לימודי תואר שני באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר שני באוניברסיטת אריאל

תואר שני באוניברסיטת אריאל

תואר שני הפך בשנים האחרונות לתואר חשוב ומבוקש אשר רבים מבוגרי תואר ראשון בתחומים השונים לא מוותרים עליו. באוניברסיטת אריאל אשר הוקמה בשנת 1982 ונחשב כיום לאחד ממוסדות הלימוד המרכזיים באזור השומרון, ניתן ללמוד לקראת תואר שני בשישה תחומים - מנהל עסקים, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה והנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה כימית ומורשת ישראל.

 

תוכניות לימוד לתארים שניים

 

ברוב התחומים הללו ניתן לאוניברסיטת אריאל היתר לימודים והענקת התואר מותנית באישור המל"ג. בינואר 2007 קיבל המרכז את אישור המועצה להשכלה גבוהה לפתוח מסלול לימודים לקראת תואר שני בפסיכולוגיה, אשר יש בהם העמקה גדולה יותר מאשר בתואר הראשון והתקדמות בהתמחויות ספציפיות.

 

התוכנית מכשירה פסיכולוגים בשני תחומי התמחות- פסיכולוגיה שיקומית ופסיכולוגיה ארגונית חברתית. גם בתחום מנהל העסקים ניתן ללמוד לקראת תואר שני. הלימודים במסלול זה עונים על הצורך הגדול באנשי מקצוע איכותיים בתחום הניהול שיש להם גם תואר שני (ולא רק ראשון) הדרוש למשרות בכירות רבות.

 

בנוסף לכך, ביולי 2005 קיבל המוסד את אישור המועצה להשכלה גבוהה לפתיחת לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית המיועדת לבעלי תואר ראשון בתחום הרוצים להרחיב את השכלתם. תוכנית הלימודים לתואר השני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה של באוניברסיטה, מיועדת בעיקר לבוגרים מצטיינים מתחומים אלו, המעוניינים להרחיב ולהעמיק את השכלתם. הלימודים בכל המסלולים הם ברמה גבוהה במיוחד והקורסים מועברים על ידי מיטב המרצים בתחומים השונים.

מה לומדים?

בתואר השני במנהל עסקים נלמדים בין היתר הקורסים הבאים - מבוא לכלכלה מיקרו, מבוא לכלכלה מאקרו, מתמטיקה לכלכלנים, סטטיסטיקה, מבוא למדעי ההתנהגות, חשבונאות פיננסית וניהולית, מימון הפירמה, שיווק, ניהול והתנהגות ארגונית, מערכות מידע, מדיניות עסקית ועוד.

 

בתוכנית לתואר השני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ילמדו הסטודנטים בין היתר נושאים כמו פיסיקה, הנדסת מחשבים, הנדסת מכונות ועוד. גם בתארים בפסיכולוגיה ועבודה סוציאלית ילמדו הסטודנטים מגוון רחב של קורסים מרתקים מהתחומים הללו.

תנאי קבלה

על פי אתר האינטרנט של האוניברסיטה, ללימודי תואר שני יכולים להתקבל סטודנטים אשר יש להם תארים ראשונים במקצועות רלוונטיים. הציון הממוצע של התואר הראשון חייב להיות לפחות 90 (בפסיכולוגיה) ולפחות 80 תארים אחרים. לכל מסלול יש את דרישות הקבלה הספציפיות שלו וברוב המסלולים יש גם צורך בראיון אישי.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד באריאל הוא אוניברסיטאי, ונקבע מדי שנה על ידי מוסדות המדינה הרלוונטיים. זהו שכר לימוד הזול במידה משמעותית משכר הלימוד במכללות פרטיות רבות. כמו כן, ניתן לשלם את שכר הלימוד גם באמצעות מלגות לימוד שונות הניתנות על פי קריטריונים מגוונים לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל