לימודי הנדסת חשמל בהתמחות מחשבים במכללת אפקה

לימודי הנדסת חשמל בהתמחות מחשבים במכללת אפקה

לימודי הנדסת חשמל בהתמחות מחשבים במכללה האקדמית להנדסה אפקה

  

מכת חשמל

 

הנדסת חשמל הוא ענף הנדסי אשר נמצא בתאוצה מתמדת. הפיתוחים הטכנולוגיים שבתחום משפיעים באופן ישיר על הן על החברה והן על הכלכלה באופן גלובאלי. התוצרים של הנדסת החשמל נמצאים בכל מקום, החל מאספקת החשמל לדירות פרטיות ולמפעלים תעשייתיים וכלה במערכות סאונד, במערכות הרכב, במעבדים ובמחשבים.

 

המחשבים חולשים היום לכל תחום, אם לעבודה ואם לפנאי, אם לפיתוח ואם למחקר. המחשבים מכילים בתוכם מעגלים חשמליים, מעבדים ובקרים אשר מריצים קוד על מערכות ההפעלה. לשם כך, התמחות במחשבים מקנה ללומדים אותה כלים ייחודיים בענף הנדסת החשמל והם מקבלים את המיומנויות לעבוד, לתכן ולפתח מערכות בקרה, מערכות תקשורת ומערכות הספק. כמו כן, הם לומדים על עיבוד אותות, על דחיסה ועל הצפנה.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת חשמל בהתמחות מחשבים במכללת אפקה מקנה לסטודנטים את הכלים לעסוק בתחום התוכנה והחומרה ואת המיומנויות לתכנן מערכות רב־תחומיות. לצד ידע תיאורטי על ההיבטים השונים של הנדסת החשמל בכלל ועל הנדסת מחשבים בפרט, הסטודנטים מתנסים בטכנולוגיות שונות, כמו תכנון לוגי מתקדם ותכנות מערכות מתקדמות.

 

תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים לעבוד עם בקרים ומעבדי DSP, עם מעבדי ARM ועם מערכות משובצות בזמן אמת. נוסף על כך, הם מתמקצעים על System Design High Speed, על VxWorks, על RTOS ועל ASIC.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא כארבע שנים. מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי חובה בהנדסה, מקורסי חובה בהתמחות מחשבים, מקורסי בחירה, ממעבדות ומקורס מלווה פרויקט.

 

נושאי לימוד

 

  • תכן חומרה מתקדם
  • תכנות מונחה עצמים
  • יישומי מחשב להנדסה
  • תכן מערכות ספרתיות
  • ארכיטקטורות מחשבים    
  • שפת C++
  • מתודולוגיות תכן
  • טכנולוגיות VLSI
  • מערכות זמן אמת    
  • ועוד

 

תנאי קבלה

 

ללימודי הנדסת חשמל מתקבלים מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה. ישנם מספר מסלולי קבלה אפשריים - 

 

בגרות - (ללא פסיכומטרי) - בגרות במתמטיקה 5 יחידות בציון 75 או 4 יחידות בציון 85, וגם - בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60, וגם - בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 60 או 4 יחידות בציון 70, וגם אנגלית ברמת "בסיסי".

 

פסיכומטרי - ציון פסיכומטרי 600 ומעלה, ציון כמותי 115, בגרות במתמטיקה 5 יח' בציון 70 או 4 יחידות בציון 80, בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60, ציון אנגלית "בסיסי" ומעלה.

 

לימודים קודמים - תואר בממוצע 80, בגרות במתמטיקה 5 יחידות בציון 70 או 4 יחידות בציון 80, בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60, אנגלית ברמת פטור.

 

דיפלומת הנדסאים - דיפלומת הנדסאים בציון 85 ומעלה, וגם - בגרות במתמטיקה 5 יחידות בציון 70 או 4 יחידות בציון 80, בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60, אנגלית ברמת בסיסי ומעלה

 

תכנית ההכנה "בדרך להנדסה" - קבלת הציון הנדרש בכל אחד מן הקורסים בתכנית ההכנה "בדרך להנדסה" - מתמטיקה - 75, אנגלית - 70, פיזיקה - 70

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית להנדסה אפקה היא מוסד לימוד רב־תחומי המתמחה במקצועות ההנדסה. מסלולי הלימוד שבמכללה מתבססים את מקצועות הליבה ההנדסיים שעליהם נוספות שכבות ההתמחות של כל ענף הנדסי. במכללה אפשר ללמוד במגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני ובהם לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ולימודי הנדסה רפואית.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.Sc בהנדסת חשמל מטעם המכללה האקדמית להנדסה אפקה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר ממשיכים לתארים מתקדמים והם ממשיכים בפעילות מחקרית בתחום הנדסת התוכנה, החשמל והמחשבים. נוסף על כך, הם משתבצים בתפקידי הנדסה שונים בארגונים ובחברות העוסקות בתחום, כמו בענף הרכב, בפיתוח אמצעי לחימה, בפיתוח רפואי ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה