רוצה פרטים על תואר ראשון בתקשורת ורדיו?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בתקשורת עם התמחות ברדיו

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר ראשון בתקשורת ורדיו? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת בהתמחות רדיו


קריירה בתדר גבוה


תמורות רבות עברו על הרדיו לאורך השנים. אם בעבר היווה פלטפורמה עיקרית ומרכזית בהעברת מידע תקשורתי, אפשר היה לחשוב שהיום הוא פינה את מקומו לסוגי מדיה חדשניים יותר, כמו טלוויזיה ואינטרנט. עם זאת, הרדיו חי וקיים, ואף משתמש בתכונות של הפלטפורמות הדיגיטליות כדי להתפתח ולהשתכלל. כך לצד השדרנים באולפני התחנות הגדולות, גם אנשים פרטיים יכולים לשבת מאחורי המיקרופון, לנהל תחנת רדיו אינטרנטית ולהעביר תכנים למאזינים בעולם כולו.


במסגרת התואר הראשון בתקשורת, מציעים מספר מוסדות לימוד מסלול התמחות ברדיו. התכנית מעניקה מבט מעמיק על שידורי הרדיו ומתמקדת בגלגול של מדיום זה בעידן האינטרנט והמדיה החדשה. בפני בוגרי ההתמחות ישנם אפיקים אפשריים שונים לתעסוקה, ביו היתר כשדרנים, כעורכים וכטכנאים בתחנות רדיו וכן בתפקידים נוספים בעולמות הפרסום, יחסי הציבור והניו מדיה.


למי מיועדים הלימודים


מסלול התמחות זה מתאים במיוחד לבעלי זיקה לעולם המדיה שמעוניינים להשתלב בתחום הרדיו בשלל תפקידים. הענף כולל היבטים אמנותיים, יצירתיים ואקטואליים לצד פן טכני.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות מתמקדים בהיבטים החזותיים של המדיה ובתוכן הכלול בה. הם שמים דגש רב על שידורי רדיו בעידן הניו מדיה, לרבות שידורי אינטרנט ויצירה של פודקאסטים. בהמשך הם בוחנים את התפקידים השונים בתחנת הרדיו ואת תהליכי התחקיר, ההפקה, ההגשה והעריכה של תכניות מסוגים שונים. כך הם בוחנים ז'אנרים מסוימים כמו תכניות אקטואליה ופוליטיקה, תכניות תרבות ושדרנות ספורט. הם גם מעמיקים בתיאוריות שונות בתחום התקשורת וסוקרים תמורות ומגמות שעברו עליה לאורך השנים.


מתכונת הלימוד


זהו אחד ממסלולי ההתמחות המוצעים בתואר בתקשורת, במרבית המוסדות בוחרים בו בשנת הלימודים השנייה. הסטודנטים משתתפים בשיעורי חובה ובחירה ובסמינריונים וכן בסיורים לימודיים ובהרצאות אורח של אנשי תקשורת.


חלק ניכר מהתכנית מוקדש להתנסות מעשית בשדרנות בשיתוף עם גופי שידור במסגרתה התלמידים מפיקים תכניות רדיו ורדיו אינטרנטי ואף משתתפים בהגשה ובעריכה בערוצי רדיו פעילים. לקראת סיום התכנית הם צריכים לבצע פרויקט גמר מעשי ולהשלים שעות סטאז'.

 


נושאי הלימוד

 

 • עריכת סאטירה ובידור
 • דיני תקשורת
 • תפקידי שדרים וטכנאים
 • עריכת מוזיקה
 • ז'אנרים ברדיו ובטלוויזיה
 • מדיה ודעת קהל
 • תחקירנות וביצוע ראיונות
 • יצירת פודקאסטים
 • עריכת פרסומות ופרומואים
 • שפת שידור ושפה עיתונאית
 • פיתוח תוכן ופורמטים    
 • בעלי תפקידים בתחנת הרדיו    
 • ועוד


תנאי קבלה


הקבלה למסלול זה מותנית בהצגת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי, ציון ההתאמה המבוקש נע לרוב בין 530 - 560, בכפוף לדרישות כל מוסד לימוד. ברוב המקרים נדרש גם ציון גבוה בבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות. לעיתים, מי שברשותם ממוצע בגרויות גבוה יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי.


חלק ממוסדות הלימוד מקבלים גם בוגרי לימודי הנדסאים שלהם ממוצע ציונים גבוה במבחנים החיצוניים. מתאימים שעומדים בתנאי הקבלה מוזמנים לרוב גם לראיון אישי. במקרים מסוימים ניסיון קודם בעולם המדיה יכול להוות יתרון למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, בכפוף להחלטת וועדת חריגים.

 


תעודה


מי שמסיימים בהצלחה את הלימודים במסלול ומשלימים את כל חובותיהם זכאים לקבל תואר ראשון BA בתקשורת בציון ההתמחות ברדיו מטעם מוסד הלימוד.

 


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: באוניברסיטת אראל בשומרון מציעים מסלול התמחות ברדיו בניו מדיה ומסלול נפרד לקולנוע ולטלוויזיה. בית הספר לתקשורת באוניברסיטה מציע גם מסלולי תואר בתקשורת בהתמחות עיתונות כתובה, תואר בתקשורת בהתמחות תקשורת אסטרטגית ותואר בתקשורת בהתמחות מדיה חברתית ואינטרנט.

 

 

 

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שדרות): במסגרת מסלול רדיו במכללת ספיר הסטודנטים סוקרים את שלל היבטים בשידורי רדיו לרבות ראיון פוליטיקאים, תקשורת ספורט ותכנון פודקאסטים. במכללה מתקיימות גם תכניות תואר ראשון בתקשורת בהתמחות תקשורת שיווקית, תואר בתקשורת בהתמחות עיתונות ותואר בתקשורת בהתמחות דיגיטל.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון בתקשורת ורדיו?

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון בתקשורת ורדיו?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר ראשון בתקשורת ורדיו