תעודת הוראה בתחום הנדסי במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

שירות אישי - צור קשר
תעודת הוראה בתחום הנדסי במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

תעודת הוראה בתחום הנדסי במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

 

במכללה האקדמית להנדסה בראודה ניתן לקחת חלק בתכנית לתעודת הוראה בתחום הנדסי. מסלול זה מקנה לבוגריו תעודת הוראה לכיתות ז' - י"ב בחינוך העל יסודי באחד מן התחומים הבאים: ביוטכנולוגיה, מכונות, תעשייה וניהול, חשמל ואלקטרוניקה, מדעי המחשב.


תכנית זו מתאימה לאקדמאים במקצועות הנלמדים במכללה לתואר ראשון וכן לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במכללה האקדמית להנדסה בראודה העומדים בתנאי הקבלה, המעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהשתלב גם בתחום החינוך. הידע הנרכש בתחום ההוראה יכול לסייע לבוגרים להשפיע על דור העתיד ובמקביל לתרום לפיתוח האישי והמקצועי שלהם כמהנדסים וכמורים.

 

מה לומדים?


במסלול זה יכולים הסטודנטים לרכוש ידע בתחום החינוך ולרכוש את הכלים להוראת תחום הדעת שלהם בבתי ספר על יסודיים. מטרתה של התכנית היא הכשרת הבוגרים לקבלת תעודת הוראה ולהשתלבות בהוראת המקצועות ההנדסיים והמדעיים במערכת החינוך.


באמצעות הקורסים הנלמדים הם נחשפים לעקרונות חשובים בחינוך ובהוראה ורוכשים כלים במתודיקה של הוראת המקצוע הנבחר. כמו כן, עוסקים בשילוב טכנולוגיות ושיטות הוראה מתקדמות בעבודה בכיתות.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקפה של התכנית הוא 48 נ"ז. היא כוללת קורסי חובה ובחירה, קורסי חובה ללא קרדיט, השתלמויות ללא קרדיט וכן סמינר. כמו כן, מתקיימת התנסות מעשית בחינוך שבה מתרגלים בפועל את החומר הנלמד בליווי מקצועי.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במסגרת התכנית:

 

 • מיקרו הוראה
 • תורת ההוראה
 • הערכה בחינוך
 • פילוסופיה של החינוך
 • סוציולוגיה של החינוך
 • הערכת תכניות לימודים
 • למידה מבוססת פרויקטים בחינוך הנדסי
 • ועוד


מהם תנאי הקבלה?


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים העומדים בדרישות הבאות:

 • סטודנטים אשר לומדים במכללה האקדמית להנדסה בראודה לתואר ראשון בהנדסה, החל מהסמסטר השלישי ללימודיהם, וממוצע הציונים שלהם 70 ומעלה
 • או - בעלי תואר ראשון באחד מן המקצועות הנלמדים לתואר ראשון במכללה האקדמית להנדסה בראודה, או תחום קרוב, ממוסד אקדמי ישראלי מוכר או מוסד אקדמי בחו"ל המוכר על ידי משרד החינוך, וממוצע הציונים שלהם 70 ומעלה
 • הקבלה לתכנית מותנית בראיון אישי מול ראש היחידה או מול יועץ אקדמי בתכנית המבוקשת.

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרי התכנית העומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים, לכיתות ז' - י"ב בתחומים הנלמדים (ביוטכנולוגיה, מכונות, מדעי המחשב, תעשייה וניהול או חשמל ואלקטרוניקה).

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר קבלת תעודת ההוראה, יכולים בוגרי התכנית להשתלב בבתי ספר על יסודיים וללמד את תחום הדעת שבו התמחו. כך יכולים הבוגרים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולשלב עבודה בתחום החינוך יחד עם עבודתם כמהנדסים בתעשייה. נכון להיום קיימת דרישה רבה למורים במערכת החינוך, ובפרט למקצועות הנדסיים ומדעיים.

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית להנדסה בראודה שבכרמיאל מתקיימות תכניות נוספות בתחום לימודי ההוראה, שבהן ניתן לקבל את ההכשרה הנדרשת להשתלבות במערכת החינוך. בין אותן תכניות נכללים מסלול הכשרת הנדסאים להוראת המקצועות הטכנולוגיים, המיועדת להנדסאים בתחומים מכונות, חשמל ואלקטרוניקה; מסלול "מהייטק להוראה" שבו מקבלים הכשרה להוראת מתמטיקה או מדעי המחשב, תכנית לתעודת הוראה משולבת בהנדסה ובמתמטיקה; הרחבת הסמכה לבעלי תעודת הוראה המעוניינים ללמד מתמטיקה; ועוד. במוסד הלימוד מתקיימים גם לימודי הנדסה לתואר ראשון ושני, במגוון מסלולים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל