לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות RF ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות RF ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות RF ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


בתעשיית התקשורת מהנדסים עושים שימוש רב בגלים למטרות העברה, שידור וקליטה של מידע וכן למטרות חישה מרחוק. הקרינה האלקטרומגנטית נחלקת לכמה אורכי גל, כאשר הקצרים ידועים בשם "מיקרו" והארוכים קרויים "רדיו". לכל אחד מן הגלים מטרות אחרות ושימושים שונים בתחום הנדסת החשמל והאלקטרוניקה, בהתאם לסוגי המידע שיש להעביר במסגרת הפרויקט. תחום ה – RF מתייחס לתדרי הרדיו, מהנדסים משתמשים בתדרים אלה בשלל יישומים לתעשייה האזרחית והצבאית.


במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון ניתן ללמוד בהתמחות מערכות RF. מסלול ההתמחות בתחום ה – RF מעניק לסטודנטים כלים בסיסיים שיכולים לסייע להכשרם כמהנדסי אנטנות ומיקרוגל. כמו כן, מסלול זה מתאים גם למהנדסי אלקטרואופטיקה ולאנשי מערכות מכ"ם ותקשורת ובמהלכו ניתן לפתח שלל מיומנויות מקצועיות ולרכוש ידע החיוני לתפקידים הללו בתעשייה.


בוגרי לימודי הנדסת חשמל מבוקשים במגוון אפיקים בתעשייה. הם יכולים לשמש מתכננים ומפתחים של רכיבים אלקטרוניים, לתכנן מערכות בקרה ותקשורת, לעסוק בפיתוח ויישום של מחשבים ועוד. במוסד הלימוד שואפים להכשיר מהנדסים מיומנים שיכולים להתמקצע בתחומים שיש להם ביקוש בתעשייה של היום, שבה ישנו מחסור ניכר במהנדסי חשמל.

 

היכן לומדים?


המסלול מתקיים בקמפוס אשדוד של מוסד הלימוד.


תכנית הלימודים


במסלול זה ללימודי הנדסת חשמל הסטודנטים מתמקדים בתכנון ויישום מערכות ובשיטות אנליזה מתקדמות. הם בוחנים את תהליכי התכנון על כל שלביהם החל מרמת המקורות, דרך מערכות תמסורת ועד לפיזור והתפשטות של גלים.


במסגרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה רוכשים הסטודנטים מיומנויות להתמודדות הן עם אתגרים הנדסיים עכשוויים והן עם אלה העתידיים בתחום. ייחוד מחלקה זו היא המספר הרב של העיסוקים ההנדסיים והמדעיים הנכללים בה, עיסוקים אלה עוסקים ברבים מהתחומים בתעשייה עתירת הידע.

 

מתכונת הלימוד


לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה נפרשים על פני שמונה סמסטרים ואורכם ארבע שנים. הסטודנטים יכולים לבחור את תחום ההתמחות בשנה השלישית ללימודיהם, בהתאם לתחומי העניין ההנדסיים שלהם. בתחום ההתמחות נלמדים קורסים שונים ומתקיימות מעבדות כדי להעמיק ולבסס את הידע ברשות הסטודנטים בתחום ה – RF.


במהלך השנתיים הראשונות בתכנית הסטודנטים לומדים קורסי בסיס שבהם רוכשים יסודות מדעיים וכלים מתמטיים הנחוצים למהנדסים. בשנים המתקדמות יותר מתקיימים שלל קורסי חובה ובחירה וכן מעבדות, כגון מעבדת אנטנות ומיקרוגלים.


המחלקה נלמדים קורסים בשיטת Project Oriented, בשיטה זו הסטודנטים מתנסים באופן יישומי בהתמודדות עם משימות הנדסיות, דרכן נפגשים עם אתגרים מתוך עולמם של מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה. במשימות אלה מיישמים את הידע העיוני הנרכש ומחברים אותו ליישומים הנדסיים פרקטיים.


במחלקה שואפים לטפח את הקשרים עם התעשייה וכך נערכים שלל סיורים לימודיים בתעשיות מובילות, נערכים גם ימי תעשייה שבהם מגיעים אל הקמפוס אנשי תעשייה ומעבירים הרצאות מתוך ניסיונם המקצועי, מה שמסייע בחשיפת הסטודנטים למתרחש בתעשייה.


נושאי הלימוד


סטודנטים בהתמחות מערכות RF לומדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

  • מכ"ם.
  • אנטנות.
  • RF פסיבי.
  • מעגלי RF.
  • מבוא למיקרוגלים.
  • ועוד.

  

תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים להיות בעלי בגרות מלאה וציון פסיכומטרי או פסיכוטכני ברמה הנדרשת. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה. עליהם לעבור ועדת קבלה.

 

 

תעודה


תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Sc. מוענק לבוגרי התכנית על ידי SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.

 

על מוסד הלימוד

 

סטודנטים במחלקה ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בקמפוס אשדוד יכולים לבחור בהתמחויות נוספות, כגון התמחות אלקטרואופטיקה, התמחות מערכות הספק, התמחות לוויינים וחלל והתמחות תקשורת.


ב - SCE נלמדות עוד מגוון תכניות לתואר ראשון ושני. בין המסלולים הנלמדים נכללים לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת כימיה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת בניין, לימודי הנדסת תוכנה, לימודי מדעי המחשב, לימודי תקשורת חזותית (B.Des), ולימודי אדריכלות לתואר ראשון (B.Arch).

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון