תעודת הוראה במסלול משולב הנדסה ומתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

שירות אישי - צור קשר
תעודת הוראה במסלול משולב הנדסה ומתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

תעודת הוראה במסלול משולב הנדסה ומתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל


התכנית לתעודת הוראה במסלול משולב להנדסה ומתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה מתאימה לאקדמאים בתחומים הנדסיים הנלמדים במכללה, המעוניינים לשנות כיוון בקריירה ולהשתלב בעולם ההוראה. תכנית זו מקנה תעודת הוראה משולב לחינוך העל יסודי, במקצוע הנדסי ובמתמטיקה.


סטודנטים במסלול המשולב יכולים לקבל תעודת הוראה בענף ההנדסי שבו התמחות בתואר הראשון, וכן תעודת הוראה במתמטיקה. באופן זה, הם יכולים להרחיב את אפשרויות התעסוקה כמורים. התכנית מותאמת למתווה המל"ג ומוכרת על ידי משרד החינוך.

 

מה לומדים?


מסלול זה מקנה הכשרה לחינוך באופן משולב, הן להוראת מתמטיקה והן להוראת התחום ההנדסי שבו התמחו.


הסטודנטים לומדים קורסים במתודיקה בהוראת המקצוע ההנדסי שבו התמחו, לצד מתודיקה בהוראת מתמטיקה וענפים רלוונטיים כגון גיאומטריה ואלגברה. כמו כן, הם נחשפים לתהליכי שילוב טכנולוגיות ויישומים מתקדמים בהוראת המקצועות המדעיים והמתמטיים, כדי לעודד למידה עצמאית וכישורי חשיבה בקרב התלמידים. נוסף על כך, הם יכולים להכיר היבטים בהוראת תלמידים מצטיינים, ניווט כיתה וסוגיות נוספות הרלוונטיים למורים לעתיד.

 

 

מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית במסלול המשולב 71 נ"ז. היא מתקיימת במסלול גמיש שבו האקדמאים יכולים להתאים את מבנה הלימודים ללימודיהם הקודמים ולצורכיהם, וכן לשילוב עם עבודה. הסגל המקצועי, שהוא בעל ניסיון במגוון התמחויות, מלווה את הסטודנטים ומעניק להם תמיכה ויחס אישי כדי לסייע להכין אותם להשתלבות בהוראה.


במהלך הלימודים במסלול משלבים הסטודנטים התנסות מעשית בהוראה. בהתנסות הם יכולים להכיר מקרוב תהליכי הוראה משמעותיים תוך ליווי ותמיכת הצוות המקצועי. מטרת ההתנסות היא לאפשר חשיפה יישומית ומשמעותית לעבודת המורים.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במסגרת המסלול המשולב:

 

 • ניווט כיתה
 • מחקר חינוכי
 • תורת ההוראה
 • סוציולוגיה של החינוך
 • שיטות הוראה והערכה
 • פיתוח והערכת תכניות לימודים
 • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


כדי להתקבל למסלול המשולב, על המועמדים לעמוד בדרישות הבאות:

 • תואר ראשון באחד מן המקצועות הנלמדים לתואר ראשון במכללה האקדמית להנדסה בראודה, או תואר ממוסד אקדמי מוכר בישראל או מאוניברסיטה בחו"ל המוכרת על ידי משרד החינוך
 • הישגים טובים בקורסי המתמטיקה בתואר הראשון
 • ממוצע ציונים 70 ומעלה בתואר הראשון
 • הקבלה מותנית בראיון ובקביעת תכנית אישית על ידי יועצת אקדמית
 • במקרים מסוימים ישנה דרישה להשלמת קורסים מתמטיים, או לשיפור ההישגים בקורסים המתמטיים, על פי הרקע המתמטי הקודם של המועמדים

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרי התכנית מקבלים תעודת הוראה משולבת לבתי ספר על יסודיים במקצוע ההנדסי שבו התמחו (לכיתות ז' - י"ב) ובמתמטיקה (לכיתות ז' - י').

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


מסלול זה מכין את משתתפיו להשתלבות בקריירה בהוראה, כאשר הוא פותח מגוון רחב יותר של אפשרויות תעסוקה עקב ההתמחות המשולבת במתמטיקה ובמדעי המחשב. בוגרי התכנית יכולים לשמש מורים לשני המקצועות במערכת החינוך העל יסודית. מדובר על שני מקצועות שלהם דרישה רבה במערכת, המורים נדרשים בבתי ספר בכל אזורי הארץ.

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית להנדסה בראודה, הממוקמת בכרמיאל בסמוך לחיפה, היא מכללה אקדמית להנדסה שבה מכשירים מהנדסים במגוון ענפים מבוקשים כגון תוכנה, תעשייה וניהול, מכונות, חשמל ועוד. ניתן ללמוד במסלולים לתואר ראשון, תכניות לתואר שני וכן תכניות לימודי הוראה, המיועדות לאקדמאים ולסטודנטים בשנים מתקדמות המעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולעסוק גם בהוראת מקצועות ריאליים במקביל לקריירה כמהנדסים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל