רוצה פרטים על תואר שני בקרימינולוגיה והתמכרויות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות חקר ההתמכרויות והפשיעה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בקרימינולוגיה והתמכרויות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בקרימינולוגיה עם התמחות בהתמכרויות


מבינים את עולם ההתמכרויות


הקשר בין תופעת ההתמכרות לפשיעה ועבריינות הוא בין התחומים הנחקרים בעולם הקרימינולוגיה. הקרימינולוגים שואפים ללמוד כיצד מתנהגים אנשים מכורים ומה מביא אותם לדפוסי התנהגות שיש בהם סטייה חברתית. התמכרות היא מצב מורכב שמשלב בתוכו היבטים פסיכולוגיים, השפעות חברתיות והשלכות תרבותיות ומשום כך מחייבת ידע נרחב ורב תחומי לצורך התמודדות איתה.


במסגרת התואר השני בקרימינולוגיה, ניתן לבחור להתמחות בהתמחות חקר הפשיעה וההתמכרויות. מסלול התמחות זה מעניק ידע אקדמי וכלים פרקטיים לגבי שיטות התערבות, דרכי ששיקום, גיבוש מדיניות אכיפה ומחקר של תחום ההתמכרות והשלכותיו על החברה. הסטודנטים שמים דגש על חקר של יעילות של מודלים שמקובלים היום להתמודדות עם התמכרות ולפיתוח של גישות חדשות שמתאימות לצורכים הספציפיים של מכורים בישראל של היום.


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה לתואר שני מיועד לבעלי ניסיון בתחום הקרימינולוגיה ובענפים משיקים כגון עבודה סוציאלית, משפטים, פסיכולוגיה וחינוך, שמעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם להתמודדות עם תופעות של התמכרות והעבריינות הנלווית לה. המסלול יכול להתאים גם לבעלי תפקידים שונים בתחום האכיפה כגון עובדים בשב"ס ובמשטרה שברצונם לבסס את הידע האקדמי והמחקרי שבידיהם בתחום הטיפול בהתמכרויות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול מקבלים כלים רבים ומעמיקים להבנת תחום ההתמכרויות וגישות ההתערבות והשיקום בהן ניתן לנקוט כדי לסייע למכורים ולבני משפחותיהם. לשם כך הם מתוודעים לתיאוריות מגוונות בתחום הקרימינולוגיה, הפסיכולוגיה והסוציולוגיה וכן סוקרים את המדיניות הנהוגה היום בארץ ובעולם בתחומי האכיפה, השיקום והענישה. בהמשך הם לומדים על הזיקה שבין תופעות ההתמכרות לבין תהליכים חברתיים ותרבותיים ואת ההשפעות של מאפיינים פסיכולוגיים וביולוגיים עליה. כך הם מכירים טכניקות התערבות יעילות לאוכלוסיות שונות וגם לומדים לפתח גישות חדשות בעצמם.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים בתכנית זו יכולים לבחור בין תכנית מחקרית (עם כתיבת תזה) לבין מסלול ללא תזה בו כותבים עבודת גמר. משך התכנית בשני המסלולים הוא כשנתיים, בתכנית המחקרית ניתן להאריך את ההכשרה לשנה נוספת.


במהלך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי בחירה ושיעורי חובה, בסמינרים ובמסלול התזה גם במחקר עצמאי ובליווי מנחה לקראת כתיבת תזה. בשנה השנייה יש צורך לקחת חלק בפרקטיקום בשדה. התנסות מעשית זו מתקיימת בארגונים ומוסדות אכיפה ושיקום בהם הסטודנטים מתנסים בשיטות ההתערבות עם מתמודדים עם התמכרויות.

 


נושאי הלימוד

 

 • התמכרות במאה ה - 21
 • בני נוער בסיכון
 • התמכרות ועבריינות מין
 • טיפול בהתמכרויות
 • סטטיסטיקה ומחקר כמותני
 • תורת הוויקטימולוגיה
 • היבט פסיכולוגי בקרימינולוגיה
 • המשפחה בהתמכרות
 • גישה סוציולוגית לחקר הפשיעה
 • מדיניות שימוש בסמים    
 • יישום ידע קרימינולוגי בהתמכרות    
 • ועוד


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות זו, על המועמדים להיות בוגרי לימודי קרימינולוגיה או תחומים נוספים במדעי החברה (כגון מדעי ההתנהגות, משפטים, פסיכולוגיה או סוציולוגיה) בממוצע של 80 ומעלה. חלק מהמוסדות עורכים בחינות מיון פנימיות ומבחני קבלה בשפה האנגלית. כמו כן יש לעבור ראיונות אישיים בהם נבדק הרקע המקצועי והניסיון שבידי המועמדים. מי שאינם באים מתחום הקרימינולוגיה נדרשים לרוב לשיעורי השלמה.

 


תעודה


סטודנטים אשר משלימים את כל הדרישות בתכנית ועומדים בה בהצלחה זכאים לקבלת תואר שני MA בקרימינולוגיה מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת חיפה: בבית הספר לקרימינולוגיה של האוניברסיטה מתקיימות כמה תכניות לתואר השני (MA), אלה כוללות את מסלול התואר השני בקרימינולוגיה בהתמחות פשיעה והתמכרויות וכן מסלול תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות פשיעה, משפט וחברה ותואר שני בקרימינולוגיה שמיועד לבוגרי לימודי משפטים. בפקולטה למדעי החברה אפשר ללמוד בעוד תכניות ללימודי מוסמך, בהן תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני במדעי המדינה, תואר שני בסוציולוגיה ותואר שני בהתפתחות הילד.


אם אתם שואלים את עצמכם היכן עוד ניתן ללמוד במסלול זה, מהן העלויות ומתי נערך יום פתוח, נציגי השירות האישי שלנו כאן עם תשובה לכל שאלה שלכם. אנו ממליצים להתנסות חינם בשירות האישי וכך לחסוך כסף וזמן יקר.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בקרימינולוגיה והתמכרויות?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בקרימינולוגיה והתמכרויות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בקרימינולוגיה והתמכרויות