הסבת אקדמאים להוראת עברית כשפה נוספת במכללת לוינסקי לחינוך - תעודת הוראה

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת עברית כשפה נוספת במכללת לוינסקי לחינוך - תעודת הוראה

תעודה הוראה בעברית כשפה נוספת - הסבת אקדמאים להוראת עברית - במכללת לוינסקי לחינוך


עבור בעלי תואר ראשון בתחומי דעת שונים שהחליטו לאחר סיום הלימודים שהם מעוניינים לעסוק בהוראה, או מי שרוצים לשנות כיוון לעשייה חינוכית, קיימת האפשרות להשתתף בלימודים לתעודת הוראה- הסבת אקדמאים להוראה. הסטודנטים בתוכניות אלו רוכשים היכרות עם תיאוריות חינוכיות מתקדמות, רוכשים כישורים פדגוגיים, וכן מתנסים מעשית בלימוד וחינוך בכיתות ובגנים. כך הם יוצאים אל מערכת החינוך כשברשותם הכלים והמיומנויות הבסיסיים הדרושים לאנשי חינוך - תחום שבו ההתפתחות המקצועית נדרשת כל העת, עם השינויים החברתיים והטכנולוגיים שיוצרים צורך בהתאמת השיטות החינוכיות אליהם.


מי שרוצים לפתח קריירה כאנשי חינוך, וברשותם תואר ראשון בתחומים הקשורים לשפה, ולספרות, או שמתעניינים בהוראת שפה ובתהליכי הלמידה הכרוכים בכך, יכולים להשתתף בלימודים לתעודת הוראה בעברית כשפה נוספת במכללת לוינסקי לחינוך, המתקיימים במסלול להסבת אקדמאים להוראה.

תכנית הלימודים


במסלולים השונים להסבת אקדמאים להוראה, הסטודנטים לומדים קורסים בתחום החינוך, כולל תיאוריות למידה, בניית תכניות לימודים, הערכת תלמידים, וכן תחומי דעת הקשורים לחינוך כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה, ופילוסופיה של החינוך. הקורסים שעוסקים בחינוך מתמקדים בסוגיות מרכזיות בהוראת ילדים מקבוצות גיל שונות.


נוסף על כך, הסטודנטים מקבלים כלים להוראת אוכלוסיות שונות, כולל שילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות חינוכיות שונות. בכל מסלול מוקדשים קורסים להתעמקות בתחומי דעת לפי התמחות הסטודנטים, כגון מתמטיקה, אנגלית, ספרות, לשון, מדעים, ועוד.


מסלול תעודת הוראה בעברית כשפה שנייה מותאם לכלל קבוצות הגיל של התלמידים: בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים, ובתי ספר על יסודיים. כמו כן, הלימודים מכשירים את הסטודנטים לעבודה גם במסגרות חינוכיות לא פורמליות, כמו מועדוני נוער ואולפנים.

 

במסלול מתמקדים בתכנים הקשורים ללימוד רב תרבותי ורב לשוני, תהליכים של רכישת שפה נוספת וקשיים עמם מתמודדים התלמידים ברכישת העברית. הסטודנטים מתמקדים גם במאפיינים ובמבנה של השפה העברית, ולומדים כיצד לשלב בהוראתם טכנולוגיות ממוחשבות ודיגיטליות.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים כוללים, לצד תכני הלימוד העיוניים, גם התנסות מעשית. הסטודנטים משתלבים במהלך התוכנית בלימוד בתוך בתי ספר ובגני ילדים, תוך ליווי פדגוגי של מדריכים ושל הצוות החינוכי במוסדות השונים. ההתנסות המעשית מאפשרת יישום של החומר הנלמד, וכניסה הדרגתית אל המקצוע תוך הנחייה וקבלת משוב וביקורת בונה מצד המדריכים.


הלימודים מתאימים לאנשים עובדים ובפרט לעובדים בתחום החינוך וההוראה.


נושאי הלימוד

 

 

  • מאפייני השפה העברית
  • שימוש בעזרים טכנולוגיים
  • תהליך רכישת שפה נוספת
  • חינוך רב תרבותי ורב לשוני
  • קשיים ברכישת שפה נוספת
  • טקסטים ספרותיים כגשר בין תרבותי
  • פדגוגיה של הוראת עברית כשפה נוספת
  • ועוד


תנאי קבלה


הלימודים לתעודת הוראה בעברית כשפה שנייה מיועדים למי שרוצים ללמד תוך דגש על רב תרבותיות ורב לשוניות, ומעוניינים לעבוד בבתי ספר שבהם האוכלוסייה היא הטרוגנית: תלמידים מהחברה הערבית, עולים חדשים, מהגרים ממדינות אחרות, ועוד. כמו כן, הלימודים מתאימים למורים שרוצים להרחיב את ההסמכה הקיימת שלהם ולקבל עוד תעודת הוראה בהוראת עברית כשפה נוספת.


על המועמדים להיות אקדמאים, בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, שציונם הממוצע הוא 80 או יותר. מי שברשותם תואר ראשון ממוסד לימודים שאינו ממוקם בישראל, נדרשים להציג אישור שקילה כמו גם ציון במבחן יע"ל של 110 או יותר. מועמדים אלו מחויבים להשתתף בקורסי עולים, שהיקפם 4 שעות שבועיות. מבחן יע"ל וקורסי העולם אינם רלבנטיים עבור בעלי תואר ראשון ממוסד מחו"ל שמחזיקים בתעודת בגרות ישראלית.

 


תעודה


העומדים בהצלחה בחובות ההכשרה, זכאים לתעודת הוראה בעברית כשפה נוספת. התעודה ניתנת מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.


אפשרויות תעסוקה

 

בעלי תעודת הוראה בתחום לימוד העברית כשפה נוספת, יכולים להשתלב במסגרות פורמליות כמו בתי ספר רב תרבותיים וכאלו המורכבים מאוכלוסיות הטרוגניות, וכן במסגרות בלתי פורמליות כגון אולפנים. ההסמכה מוכרת גם בישראל וגם בחו"ל, כך שהיא יכולה לפתוח הזדמנויות עבור מורים שמעוניינים בהוראה בבתי ספר יהודיים, או במחנות קיץ ובמסגרות כמו תנועות נוער או מסגרות פרטיות אחרות.

 

 

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך
עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך