מלגות מכינה - מלגות לסטודנטים במכינה

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות מכינה - מלגות מכינה קדם אקדמית

 

מחפשים מלגות ללימודים במכינה?


מכינות קדם אקדמיות מהוות מסלול קבלה ללימודים אקדמיים, שמאפשר למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה לשפר את סיכוייהם בתכנית ייעודית. סטודנטים שלומדים במכינות השונות יכולים לקבל סיוע במימון עלויות הלימודים בעזרת מלגות שונות. חלק מן המלגות מתאימות לסטודנטים שלומדים במכינה קדם אקדמית במסלול שנתי או סמסטריאלי, בעוד מלגות אחרות יכולות להתאים גם לסטודנטים במסלולי מכינה ייעודית.


בעזרת מלגות הלימוד, הסטודנטים יכולים להקל על עלויות שכר הלימוד במכינה, שנעים בין כמה אפי שקלים לעלות שכר לימוד אוניברסיטאי שנתי בהתאם להיקף הלימודים. מלגות אלה ניתנות מטעם גורמים שונים, חלקם ממשלתיים ואחרים מטעם המוסדות עצמם. הקריטריונים לקבלת מלגות אלה משתנים, לרוב הענקתן מתבססת על נתונים כלכליים וחברתיים ועל שירות צבאי או לאומי. גם גובהן של המלגות משתנה ויכול להגיע אף לגובה שכר הלימוד המלא במכינה.

 

מלגות למכינה קדם אקדמית


במהלך הלימודים במכינות קדם אקדמיות הסטודנטים יכולים לשפר את נתוני הקבלה, דרך השלמת בגרויות או לימודים בקורסים ייעודיים שמכינים אותם לקראת הלימודים האקדמיים. במסגרת לימודים במכינה, סטודנטים יכולים להיעזר במלגות לימוד שונות, כדי להקל על עלויות שכר הלימוד. כמה מן המלגות שמתאימות לסטודנטים במכינות כוללות -


מלגות מטעם מוסדות הלימוד


מבין שלל המוסדות שבהן מתקיימות מכינות קדם אקדמיות, בחלקם הסטודנטים יכולים לקבל סיוע בתשלום שכר הלימוד באמצעות מלגות פנימיות. המלגות הללו ניתנות בדרך כלל על סמך נתונים סוציו אקונומיים ולעיתים על סמך ההישגים הלימודיים במכינה עצמה, אז הן מוענקות לסטודנטים מצטיינים. בחלק מן המוסדות, מעניקים גם מלגות עידוד לסטודנטים הממשיכים בהצלחה לתואר הראשון לאחר תום המכינה.


מלגות משרד החינוך


מלגה שיכולה להתאים לסטודנטים במכינות היא מלגת משרד החינוך, שניתנת בין היתר גם כמלגה לסטודנטים לתואר ראשון וכן לסטודנטים במהלך המכינה. המלגה מתאימה לסטודנטים שהם אזרחי ישראל שלומדים במכינות במוסדות המוכרים על ידי המל"ג ואינם מקבלים סיוע מגורמים נוספים לאורך לימודיהם במכינה. במשרד החינוך בוחנים קריטריונים שונים בעת הענקת המלגות, כגון תעסוקת הסטודנטים, מצב משפחתי, מוגבלויות בריאותיות, מגורים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית או בשכונות בפרויקט שיקום, שירות צבאי או לאומי משמעותי, תכנית הלימודים וגורמים נוספים.


מלגות משרד החינוך ניתנות במספר רמות זכאות, בהתאם לנתוני הסטודנטים. רמת הזכאות קובעת את גובה המלגה, שהיקפה נע בין 4,000 - 7,000 שקלים. חשוב לציין כי הגשת המועמדות למלגה זו נעשית באופן מקוון בלבד באמצעות אתר משרד החינוך, אין אפשרות להגשה פיזית של טפסים בדואר.

 

  • רוצים להתקבל בקלות למכינה? קראו עוד על קדם מכינה


מלגה למכינה משרד הביטחון - מלגה למכינה קדם אקדמית משרד הביטחון


כדי לסייע לחיילים משוחררים הלומדים במכינות הקדם אקדמיות, מציעים באגף לחיילים משוחררים של משרד הביטחון מלגות לימוד לחיילים משוחררים. הסיוע ניתן בין היתר גם לסטודנטים שמשפרים את תעודת הבגרות במכינה ומטרתן לסייע להם לשפר את סיכויי הקבלה למסלולי הלימודים האקדמיים השונים. הן יכולות להתאים לסוגי מכינות שונים, כגון מכינות קדם אקדמיות שנתיות ומכינות ייעודיות.


במסגרת מלגות משרד הביטחון, ניתן מימון שכר לימוד באופן מלא או חלקי, בהתאם לנתוני המועמדים. נוסף על כך, חלק מן המועמדים יכולים לקבל גם מלגות קיום. את זכאות הסטודנטים למלגות קובעים במשרד הביטחון בהתאם לנתונים סוציו אקונומיים של הסטודנטים במכינה, בהתאם לנתונים אלה קובעים גם את גובה המלגות שניתנות לסטודנטים.


למלגות אלה זכאים חיילים משוחררים, משרתי מילואים וכן מסיימי שירות אזרחי ולאומי. המלגות ניתנות גם לאוכלוסיות ייחודיות כגון חיילים בודדים, חיילים משוחררים יוצאי אתיופיה, חיילים משוחררים דרוזים ובדואים וכן סטודנטים מאוכלוסיות נוספות. בחלק מן המקרים אוכלוסיות אלה זכאיות למלגות בהיקף מוגדל.


את המלגות ניתן לקבל עד חמש שנים ממועד סיום השירות ומיום הרישום למכינה. חיילים בודדים ומי שמשרתים באופן פעיל במילואים זכאים למימוש המלגה עד עשר שנים ממועד השחרור משירותם הסדיר. חיילים בודדים זכאים למלגה מוגדלת, בהיקף של מלגה מלאה. הם מקבלים גם דמי קיום במהלך לימודיהם.


מלגת קיום מכינה


נוסף על מלגות שכר הלימוד שניתנות לסטודנטים במכינות, בחלק מן המקרים הם יכולים לקבל גם מלגות קיום. מטרתן של מלגות הקיום הוא סיוע במימון הוצאות המחייה בזמן הלימודים, מעבר לעלויות שכר הלימוד. בדרך כלל מלגת הקיום ניתנת על בסיס חודשי וזאת בניגוד למלגות הלימוד שניתנות בדרך כלל באופן שנתי.


במסגרת מלגת משרד הביטחון, סטודנטים מקבלים במקרים מסוימים גם מלגות מחייה. אלה ניתנות דרך דמי קיום חודשיים שניתנים עד חמש שנים ממועד סיום השירות, עבור חיילים בודדים ומשרתי מילואים ניתנות מלגות אלה לפרקי זמן ממושכים יותר. בדומה למלגות הלימוד, גם מלגות הקיום ניתנות על סמך קריטריונים סוציו אקונומיים. הסטודנטים צריכים להעיד על נתוני הכנסתם, על הכנסת ההורים ועל היבטים כלכליים נוספים. קבלת מלגות הקיום הללו מותנית גם בעמידה בחובות הנוכחות במכינה ובמילוי כל החובות האקדמיים במהלכה.

 


מכינה ייעודית


סטודנטים שלומדים במכינות ייעודיות זכאים במקרים רבים לקבל מלגות לימוד. בין היתר, הם יכולים להסתייע במלגות משרד הביטחון וכן במלגות פנימיות שמוענקות על ידי המוסדות. ניתן למצוא מלגות שמתאימות לסטודנטים במכינה ייעודית לחינוך, מכינה ייעודית לפסיכולוגיה, מכינה ייעודית להנדסה ומסלולי מכינה נוספים. מכינות אלה מתמקדות בתנאי הקבלה הנדרשים לחוג מסוים וכוללים במקרים מסוימים קורסי יסוד בתחום הנלמד, נוסף על קורסים לפיתוח מיומנויות אקדמיות.


מכללות מלגות מכינה


אלה חלק מן המוסדות בהן יכולים סטודנטים במכינה לקבל מלגות לימוד -


מלגות למכינה טכניון


ביחידה ללימודים קדם אקדמיים של הטכניון הסטודנטים הלומדים במכינה יכולים להסתייע בשלל מלגות. באפשרותם להיעזר במלגת משרד הביטחון מטעם הקרן לחיילים משוחררים, שמקנה מלגת לימוד ומלגת קיום. לוחמים משוחררים בעלי כרטיס זהב זכאים למימון מלא של לימודיהם. נוסף על המלגות הללו, בטכניון מעניקים מלגות מטעם קרנות פנימיות נוספות לסטודנטים במכינה, על סמך נתונים אקדמיים ומצב סוציו אקונומי.


מלגות למכינה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


המכינה הקדם אקדמית של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא מכינה להנדסה שמאפשרת למועמדים ללימודי ההנדסה לממש את הפוטנציאל הלימודי ולשפר את תנאי קבלתם. כדי לסייע לסטודנטים במכינה, מציעים במכללה מספר מלגות, בהן מלגת משרד החינוך ומלגות בקרן לחיילים משוחררים. במכללה זו ניתן ללמוד במכינה שנתית, מכינה סמסטריאלית, מכינה 30+ ומכינות ריענון.


מלגות למכינה האוניברסיטה העברית


במכינה הקדם אקדמית של האוניברסיטה העברית בירושלים מציעים לסטודנטים להיעזר במלגות כגון מלגת משרד הביטחון ומלגת משרד החינוך. האוניברסיטה מפעילה כמה מסלולי מכינה, כגון מכינה למדעי הרוח והחברה, מכינה למדעים מדויקים והנדסה, מכינה למדעי הטבע, מסלול קדם מכינה לחסרי תעודת בגרות ותכניות נוספות.

 

מלגות למכינה אריאל - מלגות מכינה אריאל


במכינה הקדם אקדמית שפועלת באוניברסיטת אריאל בשומרון הסטודנטים יכולים להסתייע במלגות מכינה, בהן מלגת הקרן להכוונת חיילים משוחררים וכן מלגות פנימיות מטעם אוניברסיטת אריאל. מלגות אלה כוללות את מלגת המצטיינים במכינה, שניתנת לכחמישה סטודנטים מצטיינים במכינה שממשיכים לתואר ראשון. כמו כן, סטודנטים במכינה יכולים להסתייע במלגות חונכות על"מ - עזרה מסטודנט לסטודנט, מלגת חונכות שניתנת לסטודנטים שלוקחים חלק בפרויקט חברתי באוניברסיטה.

 

רשימת מלגות: מלגות ללימודי מכינה
לכל המלגות
מלגת אסיף בחקלאות - משרד הנגב והגליל
הגישו מועמדות
מלגות עיריית קריית מוצקין
הגישו מועמדות
תפקיד חונך בתכנית בליבה חומה
הגישו מועמדות
הדרכה בכפר הנוער גלים - חוף הכרמל
הגישו מועמדות
עמותת בית על הים - חוף הכרמל
הגישו מועמדות
הישגים להייטק
הגישו מועמדות
תכנית קודקוד להכשרת חרדים להייטק
הגישו מועמדות
מלגת CNEF לדוברי צרפתית
הגישו מועמדות
מלגת חיילים משוחררים לסטודנטים בשערי מדע ומשפט
הגישו מועמדות
מלגה לסטודנטים מצטיינים במכינה האוניברסיטאית באוניברסיטת אריאל
הגישו מועמדות
מלגת חונכות עלמ עזרה מסטודנט לסטודנט באוניברסיטת אריאל
הגישו מועמדות
מלגה לתושבי גבעתיים
הגישו מועמדות
תכנית משלי - השלמת 12 שנות לימוד
הגישו מועמדות
מלגת מנהיגי שוליך ללימודי מדעים, הנדסה וטכנולוגיה
הגישו מועמדות
קרן המלגות על שם נדב מילוא
הגישו מועמדות
קרן רשי
הגישו מועמדות
עיריית קרית אתא - מלגה לתושבי העיר
הגישו מועמדות
המכללה האקדמית צפת - מכינה קדם אקדמית במכללה
הגישו מועמדות
עיריית רמלה - מלגה לתושבי רמלה
הגישו מועמדות
המכללה האקדמית נתניה - מלגה לבוגרי המכינה הקדם אקדמית של המכללה
הגישו מועמדות
מלגה ללימודי המכינה האוניברסיטאית חיפה
הגישו מועמדות
עיריית קרית שמונה - מלגה לתושבי קרית שמונה
הגישו מועמדות
מלגות עיריית אור יהודה - לתושבי העיר
הגישו מועמדות
מלגה מטעם קרן הסיוע - מלגת מל-GO
הגישו מועמדות
מכללת סמי שמעון - סטודנטים מצטיינים להנדסה
הגישו מועמדות
מרכז מעשה - סיוע לתושבי הפריפריה
הגישו מועמדות
עיריית מגדל העמק - מלגה לתואר ראשון
הגישו מועמדות
מלגת אס"א לספורטאים - מכללת נתניה
הגישו מועמדות
מלגת סיוע לסטודנטים תושבי מרום הגליל
הגישו מועמדות
מלגה לתושבי טבריה
הגישו מועמדות
מכללת נתניה - רשימת מלגות
הגישו מועמדות
קרן ההנצחה עש יוסף ש. וקרוליין גרוס לקידום חיילים משוחררים
הגישו מועמדות
שאלות הגולשים מהפורום: מלגות ללימודי מכינה
כניסה לפורום מלגות
מיקי
מלגה לסטודנט למכינה להנדסה
380 צפיות
אלי
מלגה ללימודי יועץ השקעות
380 צפיות
ניסים
מלגה לבן חד הורי שלומד במכינה אריאל
433 צפיות
אביגיל
מלגה ללימודים באוניברסיטת אריאל
413 צפיות
משה
מלגה עבור מכינה 30+
394 צפיות
שיר הרוש
מלגות לתואר בקרימינולוגיה לחיילת משוחררת
474 צפיות
סוהא
מלגה למכינה בתרפיה באומנות
538 צפיות
זהבה
מלגות מכינות ייעודית בהדסה
440 צפיות
גבריל גלאל זיאדנה
בירור לגבי מלגה ללא התנדבות להנדסאים
714 צפיות
אנונימית
מלגה ללימודי הנדסה ללא התנדבות
739 צפיות
חיים כהן
מלגה למכינה קדם צבאית
660 צפיות
שלומית
מלגה למכינה קדם אקדמית
551 צפיות
מיכאל
מלגה לשנת מכינה לרפואת שיניים לחרדית
464 צפיות
פנינה
מלגה למכינת 30 פלוס לאם
481 צפיות
יצחק
מלגה למכינה באוניברסיטה בעברית
493 צפיות
ליהי
מלגות ללא צורך בהתנדבות
759 צפיות
נופר דראי
מילגה למכינה קדם אקדמית
556 צפיות
גרשון בלקיו
זכאות למלגה להנדסאי בניין
600 צפיות
ג'זון גדג'
מלגות לעולים מצרפת ולוחמים משוחררים
878 צפיות
שון
מלגת לימודים ומחיה לתואר ברפואה
891 צפיות
אלי
מלגות לאברך חרדי ללמודי מכינה ותואר מדעי מחשב
779 צפיות
עינב רוטנר
מלגה למכינת מדעי הטבע והחיים
639 צפיות
מורן ספיר
מלגה ללימודי הנדסה ומכינה לחייל משוחרר
676 צפיות
עדן
מלגה לחד הורית ונכות
816 צפיות
ראובן נקש
מלגות למכינות קדם אקדמיות
689 צפיות
שאלות הגולשים בנושא
מלגות טלדור משרד החינוך
מלגות על רקע מצב סוציו אקונומי נמוך
מלגות לתואר ראשון - הרצוג ונוות ישראל
מלגות ללימודי הסבת אקדמאים לסיעוד
מלגות לאמהות חד הוריות ללא התנדבות
מלגות לאברכים במשרד החינוך
מלגות לבני העדה הבוכרית