קורס בוחן מיכשור לרישוי רכב במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס בוחן מיכשור לרישוי רכב במכללת עתיד

קורס בוחן מיכשור לרישוי רכב במכללת עתיד

 

קורס בוחן מיכשור לרישוי רכב ברשת המכללות עתיד מתאים למעוניינים להשתלב בתפקיד מבוקש בענף הרכב. בקורס מכשירים כוח אדם לביצוע בדיקות שונות למכשירים בכלי הרכב המודרניים.


תפקיד בוחן המכשור ברכב הכרוך באחריות רבה, אנשי המקצוע נדרשים להכיר לעומק את מערכות הרכב, לרבות חידושים בענף, ובמקביל להתמצא בתקנות משרד התחבורה. הבדיקות שהם מבצעים במכונים נועדו להבטיח את התקינות הטכנית של מערכות כלי הרכב, ויש חשיבות רבה לביצוע אחראי ומדויק של אותן בדיקות כדי להבטיח את תקינות הרכב ושלום הנהגים.

 

היכן לומדים?


ניתן ללמוד קורס זה בשלוחות מכללת עתיד בערים - ירכא, תל אביב, חיפה, באר שבע

 

מה לומדים?


תכנית הלימודים בקורס מותאמת להנחיות העדכניות של משרד התחבורה בתחום המיכשור לרישוי רכב.


משתתפי הקורס מקבלים הכשרה לביצוע של בדיקות בטיחות ואיכות למכשור המצוי ברכב, כפי שנדרש כיום במכוני הרישוי ובהתאם לתקנות משרד התחבורה. הם נחשפים לסוגי המערכות המתקדמות בכלי הרכב ולסוגי מכשור ממוחשב רלוונטי. כמו כן, נלמדים סוגי יישומים ותוכנות המיועדות לאנשי המקצוע בתחום. בהמשך מתרגלים את סוגיות הרישוי והמכשור הנלמדות במכון רישוי וכך צוברים ניסיון פרקטי בתחום הנלמד. הידע הנרכש במהלך הקורס יכול לסייע למשתתפיו לפתח את הידע והכלים הנדרשים בתפקיד, ולבצע באופן תקין את הבדיקות לכלי הרכב ומערכותיו.

 

 

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס הוא 170 שעות לימוד אקדמיות. הקורס מתקיים במתכונת ערב המותאמת לאנשים עובדים. במהלך הקורס מכירים את המכשור וכן מתנסים בהפעלתו באופן מעשי בהתנסות פרקטית במכון רישוי. צוות הקורס, הכולל מומחים בתחום, מלווה את המשתתפים לאורך הקורס ומסייע להם בהטמעת החומר הנלמד.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך ההכשרה:

 • רישוי
 • מכשור ממוחשב
 • אוגדן לבחינת רכב
 • מערכות מתקדמות ברכב
 • יישומים ותוכנות תועלתיות
 • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


מועמדים המעוניינים להתקבל להכשרה זו נדרשים לעמוד בדרישות הבאות:

 • תעודת גמר ממשלתית המעידה על סיום 12 שנות לימוד מטעם מרד החינוך או משרד העבודה - או לחלופין - סיום 10 שנות לימוד והסמכת מכונאות רכב סוג 1 לפחות
 • רישיון נהיגה בדרגה B לפחות
 • אזרחות ישראלית
 • גיל 21 ומעלה
 • חתימה על הצהרה כי למועמדים אין רישום פלילי.

 

איזו תעודה מקבלים?


משתתפים העומדים בהצלחה בחובותיהם בקורס זכאים לקבל תעודת "בוחן מכשור לרישוי רכב" המוענקת על ידי עתיד רשת מכללות ומשרד העבודה והרווחה.


אנשי מקצוע בעלי תעודות מסוימות יכולים לקבל פטורים מלימודים חלקיים, בהם בעלי כתב הסמכה לניהול מוסכים במכונאות רכב בהיקף 140 שעות לימוד. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המלא אודות פטורים אפשריים.

 

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר מעבר מוצלח של הקורס וקבלת התעודה הנדרשת יכולים הבוגרים להשתלב במכוני הרישוי בארץ כבודקי מכשור לרישוי, וזאת בהתאם לדרישות משרד התחבורה. מדובר על תפקיד מבוקש הכרוך באחריות רבה, שיש לו דרישה במכונים במגוון אזורים בארץ.
בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך לפתח עצמם מבחינה מקצועית דרך לימוד קורסים נוספים לתעודה בתחום הרכב, המעוניינים בכך יכולים להמשיך גם ללימודי הנדסאים במקצועות הרלוונטיים.

 

על מוסד הלימוד


"עתיד" היא רשת מכללות לחינוך טכנולוגי ולימודי תעודה. במכללה זו נלמדים מגוון מסלולים בתחום הרכב והתחבורה, וכן ניתן ללמוד ענפים מבוקשים נוספים כגון חשמל, מכונות, תעשייה, חשבונאות ומינהל. מוסד הלימוד פועל בשיתוף פעולה עם מגוון חברות בתעשייה, כדי להתאים את תכני הלימוד לצורכים העולם מן השטח.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה