קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר לחסרי ניסיון במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר לחסרי ניסיון במכללת עתיד

קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר לחסרי ניסיון - מכללת עתיד

 

במכללת עתיד נערך קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר עד TR5 המיועד לחסרי ניסיון. במסלול זה מכשירים את המשתתפים לבצע מכוון מטלות ביצועיות במערכות קירור ומיזוג ביתיות ותעשייתיות. הם לומדים נושאים עיוניים ומעשיים החשובים במקצוע ובמקביל מקבלים הכנה למבחנים ממשלתיים בתחום.


קורס זה מתאים גם לחסרי ניסיון קודם בתחום הקירור והחשמל, המעוניינים להשתלב במקצוע טכני מבוקש. הדרישה לטכנאים ולמתקינים בענף זה היא גבוהה למדי והעובדים יכולים להשתמש בידע והכלים הנלמדים לפתיחת מגוון אפשרויות קריירה.

 

מתקיים בשלוחות חיפה, ירכא, מעלות ובאר שבע


מה לומדים?


משתתפים במסלול זה מרחיבים את הידע שברשותם בתחום הקירור ומקבלים הכשרה להפעלת מתקני מיזוג אוויר דרג 1, כלומר למערכות עד 18KW או 5 טון קירור. הם לומדים כיצד לבצע התקנות וטיפולי תחזוקה לאותם מתקנים ומתוודעים לדגשים בבדיקה והפעלה שגרתית וכן על איתור של תקלות ותיקון שלהן בהתאם להנחיות ולתקנים הנדרשים במקצוע.


תחילה הם סוקרים את חוקי החשמל ונחשפים לטכנולוגיות עכשוויות בשוק מיזוג האוויר והקירור. בהמשך נלמדים תקנים ישראליים לטיפול במקררים ביתיים ומסחריים ומזגנים תוך היכרות עם נהלי בטיחות בעבודה בגובה ועבודות חשמל. כמו כן, נרכשות מיומנויות מתן שירות איכותי ואמין ללקוחות והיכרות עם תחליפי גזים ידידותיים היוצרים פגיעה מופחתת בסביבה.

 

כמה זמן לומדים?


היקף הכשרה זו הוא 288 שעות אקדמיות. הקורס כולל שיעורים עיוניים וכן עבודה מעשית שבה מתנסים בתחומים כגון חשמל, צנרת נחושת ומתקני קירור.

 

נושאי הלימוד


משתתפי הקורס לומדים מגוון נושאים, הנה כמה מהם:

 

 • עבודה בגובה
 • עזרה ראשונה
 • בטיחות חשמל
 • מערכות קירור ביתי
 • חוק ותקנות החשמל
 • מערכות ואביזרי פיקוד
 • מקררים מסחריים עד TR5
 • שרטוטים סכמתיים בחשמל
 • טכנולוגיית קירור ומיזוג אוויר
 • התקן הישראלי להתקנת מזגנים
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

במכללת עתיד ניתן לקחת חלק בעוד מגוון הכשרות לתעודה במקצועות טכניים, וכן בענפים נוספים כגון מינהל וחשבונאות. בתחום החשמל ניתן ללמוד קורסים להכשרת חשמלאים בדרגות מוסמך, ראשי ומעשי, שבהם לומדים לקראת הבחינות לקבלת רישיונות החשמלאי. כמו כן, נערכים מסלולי הכשרה נוספים כגון טכנאי שירות למכשירי חשמל ביתיים, עובדי ייצור באלקטרוניקה ועוד.


מהם תנאי הקבלה?


המסלול מתאים גם לחסרי ניסיון מקצועי קודם בתחום הקירור ומיזוג האוויר.


המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות ולעבור וועדת קבלה.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים העומדים בדרישות תעודת גמר "התקנה ושירות מתקני קירור ומיזוג אוויר עד 18KW TR5 לחסרי ניסיון" המוענקת על ידי משרד העבודה והרווחה ורשת המכללות עתיד.


בהתאם להנחיותיו של המינהל לרישיונות חשמל, מוענק להם גם רישיון חשמלאי שירות לקירור ומיזוג אוויר א' - דרג 1.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר קבלת התעודה והרישיון ועמידה בכל הנהלים, יכולים בוגרי ההכשרה להשתלב בשוק העבודה בתפקידי מתקינים ונותני שירות למערכות מיזוג אוויר. הם יכולים לספק שירותי התקנה וטיפול למזגנים ולמקררים בסקטור הפרטי (בתים פרטיים ודירות) וכן בבנייני משרדים ולמערכות קירור מסחריות במבני משרדים ומסחר, יש לציין כי אנשי מקצוע בדרגה 1 רשאים לספק שירות במגבלות תקפות הקירור שמוגדרת ברישיונם בלבד.


עובדים אלה יכולים לעסוק במקצוע כעצמאיים או לחלופין להשתלב כשכירים בחברות מזגנים, קירור והתקנות. לעיתים הם פועלים יחד עם עוזרים או בצוותים קטנים, ולעיתים עובדים באופן יחידני. מדובר על תפקיד מאתגר הכרוך בעבודה פיזית וטכנית.


מתקינים המעוניינים לפתח את הקריירה יכולים להמשיך לקורסים להתקדמות לדרגות התקנה ושירות גבוהות יותר בתחום זה. כמו כן ניתן ללמוד קורסים בתחום החשמל והאלקטרוניקה הרלוונטיים לעוסקים במקצוע.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה