אפיק מעבר להנדסת חשמל מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר להנדסת חשמל מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

אפיק מעבר ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב


תכניות אפיק המעבר מציעות מסלול לימודים עם תנאי קבלה נוחים וגמישים שמתאימים למי שאינם עומדים בדרישות קבלה של מוסדות אקדמיים שונים. לימודי הנדסה מצריכים ברוב המקרים ממוצע ציונים גבוה בבגרויות ובפסיכומטרי וכן ציונים גבוהים במקצועות כמותיים, כגון בבגרות במתמטיקה. אפיק המעבר מציע אפשרות גם למי שאינם עומדים בדרישות הללו לשפר את סיכויי קבלתם ללימודי הנדסת חשמל.


במסגרת שיתוף פעולה בין אוניברסיטת תל-אביב, האוניברסיטה הפתוחה ומל"ג יכולים מועמדים ללימודי הנדסה שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללמוד באפיק קבלה ייעודי בין המוסדות. בין התכניות במסגרת אפיק המעבר להנדסה, ניתן למצוא גם אפיק מעבר להנדסת חשמל מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב. במהלך מסלול זה, הסטודנטים מתחילים ללמוד מקבץ קורסים באוניברסיטה הפתוחה ולאחר סיום מוצלח של הקורסים הללו יכולים להמשיך ללימודי חשמל ואלקטרוניקה באוניברסיטת תל-אביב כסטודנטים בשנה מתקדמת.


תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר במסלול זה נדרשים להשלים מקבץ קורסים, שעוסקים בתחומי יסוד של עולם ההנדסה. הקורסים חושפים לסוגיות בסיסיות במתמטיקה, בפיזיקה ובתורת החשמל והם מהווים בסיס לידע שנרכש בהמשך לימודי הנדסת חשמל.


לתשומת לבכם, חלק מן הקורסים בטבלה נלמדים כשרשרת, ניתן לקבל את הפטור הנדרש רק על ידי השלמת כל הקורסים יחד.
הקורסים הנדרשים במסגרת אפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס המקביל באוניברסיטת תל-אביב
אינפי 1 ו - 
השלמות בחשבון אינטגרלי ו - 
חדו"א ב'
חדו"א 1ב' ו - 
חדו"א 2 ב' ו - 
השלמה מתמטית לפיזיקה
אלגברה ליניארית 1 ו - 
אלגברה ליניארית 2
אלגברה ליניארית
מכניקה  פיזיקה קלסית 1
חשמל ומגנטיות פיזיקה 2
מבוא למד"ר מד"ר
מבוא להסתברות במדעים מבוא להסתברות ולסטטיסטיקה
מעבדה ביסודות פיזיקה מעבדה בפיזיקה א'
מוליכים למחצה ו - 
התקני מוליכים למחצה
מצב מוצק ופיזיקה קוונטית ו - 
התקנים אלקטרוניים
מערכות ספרתיות מערכות לוגיות ספרתיות
מבני נתונים מבוא לאלגוריתמים אלגוריתמים ומבני נתונים

 

מתכונת הלימוד


הלימודים באפיק המעבר נערכים במסלול גמיש שאותו הסטודנטים יכולים להתאים מבחינת קצב ושעות לצורכיהם. הסטודנטים יכולים לרכז את כל הקורסים הנדרשים לקבלת פטורים בשנה אחת או לפרוש אותם על פני עד כשש שנים.


באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים אפיקי מעבר נוספים שבהם נכללים לימודי הנדסת חשמל באוניברסיטת תל-אביב, אלה מאפשרים המשך למסלולים דו חוגיים או לתכניות לתואר כפול. בין המסלולים הללו אפיק מעבר להנדסת חשמל ומדעי המחשב או אפיק מעבר להנדסת חשמל ופיזיקה לתואר כפול. האוניברסיטה עורכת אפיקי מעבר למחלקות נוספות בפקולטה להנדסה, כגון אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול ואפיק מעבר להנדסה מכנית.


תנאי קבלה


באוניברסיטה הפתוחה לא דורשים ציון בפסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה במסגרת תנאי הקבלה לאפיק המעבר, שכן האוניברסיטה הפתוחה מתמקדת בהישגי הסטודנטים במהלך אפיק המעבר עצמו ולא ברקע הלימודי הקודם שברשותם. תנאי הקבלה הגמישים מאפשרים למגוון של אוכלוסיות להתקבל לאפיק המעבר, ללא תלות בלימודים קודמים.


המשך לימודים באוניברסיטת תל-אביב


סטודנטים שמעוניינים להמשיך ללימודים באוניברסיטת תל-אביב נדרשים להשלים את הקורסים בטבלה בציון ממוצע של לפחות 85. הם מקבלים פטורים על הקורסים הללו ומתקבלים לשנה מתקדמת בפקולטה להנדסה. קורסים מסוימים מקנים לסטודנטים נקודות בונוס לציון, אלה כוללים את הקורסים אלגברה ליניארית 1 ו - 2.


יש לעמוד גם בדרישות האוניברסיטה באנגלית ולהגיע לרמת פטור באנגלית. עם השלמת הדרישות והמשך הלימודים לאוניברסיטת תל-אביב, עליהם להשלים את כל הקורסים שנלמדים במהלך שנה א' באוניברסיטת תל-אביב שאין להם מקבילה באפיק המעבר.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה