הסבת אקדמאים לחינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים לחינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי

הכשרת אקדמאים ללימודי חינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי לחינוך


צלילים של חינוך


למוזיקה יש תפקיד מרכזי בחיים של רובנו, וגם בבתי הספר מעניקים לה מקום של כבוד. ילדים לומדים יסודות בעולם המוזיקה עוד מגיל הגן, ובהמשך מפתחים את היכולות שלהם בשירה ובנגינה בשלל כלים. לפעילות מוזיקלית יש יכולת להשפיע לא רק על החוש היצירתי של הילדים, אלא גם לתרום לאווירה הבית ספרית וליחסים החברתיים בין התלמידים.


במסגרת תכניות הכשרת האקדמאים במכללת לוינסקי, פועל מסלול הכשרת אקדמאים לחינוך מוזיקלי, שמתקיים בתכנית רב גילית להוראה גיל הגן ועד תיכון או בתכנית ממוקדת להוראת מוזיקה בעל יסודי. מסלול זה מאפשר לאקדמאים בעלי זיקה לעולם המוזיקה לקבל הכשרה פדגוגית ומוזיקלית דרכה הם יכולים ללמד מוזיקה ולפתח במקביל את היצירתיות שלהם. באפשרות הבוגרים מגוון אפשרויות לתעסוקה, הם יכולים להשתלב כמורים למוזיקה בגנים ובבי ספר, לעבוד בקונסרבטוריונים או לפעול במסגרות פרטיות לפעוטות או למבוגרים בתחום המוזיקה.


תכנית הלימודים


התכנית מעניקה מיומנויות להוראת מוזיקה בגישות ובשכבות גיל שונות. הסטודנטים לומדים בין היתר על עבודה פרטנית וקבוצתית, על הוראת נגינה בכלים, על ניצוח תזמורות בבתי ספר ועל ריתמיקה ומוזיקה לגיל הרך. כמו כן, הם רוכשים כלים הן מתחום החינוך והן מעולם המוזיקה ומתוודעים לסוגיות בתולדותיה ובזרמים השונים שבה. הם גם לומדים כיצד להתאים את אופן הוראת המוזיקה לגילים שונים בבית הספר, מתלמידים בגני ילדים ועד ללומדים בתיכון.


מתכונת הלימוד


משך מסלול זה להסבת אקדמאים להוראה הוא כשנתיים. ימי הלימוד ומערכת השעות נקבעים באופן אישי לכל אחד מהמשתתפים בהתאם לצורכיהם ולרקע הקודם שלהם במוזיקה.


המסלול משלב בין למידה תיאורטית לבין התנסות מעשית בתחום המוזיקה ובעולם החינוך. הסטודנטים לוקחים חלק באנסמבלים מוזיקליים שונים וגם מתנסים בסדנאות, בקבוצות חקר ובסיורים לימודיים. הם גם משתתפים בהתנסות מעשית בבתי ספר ובגנים (בהתאם לשכבת הגיל בה הם בוחרים להתמקד). במסגרת ההתנסות הם שופים בפעילות בית הספר ובישיבות צוות, מתכננים שיעורים ומסייעים בהעברתם.


נושאי הלימוד

 

 • מתודיקה של מוזיקה
 • גישות בחינוך מוזיקלי
 • מוזיקה ישראלית ויהודית
 • מחשבים בהוראת מוזיקה
 • תולדות המוזיקה המערבית
 • מאפיינים מוזיקליים של הילד    
 • שירה וניצוח
 • פיתוח שמיעה
 • מוזיקה לגיל הרך
 • קוגניציה מוזיקלית
 • מתודיקה למקהלה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת לוינסקי עורכת מגוון של תכניות לימודי חינוך ובהן גם מסלולים להכשרת אקדמאים. אלה כוללות הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים לחינוך יסודי, הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי ותכנית "דלתא" למועמדים מצטיינים להוראת מתמטיקה ומדע בתיכונים. כמו כן, המכללה מציעה תכניות נוספות בתחום המוזיקה, כגון תואר שני בתרפיה במוזיקה ותואר שני בחינוך מוזיקלי.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים להציג תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעים מדויקים יכולים להתקבל לתכנית על סמך ממוצע של 70 ומעלה.


מי שאינם מחזיקים בניסיון אקדמי בתחום המוזיקה נדרשים לעבור גם מבחן קבלה פנימי לבדיקת רמת הבקיאות שלהם, בתחומים כתיאוריה של מוזיקה, פיתוח שמיעה, שירה ונגינה. אלו שאינם עומדים בבחינה יכולים ללמוד גם במכינה בחודשי הקיץ.


תעודה


למשתתפים אשר משלימים את כל החובות בתכנית בהצלחה מוענקת תעודת הוראת מוזיקה למסלול רב גילי (גן עד ו' או א' עד י"ב) או תעודת הוראת מוזיקה לבית ספר על יסודי, מטעם משרד החינוך ומכללת לוינסקי.

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך
עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך