תכנית הכנה בדרך להנדסה באפקה המכללה האקדמית להנדסה - מכינה להנדסה

שירות אישי - צור קשר
תכנית הכנה בדרך להנדסה באפקה המכללה האקדמית להנדסה - מכינה להנדסה

תכנית הכנה בדרך להנדסה באפקה המכללה האקדמית להנדסה תל אביב - מכינה להנדסה


חולמים להיות מהנדסים?


לימודי הנדסה הם בין המקצועות המבוקשים ביותר באקדמיה היום. רבים שואפים להשתלב כמהנדסים בתעשייה ולהתחיל את הדרך לקריירה מאתגרת ומספקת, מה גם שבתעשייה של היום ישנו מחסור גדול במהנדסים בארץ.


אפקה המכללה האקדמית להנדסה מפעילה את תכנית ההכנה "בדרך להנדסה". מסלול זה מיועד למועמדים ללימודים לתואר ראשון במכללה, שהם בעלי זכאות לבגרות אבל אינם עומדים ברף הקבלה ללימודים. מטרתה היא לאפשר למועמדים אלה מסלול קבלה, שמאפשר להם לרכוש ידע חיוני ולשפר את הסיכויים שלהם.

 

תכנית זו היא שוות ערך למכינה ללימודי הנדסה

 


תכנית הלימודים


במסגרת תכנית ההכנה הסטודנטים רוכשים ידע במקצועות בסיס שחיוניים ללימודי הנדסה במכללה. בין המקצועות שהם לומדים במסגרת התכנית:

 

  • לימודי פיזיקה
  • לימודי אנגלית
  • לימודי מתמטיקה    


מתכונת הלימוד

 

תכנית זו נפתחת בסמסטר אביב, היקפה הוא כ - 6 חודשים והיא כוללת כ - 600 שעות לימוד.

 

הסטודנטים יכולים לבחור בין כמה מסלולי לימוד. מסלול הבוקר כולל שיעורים בארבעה ימים במהלך השבוע. מסלול הערב כולל שיעורים בחמישה ימים בשבוע, וכן שיעורים בימי שישי בבקרים.
 

על מוסד הלימוד


נוסף על מכינה זו, מציעה המכללה גם מכינה קדם אקדמית ייעודית. במוסד הלימוד נלמדות תכניות מגוונות ללימודי הנדסה ותואר שני בהנדסה. בין התכניות שאפשר ללמוד במכללה נמנות לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסה מכנית, לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ותכניות נוספות.


תנאי קבלה

 

כדי להתקבל לתכנית זו על המועמדים לעמוד בכל התנאים הבאים במצטבר - יש צורך בזכאות לתעודת בגרות מלאה ובציון עובר בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד, או בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה, או ציון פסיכומטרי ריאלי או כללי בציון של 550 ומעלה, או ציון בדגש כמותי בפסיכומרטי של 115 ומעלה.

 

מועמדים שאינם עומדים בכל התנאים הנ"ל במצטבר, אל יש בידיהם זכאות לתעודת בגרות ובגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד בציון עובד עד 79, יש באפשרותם לגשת לבחינת התאמה ולעבור אותה בהצלחה.


המשך לימודים לאחר התכנית


בוגרי תכנית בדרך להנדסה שעומדים בכל חובותיהם יכולים להמשיך ללימודי הנדסה לתואר ראשון שמתקיימים באפקה. את קורסי המתמטיקה יש לסיים בציון של לפחות 75. את הקורסים בפיזיקה יש לסיים בציון של לפחות 70. את הקורס באנגלית יש להשלים בציון של 70 ומעלה. ציונים אלה מחליפים את הציונים בבגרות במתמטיקה, בבגרות באנגלית ובבגרות בפיזיקה. אופן הקבלה הוא על סמך ציוני בגרות.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה