביבה ודוקטורט בניהול מידע וידע. מוצעת גם תכנית השלמת תזה לדוקטורט שמיועדת לבוגרי תואר שני ללא תזה, שמעוניינים להמשיך לתואר השלישי. דרך תכניות הלימוד והמחקר שלה, שואפת הפקולטה להכשיר חוקרים צעירים ואיכותיים להקניית ידע על מגוון מגזרים במשק וכלים לניהול משאבים ארגוניים ביעילות רבה יותר. המעוניינים בתואר שלישי בתחומים נוספים יכולים למצוא באוניברסיטת חיפה תכניות לתואר שלישי בעבודה סוציאלית, תואר שלישי בחינוך מיוחד, תואר שלישי בהיסטוריה, תואר שלישי במדעי המדינה ובעוד מגוון של ענפים.


תנאי קבלה


תכנית הדוקטורט מיועדת למועמדים מצטיינים בוגרי תואר שני עם תזה, בעדיפות לבוגרי תחומי הניהול כגון תואר שני במנהל עסקים. עליהם להציג תואר מוסמך ממוסד אקדמי מוכר בציון משוקלל של 80 ומעלה וכן ציון של לפחות 86 בעבודת הגמר המחקרית (תזה).


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שלישי, הם נדרשים להציג אישור מטעם מנחה עבודת הדוקטורט, מכתבי המלצה מטעם גורמים אקדמיים, קורות חיים רלבנטיים והצהרת כוונות לגבי תחום המחקר. יש לציין כי בוגרי תחומים שאינם בעולם הניהול והעסקים נדרשים לשיעורי השלמה מתאימים.


תעודה


בוגרים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות זכאים לקבלת תואר שלישי Ph.D. מטעם אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה