רוצה פרטים על לימודי תקשורת ועיתונאות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בתקשורת עם התמחות עיתונאות כתובה ודיגיטלית

רוצה לדעת על לימודי תקשורת ועיתונאות? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת בהתמחות עיתונאות


מגיעים לכותרת הראשית


העיתון המודפס נחשב פעם לאחד מערוצי התקשורת המרכזיים ושימש במידה רבה כדרך העיקרית של אנשים להתעדכן באירועים האחרונים בארץ ובעולם. עם השנים חלו התפתחויות רבות במדיה וכך גם העיתונות שינתה את פניה. תכניות הטלוויזיה וכמובן האינטרנט אמנם לא הכחידו לחלוטין את העיתונים המודפסים אך הם בהחלט מהווים נתח עיקרי מעולם האקטואליה שלנו.


צרכני התקשורת של היום הם מתוחכמים מאי פעם. בעידן שבו המידע עובר תוך שניות דרך הרשתות החברתיות, העיתונאים צריכים להיות עם יד על הדופק ולהצטיין בדינמיות וביצירתיות רבה במיוחד. במציאות שבה כל אחד מאיתנו יכול ליצור תוכן עיתונאי, החל מרשומה בבלוג ועד לפוסט בפייסבוק, אפילו עצם הגדרת התפקיד של העיתונאים משתנה ללא היכר.


במסגרת התואר הראשון בתקשורת מציעים מספר מוסדות לימוד מסלול התמחות בעיתונות. המסלול בא להכשיר את הסטודנטים לתפקידי עיתונאים למגוון פלטפורמות במדיה. התלמידים מקבלים סל נרחב של כלים שיכולים לשמש אותם בעבודתם במערכות עיתונים, בערוצי תקשורת ובשלל אפיקים במדיה הדיגיטלית.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מיועדת לבעלי זיקה לעולם המדיה, שמעוניינים להשתלב בענפי העיתונות, בין אם הכתובה ובין אם המשודרת או הדיגיטלית. עולם העיתונאות כולל בתוכו מגוון צדדים וכך יכול להתאים לאוהבי הכתיבה, הטלוויזיה, העריכה ויחסי הציבור.


תכנית הלימודים


במהלך מסלול התמחות זה הסטודנטים מכירים את מגוון ההיבטים שנוגעים לעבודה עיתונאית. כך הם דנים בתפקידי כתיבה, תחקירנות, עריכה ביצוע של ראיונות. הם גם בוחנים סוגים שונים של כתבות וסוקרים את תהליכי הפקתן. בהמשך, הם מתעמקים בשינויים שיצרה מהפכת הניו מדיה בעולם העיתונות. הם לומדים על עיתונות לפלטפורמות כמו מובייל ורשתות חברתיות וגם עוסקים בכתיבה לבלוגים.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות בעיתונאות מהשנה השנייה ללימודיהם. במסגרתה הם משתתפים בקורסי חובה ובחירה וגם במספר סמינריונים. מלבד הלימודים העיוניים, מוקדש גם חלק מהמסלול להתנסות מעשית בעיתונות. כך משתתפים במפגשים עם אנשי תקשורת, בסדנאות כתיבה ועריכה ובסיורים לימודיים.


לקראת סיום התכנית הם גם לוקחים חלק בפרויקט מעשי כל כתיבה ועריכה בעיתונים או באתרי אינטרנט. חלק ממוסדות הלימוד מציעים גם התנסות פרקטית בכלי תקשורת שונים כמו עיתונים, מגזינים ומשרדי דוברות.


נושאי הלימוד

 

 • עריכת חדשות
 • עיתונות באינטרנט
 • עריכת ראיונות
 • הכנת כתבות שטח
 • תחקיר עיתונאי
 • צילום ועריכת וידאו
 • כתיבה מגזינית
 • איסוף מידע עיתונאי
 • כתבות טלוויזיה
 • אמצעי מדיה חדשים
 • דיווחים משודרים    
 • תפקוד של העיתונות    
 • ועוד


תנאי קבלה


למסלול העיתונאות מתקבלים החל משנת הלימודים השנייה. כדי להתקבל לתואר הראשון בתקשורת, יש צורך בבגרות מלאה ובציון בפסיכומטרי. מוסדות הלימוד דורשים לרוב בגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות בציון גבוה. ציון ההתאמה המבוקש משתנה בין המוסדות ונע בין 530 - 580. במקרים מסוימים בעלי ממוצע בגרויות גבוה יכולים להתקבל גם בלי פסיכומטרי.


חלק ממוסדות הלימוד מקבלים גם בוגרי לימודי הנדסאים שלהם ציונים גבוהים במבחנים החיצוניים. במקרים מסוימים, מועמדים שאינם עומדים ברף הדרישות מוזמנים למבחני מיון ולראיונות אישיים.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במסלול זכאים לקבל בסיומו תואר ראשון בתקשורת BA שניתן על ידי מוסד הלימוד.

 

 

היכן לומדים?

 

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: מלבד ההתמחות בעיתונות, מציע בית הספר לתקשורת של אוניברסיטת אריאל עוד ארבעה מסלולי התמחות. אלה כוללים תואר בתקשורת בהתמחות רדיו, תואר בתקשורת בהתמחות אינטרנט ומדיה חברתית, תואר בתקשורת בהתמחות קולנוע וטלוויזיה ותואר בתקשורת בהתמחות בתקשורת אסטרטגית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי תקשורת ועיתונאות?

רוצה לדעת יותר על לימודי תקשורת ועיתונאות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי תקשורת ועיתונאות
שאלות הגולשים בנושא
תנאי קבלה - תואר ראשון בתקשורת\עיתונאות