הסבת אקדמאים לחינוך יסודי במכללת לוינסקי

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים לחינוך יסודי במכללת לוינסקי

הכשרת אקדמאים להוראה בבית הספר היסודי במכללת לוינסקי לחינוך


ידע בראשית הדרך


השנים בבית הספר היסודי הן פרק זמן חשוב בחיי ילדים. בית הספר היסודי משמש מעיין גשר בין שנות הגן לבין החינוך בתיכון, הוא מספק כלים לימודיים שחשובים לראשית הדרך החינוכית וגם מיומנויות לחיים עצמם. מסיבה זו מקדישים מאמצים רבים להכשרתם של מורים איכותיים ויצירתיים לבתי הספר. אקדמאים שמעוניינים לעבור למקצוע שיש בו תחושת שליחות יכולים לעשות את הצעד ולעבור הכשרה להוראה.


התכנית להסבת אקדמאים להוראת בחינוך יסודי שפועלת במכללת לוינסקי באה להכשיר אקדמאים מתחומי ידע שונים ללמד בכיתות בבתי ספר יסודיים. המסלול שואף להכשיר מורים בעלי ידע נרחב, מיומנויות חינוכיות מפותחות ורגישות לפן הערכי של עולם החינוך וההוראה. הבוגרים יכולים להשתלב בבתי ספר פרטיים וציבוריים ולסייע לקדם תהליכי חדשנות במערכת החינוך.


תכנית הלימודים


תכנית זו להסבת אקדמאים מאפשרת הכשרה להוראה למגוון של מקצועות הוראה לבית הספר היסודי. בין התחומים שהמשתתפים יכולים לבחור בהם נכללים הוראת ספרות, הוראת מקרא, הוראת אנגלית, הוראת מתמטיקה או הוראת טבע.


בתחילת ההכשרה הם רוכשים תשתית עיונית בתחום החינוך ובוחנים סוגיות פסיכולוגיות, תרבותיות וסוציולוגיות של ההוראה. בהמשך הם לומדים בהרחבה על טכניקות חינוכיות, על תהליכי למידה ועל דריכם לפיתוח ולתכנון של תכניות לימוד בדגש על גילי בית הספר היסודי.


מתכונת הלימוד


תכנית הכשרת האקדמאים להוראה נמשכת בין שנה לשנתיים, ניתן לפרוש אותה על פני פרק זמן נרחב יותר במקרים מסוימים. מערכת השעות היא גמישה יחסית, במטרה לסייע לאנשים עובדים וכך אפשר לתכנן את המפגשים לפי הקצב והצורכים האישיים. ישנה גם אפשרות ללמוד חלק מהקורסים באופן מקוון.


המשתתפים לוקחים חלק בקורסים עיוניים ובסדנאות, תרגילים, סיורים ודיונים קבוצתיים בתחומי החינוך. כמו כן הם מבצעים התנסות מעשית בהוראה שמתקיימת בבתי ספר יסודיים ובמסגרתה לוקחים חלק פעיל בפעילות הבית ספרית.


נושאי הלימוד

 

  • חינוך וניהול כיתה
  • תכנון והערכת לימודים
  • רפורמות במערכת החינוך
  • קבוצות כמערכות חברתיות
  • היבטים סוציולוגיים בעבודת מחנכים    
  • שיטות מחקר
  • לקויות למידה
  • תרבות ישראל
  • התפתחות שפה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה להכשרת אקדמאים להוראה במכללת לוינסקי מפעילה עוד שלל מסלולי הסבה. בהם אפשר למנות הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד והסבת אקדמאים להוראה בבתי ספר על יסודיים, במקצועות שונים. בפקולטה לחינוך של המכללה אפשר ללמוד בתכניות מגוונות להכשרה מקצועית למורים וכן במסלולים לתואר שני בחינוך, שבאמצעותם יכולים אנשי הוראה לפתח את המיומנויות שברשותם ולצמוח במערכת החינוך.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית הסבת האקדמאים המועמדים צריכים להיות בעלי תואר מוכר בענפי מדעי החברה, מדעי הרוח או אמנויות בממוצע של 80 ומעלה. המחזיקים בתואר בתחומי מדעי מדעים מדויקים ומדעי החיים נדרשים לממוצע 75 ומעלה. כל המועמדים עוברים גם ראיונות קבלה, מי שברצונם להשתלב במסלול הסבה להוראת אנגלית צריכים לעבור גם בחינת מיון פנימית בשפה האנגלית.


תעודה


לסטודנטים המסיימים את התכנית בהצלחה מוענקת תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי לפי תחום התמחותם מטעם מכללת לוינסקי לחינוך. כדי לקבל את רישיון ההוראה יש צורך להשלים את שנת ההתמחות (סטאז') במערכת החינוך.

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך
עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך