רוצה פרטים על תואר שני בקרימינולוגיה ואכיפת החוק?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בקרימינולוגיה התמחות באכיפת החוק

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בקרימינולוגיה ואכיפת החוק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בקרימינולוגיה MA עם התמחות באכיפת החוק


נאבקים בפשע


תחום אכיפת החוק בא לענות על צורך בסיסי של כל חברה בשמירה על סדר ודאגה לשלומם של הפרטים שבה. בישראל, הענף צומח ומתפתח כל הזמן וכך מיושמות בו רפורמות שונות, כגון הפרטה של שירותי שיטור ואבטחה ושל בתי סוהר. במשטרה ובמערכת החוק מתמודדים לאחרונה גם עם שינוי ביחס הציבור כלפי נציגי מערכת אכיפת החוק יחד עם הרעה ביחס מצד כלי התקשורת. אחת המטרות החשובות עבור ראשי שירותי החוק היא להשיב את אמון הציבור במערכת ובמי שפועלים בה, כדי לחזק את שיתוף הפעולה ואת תחושת הביטחון.


במסגרת התואר השני בקרימינולוגיה ניתן ללמוד במסלול התמחות באכיפת החוק. התכנית מאפשרת לסטודנטים להעמיק בגישות לענישה ולהתמודדות עם פשיעה. באמצעות הכלים שנלמדים בתכנית יכולים עובדים במערכת החוק לקדם את עיצוב המדיניות הציבורית והשירות המקצועי למאבק בפשע ובעבריינות ובמקביל לפתח את המחקר שנוגע למערכת אכיפת החוק בישראל.

 


למי מיועדים הלימודים


מסלול התמחות זה בתואר השני מיועד בעיקר לעובדים במערכת אכיפת החוק, שמעוניינים להרחיב את הידע שברשותם ולהיחשף לתיאוריות וכלים פרקטיים חדשים. בין היתר הוא מתאים לעובדים במשטרה, במוסדות אכיפה אזרחיים, בשב"ס ובמשרדי הממשלה וכן לעורכי דין ולעובדים סוציאליים שמתמקדים בתחומי הפלילים והשיקום.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו מתמקדים בענפי הענישה, האכיפה והפיקוח החברתי ומכירים לעומק סוגיות פוליטיות, כלכליות, תרבותיות וחברתיות שנמצאות בבסיס תהליכי אכיפה, גיבוש מדיניות וקבלת החלטות בשטח. הם מתוודעים לתיאוריות עכשוויות בקרימינולוגיה ודרכן דנים בדילמות של אנשי אכיפת החוק בתחומים כגון טיפול בעבריינות, תהליכי שיקום ומערכות ענישה ותיקון. הם גם לומדים כיצד ניתן לפתח מדיניות חדשה בתחום אכיפת החוק וליישם אותה בהצלחה בקהילה.


מתכונת הלימוד


משך התכנית משתנה בין המוסדות. בחלקם אורכה כשנתיים בעוד באחרים היא נמשכת שנה קלנדרית אחת וכוללת שלושה סמסטרים רצופים, כולל סמסטר בקיץ. המסלולים מותאמים לצורכיהם של אנשים עובדים וכך השיעורים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע בערבים ובימי שישי.


הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי עם כתיבת תזה למסלול ללא תזה. במהלך התכנית הם משתתפים בשיעורי חובה ובחירה עיוניים ובסמינרים. כמו כן הם עורכים פרויקטים מעשיים בתחום אכיפת החוק, שמאפשרים להם להתנסות בצורה פרקטית במחקר וביישום של תיאוריות אכיפה שונות.

 


נושאי הלימוד

 

 • אי שוויון באכיפת החוק
 • מגדר וקרימינולוגיה
 • אלימות פוליטית והקצנה
 • מערכות אכיפת חוק
 • דיני ראיות וסדר דין פלילי
 • משפט פלילי ופורנזי
 • מערכות תיקון ושיקום
 • היבטים תיאורטיים של השיטור
 • אלימות בקרב בני נוער    
 • ויקטימולוגיה ואוכלוסיות מוחלשות    
 • ועוד


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני בקרימינולוגיה, יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודי קרימינולוגיה, או שברשותם תואר ראשון במקצועות משיקים במדעי החברה. ממוצע הציונים הנדרש משתנה בין המסלולים אך בדרך כלל נדרש ממוצע של 80 לפחות. כמו כן, כדי להתקבל למסלול באכיפת החוק יש צורך בניסיון מקצועי במסגרת מוסדות אכיפה שונים, כגון משטרה, שירות בתי הסוהר, משרדי ממשלה או תחום המשפטים. המועמדים גם נדרשים להציג רמת פטור בשפה האנגלית במסגרת התואר הראשון.


כחלק מתנאי הקבלה המועמדים מוזמנים לראיון אישי בו הם צריכים להציג את ההישגים האקדמיים שלהם לצד קורות חיים שמעידים על ניסיון תעסוקתי רלבנטי. מי שאינם מחזיקים ברקע האקדמי הדרוש בתחום הקרימינולוגיה יכולים להתקבל בכפוף להשתתפות בלימודי השלמה.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות לאורך התכנית זכאים לקבל בסיומה תואר שני MA בקרימינולוגיה מטעם מוסד הלימוד, ישנם מוסדות שאינם מציינים את ההתמחות באכיפת החוק על גבי התואר.


מוסדות

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): האוניברסיטה מציעה תואר שני בקרימינולוגיה במסגרת הפקולטה למשפטים. מלבד ההתמחות באכיפת החוק מתקיים גם מסלול תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות מדע פורנזי וכן ניתן להמשיך לדוקטורט בקרימינולוגיה. נוסף על כך הפקולטה מציעה תכניות לתואר שני במשפטים בהתמחויות שונות, כגון תואר שני במשפט העברי, תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית ותואר שני במשפטים למנהלים.


אתם בטח שואלים באילו עוד מוסדות קיים המסלול, מתי נערך יום פתוח ומה עלות התכנית. נציגי השירות האישי שלנו כאן כדי לענות על כל שאלה. אנו ממליצים לכם להתנסות בשירות האישי שלנו בחינם וכך לחסוך כסף וזמן.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בקרימינולוגיה ואכיפת החוק?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בקרימינולוגיה ואכיפת החוק?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בקרימינולוגיה ואכיפת החוק