לימודי מדעי ההתנהגות בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי ההתנהגות בקריה האקדמית אונו

 

לימודי מדעי ההתנהגות .B.A עם תעודה בכלבנות טיפולית או בטיפול באמצעות וידאו תרפיה או מדריך בישול טיפול או מדעי ההתנהגות והתמחות בטראומה בקריה האקדמית אונו

 

בקריה האקדמית אונו מתקיימים לימודי מדעי ההתנהגות עם תעודה בכלבנות טיפולית או בטיפול באמצעות וידאו תרפיה או מדריך בישול טיפולי. בתכנית זו לומדים על מגוון גורמים חברתיים ונפשיים שיש להם השפעה על חיי האדם והתנהגותו. במהלך תואר זה מכירים גם כלים שבעזרתם ניתן לסייע לאוכלוסיות שונות.

 

לימודי מדעי ההתנהגות מתקיימים במסלול נוח לאנשים עובדים והם כוללים התנסויות מעשיות שונות וכן קבלת הדרכה על הכשרות אלה.

 

כבר בסיום לימודיהם יכולים הבוגרים להשתלב במגוון מסגרות, כגון בתפקידי ניהול, הדרכה, רווחה ומשאבי אנוש. באפשרותם להשתלב במסגרות לנוער בסיכון, בפנימיות, במערכת החינוך הבלתי פורמלית, בארגונים חברתיים, בעמותות חברתיות, במלכ"רים, בשירותים ציבוריים ובמשרדי הממשלה.
 

היכן לומדים?

 

הלימודים מתקיימים בקמפוס סביון - השדרה האקדמית 1, קריית אונו.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית נבנתה מתוך הבנת הקשר שבין מדעי ההתנהגות והאמנויות, תוך בחינת יחסי הגומלין שבין התנהגות הפרט, התרבות והחברה.

 

בתכנית עוסקים בהתנהגות האדם כפי שזו באה לידי ביטוי במישור הפרט – פסיכולוגיה, במישור החברה – סוציולוגיה, ובמישור התרבות – אנתרופולוגיה. בתכנית משולבים קורסים עיוניים ומעשיים.

 

תעודה לבחירת הסטודנטים

 

במהלך הלימודים ניתן לבחור הכשרה (לקבלת תעודה) - וידאו תרפיה, כלבנות טיפולית, מדריך בישול טיפולי. התמחות חדשה! מדעי ההתנהגות עם התמחות בטראומה.

 

הכשרות אלו מקנות תעודה מקצועית, אשר מוענקת לאחר תום הלימודים העיוניים וההתנסות הפרקטית. בנוסף לתואר הראשון, התעודה המקצועית מסייעת להשתלבות בעבודה בתחומים מגוונים בטיפול ובייעוץ עם מגוון אוכלוסיות דרך כלי הצילום, וידאותרפיה, כלבנות טיפולית, בישול טיפולי, או מדעי ההתנהגות עם התמחות בטראומה.

 

 • כלבנות טיפולית - כלבים אינם רק ידידי האדם, אלא הם שותפים לתהליכים טיפוליים שביכולתם לסייע לילדים, נוער ומבוגרים בהתמודדות עם מצוקות. הכלבים מהווים שותפים לתהליך הטיפול ומסייעים לחולל שינוי בחיי אנשים. במסלול לומדים כיצד לשלב כלבים כשותפים לטיפולים ורוכשים מיומנויות ליצירת קשר בין הכלב לבין המטופל. העבודה נעשית עם מטופלים על רקע הפרעות קשב וריכוז, התמודדות רגשית עם קושי חברתי, חרדה חברתית, שיקום ועוד. הלימודים משלבים בין למידה תיאורטית, התנסות מעשית בכלביה ופרקטיקום בשטח עם כלב טיפולי, בליווי הדרכה מקצועית. אין צורך בידע קודם. הלימודים כוללים הכשרה מעשית בכלביה בכפר מעש.

 

 • וידאותרפיה - בהתמחות ניתן ללמוד כיצד הפקה וצפייה בסרטים יכולה ליצור שינוי משמעותיב מרחב התפקודי והרגשי ולשפר את איכות חייהם של אנשים. באמצעות בניית תסריט, צילום, הפקה ומשחק, המשמשים אמצעים טיפוליים חברתיים וחינוכיים, ניתן לסייע במצבים של משבר, קושי ומצוקה. בסיום הלימודים בוגרי ההתמחות יכולים להשתלב במסגרות חינוך, קהילה וטיפול, להנחות קבוצות בשימוש ביצירת וידאו וסרטים. הלימודים כוללים התנסות מעשית בעיתה, למידת תיאוריות מרכזיות וכן פרקטיקום בשטח בליווי סופרוויז'ן. בסיום הלימודים מוענקת תעודה מקצועית מטעם "מרכז שרון ישראל". המרכז לוידאותרפיה פועל בפיקוח משרד החינוך ושותף בתכנת הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360, הוא מפעיל תכניות חינוכיות וטיפוליות של המשרד לשירותים חברתיים והמשרד לביטחון פנים, וכן מפעיל מעל 200 קבוצות וידאותרפיה מדי שנה. אין צורך בידע קודם כדי ללמוד בהתמחות זו. בסיום הלימודים בוגרי ההתמחות יכולים להשתלב בעבודה במרכז שרון ישראל, מותנה בהתאמה ובתקנים פנויים.

 

 • מדריך בישול טיפולי - בעשור האחרון, הבישול והמטבח מקבלים מקום הולך וגדל כמרחב של קשר רב דורי ורב תרבותי, ומשמשים גשר לליבם של ילדים, בני נוער ומבוגרים אשר מתמודדים עם קשיים ואתגרים. במסלול זה לומדים כיצד להשתמש בבישול ובאפייה לליווי אוכלוסיות אלה, לקידומן ולתרומה לשילובן בחברה. הסטודנטים רוכשים כלים להנחיית מפגשי בישול פרטניים וקבוצתיים לקידום כישורים חברתיים, ויסות חושי ורגשי, ושיפור של מיומנויות תקשורת. הסטודנטים במסלול לומדים תיאוריות מרכזיות אשר מתבססות על מקום המזון בתשתית הנפש ובמערכות יחסים, מקומו של הבישול בחוויה הסנסו – מוטורית, תחום התזונה ועוד. הם רוכשים כלים להפעלה אחראית ומתוכננת של פעילויות בישול בעלות ערך מוסף לפיתוח כישורי חיים, ויסות רגשי וכישורים חברתיים במסגרות שיקומיות וחינוכיות לילדים ולמתבגרים. התכנית כוללת פרקטיקום והדרכה. מסלול זה מתאים לסטודנטים בעלי בגרות נפשית ותשוקה למטבח המעוניינים להשתמש בבישול ככלי למפגש עם אוכלוסיות מגוונות ולשיפור איכות חייהן. קבלה למסלול מותנית בראיון קבוצתי, לא ניתן להתקבל לאותו מחזור עם בני משפחה מדרגה ראשונה. אנשים המתמודדים עם הפרעות אכילה אינם יכולים ללמוד בתכנית זו.
   
 • מדעי ההתנהגות עם התמחות בטראומה - המציאות שנכפתה עלינו מזמינה אותנו לחשוב מחדש על הטראומה האישית, החברתית, והקולקטיבית, על המשבר ועל אופני הסיוע וההתמודדות עימו. באותה נשימה, התקופה מציעה לנו הזדמנות לעסוק בתקווה, בצמיחה ובהתפתחות האישית והקולקטיבית ביציאה ממשבר ובכלים המאפשרים ריפוי, צמיחה ושאיפה לריפוי.

 

 מתכונת הלימוד


אורך הלימודים שלוש שנים. הם מתקיימים במסלול נוח לשילוב עם עבודה. הלימודים מתקיימים במסלול בוקר שלושה ימים בשבוע.

 

התכנית כוללת שיעורים מעשיים, שיעורי סטודיו והתנסות פרקטית, כדי לסייע לסטודנטים לצבור כלים מקצועיים חשובים ולהתכונן לקראת ההשתלבות בשוק העבודה בהמשך.

 

נושאי הלימוד 


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך התואר:

 • טיפול בחרדות.
 • הנחיית קבוצות.
 • ילדים ונוער בסיכון.
 • פסיכולוגיה חברתית.
 • מיומנויות ייעוץ וטיפול.
 • הורות וזוגיות במאה ה - 21.
 • דינמיקה ותהליכים במשפחה.
 • היבטים חברתיים ואישיים בהתמכרות.
 • ועוד.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה למדעי ההתנהגות המועמדים נדרשים לעמוד בדרישות הבאות:

 

קבלה ישירה:
א) בגרות מלאה בממוצע 90 ומעלה – קבלה ישירה, או – 18 נ"ז מן האוניברסיטה הפתוחה, לא כולל הכרה בלימודים קודמים, או – דיפלומת הנדסאי.

 

קבלה משוקללת:
א) מעבר ראיון קבלה וממוצע בגרויות 85 – 90, או פסיכומטרי 550 ובגרות מלאה.
ב) מועמדים מעל גיל 30 – מעבר ראיון קבלה ובגרות מלאה.
ג) בעלי רקע קודם – מעבר ראיון קבלה.

 

תכנית "אפיק מעבר לאקדמיה" – מיועדת לבעלי בגרות מלאה אשר אינם עומדים בתנאי הממוצע (מעבר מקבץ קורסים אקדמיים לפני תחילת הלימודים).

 

מועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה – ישנה אפשרות ללמוד במכינה קדם אקדמית.

 

תעודה


בסיום הלימודים זכאים בוגרים העומדים בהצלחה בכל חובותיהם לקבל תואר ראשון B.A במדעי ההתנהגות ותעודה בכלבנות טיפולית או תעודה בטיפול באמצעות וידאו תרפיה או תעודה בבישול טיפולי, או תעודה במדעי ההתנהגות והתמחות בטראומה, מטעם הקריה האקדמית אונו.

 

על מוסד הלימוד

 

בקריה האקדמית אונו ניתן למצוא מסלולי לימוד נוספים לתואר ראשון, במקצועות כגון חינוך וחברה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, ספורטתרפיה, מנהל עסקים, משפטים ועוד. בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך גם לתואר שני במגוון מסלולים וכך לפתח את מיומנויות המחקר והכישורים המקצועיים. במהלך הלימודים מושם דגש על רכישה של ידע וכלים פרקטיים להשתלבות בשוק העבודה בתפקידים מבוקשים, רבות מן התכניות מותאמות לשילוב עם עבודה ויכולים ללמוד בהן עובדים המעוניינים לפתח את הקריירה ולהרחיב את סל הכלים המקצועי.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו